Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Growbox 0.3m2 - moc, went. itd.


cr33d

Recommended Posts

Witam,

Powiedzmy, że mam już jakieś doświadczenie w uprawie outdoorowej, jednak indoor to troche inna sprawa.
Zaprojektowałem sobie taki growbox:

1. Odbłyśnik
2. Żarówka HPS 150W
3. Wentylator

Wymiary:
0,6 x 0.5m = 0,3m2

Według kalkulatora lumenów potrzebne mi:

Minimalnie: 9000 Lumenów
Srednio: 12000 Lumenów
Optymalnie: 15000 Lumenów


Mam następujące pytania do forumowiczów:

1. Czy jako żarówka + odbłyśnik dobry jest taki zestaw:
lampa-zarowka-sodowa-hps-wls-extra-150w-helios i odblysnik-reflektor-lustro-hps-mh-150w-600w

2. Czy wentylator-lazienkowy100-standard-100m3-h będzie dobry do mojego growboxa?

3. Ile nasionek mogę umieścić w takich dwóch doniczkach w tym growboxie? Wiem, że zależy od odmiany, natomiast zastanawia mnie czy np. Sativa Spirit, która podobno jest tylko outdoor byłaby do uprawiania w takim boxie (jeżeli wierzyc- 500g plonu z jednej rośliny, domyslam sie ze to raczej jak ktos by to posadził w puszczy tropikalnej) czy raczej zdecydować na cos mniejszego, np Early Special?
Na zewnątrz nie ograniczało mnie nic, natomias tutaj niestety nie jest już tak różowo ;).

Myślałem o trzech na jedną doniczkę.

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie podales wysokosci. pytanie "ile nasionek moge umiescic w takich DWÓCH doniczkach" mnie osobiscie poprawilo humor hehe. z zasady do 1 donicy daje sie jedno nasionko, ale mozesz eksperymentowac :) jesli natomiast chodzi o ilosc roslin na wielkosc boksa to zalezy ile chcesz im dac wega i co w zwiazku z tym - jaka jest wysokosc boksa. btw - czemu upierasz sie na odmiany outowe? bo z tego co kojarze to early special to tez outowa odmiana. a tak totalnie btw - z 1 krzaka mozesz sciac i 3 kilo jak sie uprzesz. ale musisz miec duuuuzzze pomieszczenie i kilka miesiecy wegetacji

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mój błąd- wysokość boxa to 80 cm.

Tylko że to nie jest donica mała, w sumie jak dłużej o tym myślę to raczej zmiesci sie jedna donica do tego pudła niz dwie. Ja w takiej donicy robiłem 4 nasionka w outdoorze, nie wiem czy w indoor panuje inna zasada.

Jeśli chodzi o wega- hm.. chyba jestem ograniczony jak napisałeś wielkością pudełka- czyli 80 cm wysokości, 60 cm x 50 cm podstawą. Jak byś mi sugerował?

Co do upierania sie na odmiany outdoorowe- nie upieram się, tylko czytałem że wszystkie outdoory można uprawiać indoor a nie wszystkie indoor na zewnątrz, więc jedyne czym sie kieruje to jakiej wielkosci beda krzaczki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

na takiego boksa proponowalbym male donice. jakies 4 - 6 litry. spokojnie z 5 - 6 sztuk. bez wega, ewentualnie tydzien. no i w boksie nie masz tez zaznaczonego wlotu powietrza. powinien byc lekko nad gorna krawedzia donicy. na takiej wysokosci jak chcesz hps to najlepiej miej szybe albo cooltube bo inaczej bedzie za goraco najprawdopodobniej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elektrox-200W-Dual-kwitnienie-wzrost

 

Elektrox 200W Dual

 
- żarówka energooszczędna 200W (zmierzone zużycie prądu 135W)
 
- przeznaczona do uprawy
 
- barwa 2700k + 6500k kwitnienie i wzrost
 
- zintegrowany układ zasilający
 
- wymiary: dł:40cm fi11cm gwint:E-40
 
- uniwersalne zasilanie 220V do 240V, 50Hz
 
- dużo niższa od lamp HPS i MH, temperatura pracy
 
- brak problemów z temperaturą

 

 

http://trawka.org/kalkulator/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hm, w ogóle to nie rozumiem jednej rzeczy. W jaki sposób lampa ma dwie barwy światła? Jak tutaj:
-barwa 2700k + 6500k kwitnienie i wzrost
To się jakoś ustawia kiedy które ma świecic? Chyba inteligentnych żarówek nie ma żeby po 2 miesiącach zaczęła świecić inną barwą :D.

A nie może być taka:
Elektrox-85W-Dual-kwitnienie-wzrost
albo jak juz musi być mocna to taka:
Elektrox-125W-wzrost-kwitnienie
? :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+