Skocz do zawartości
thc-thc

grower

0.9m2 do OCENY! PROSZE O POMOC!


thc-pasja

Recommended Posts

Witam!
box to typowa szafa wymiary:
szerokosc:90
długosc:100
wysokość:180
- 0.9m2
HPS - 400w
3xwentylator lazienkowy 130m3/h = 390m3/h regulowane regulatorem obrotow
9roslinek diesel rider AF

box znajduje sie w temperaturze pokojowej 22stopnie.


630f3049f81c48c4.jpg

pytania:
nr1: Czy ta wentylacja sobie poradzi z tym hpsem 400W?
nr2: jak uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza? co tam dodać? czy bedzie odpowiednia gdy box stoji w pokoju?
nr3: czy dobrze umiescilem wentylacja czy cos zmienic? dodac mieszajacy wentylator komputerowy w srodku?
pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1.Powinna, ale najpierw musisz odpalic boxa i sie przekonac jaka jest temperatura tak na prawde.

2.Nawilzacz powietrza.W pokoju masz raczej(tak mysle) niska wilotnosc,a na wegu powinna byc dosc wysoka.

3.Wyciagajace na gorze, wpychajace powietrza na dole, tak dobrze jest.Mieszajacy mozesz jakis mocniejszy na klipsie kupic. :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Niech box pochodzi pusty 24h wtedy się przekonasz czy wystarczy.

2. j/w polecam ultradzwiękowy

3. I pamiętaj żeby się ruszał bo jak będziesz dmuchał cały czas w jedno miejsce też niedobrze...

Nie zamierzasz zastosować filtra węglowego? przy takiej pow. będzie ostro capić na flo :/

Zrobił bym jeszcze jakieś wloty psywne bo masz teraz 2x więcej wyciągania niż wtłaczania powietrza. Zrób otwory po bokach. powiedzmy fi 100 lub 125

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no i ja bym dał na testa te dwa od pc najwieksze 12x12cm pod zasilacz 12v koniecznie bo na mniejszym bedzie ch****o sie krecil(chociaz tez moze bedziesz musial kupic 1 kanałowy zamiast tych 2óch od pc ,bo jednak spory boks i moze byc kłopot) -je lokujesz na samej gorze boksa ,a jak zamowisz cooltube to powinna być juz z oprawką w srodku czyli pozostanie wkrecic zarówke, i kable od starej oprawki i lampy(zasilacza) polączyc z nową oprawką w cooltubie ,easy work.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No mozesz zamiast tych 2óch 12cm ,dać 1 łazienkowy wyciągający,wtłaczające mogą być te od pc 2 i powinno być git ,a co do wyboru roślinek to tak Ci bedzie yebało ,ze jak mieszkasz w bloku to na klatke cała bedzie napyerdalać ,automaty ogólnie smierdzą ,radze Tobie normlane odmianki i od początku dać 12/12, powinieneś sie wyrobić w ok100 dniach,troche dłuzej poczekasz bo z tym ,ze automaty dojdą w 65 dni od kiełka to wiesz ehehe roznie z tym jest raczej bym sie pokusił o 80 ,tak więc dając 12/12 masz większy plon przy dobrym treningu i rachunek za prąd mniejszy bo automatom najmnije swiatła to 18 ,dajesz 5L donice tak jak automatom i jak masz cierpliowsc bedziesz zadowolony bo i faza z autoamta to nie faza z normalnej odmianki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a po jaką cholere te wpychające?

Nie wiem czy do końca dobrze skumałem konfiguracje końcową, bo nie wczytywałeś się jakoś specjalnie w temat. Ale wywnioskowałem, że z boksa ma być wydalane przez łazienkowy 130m/h i przez cooltube 150m/h czyli w sumie będzie przepływ 280m/h.

To ja sie pytam po co wpychające wentyle i to w dodatku komputerowe. nie widziałem jeszcze komputerowych wentylatorków o rzeczywistej (nie tej deklarowanej przez producenta) wydajności na poziomie 140m/h.

Dla lepszego zrozumienia podam przykład z pierwotnie planowanej konfiguracji. chciałeś dać wyciągające w sumie 260m/h a wpychający 130m/h.... Powiedz mi tak na logike, jakim cudem górne mają wyssać 2 razy więcej powietrza niż jest podawane do boksa????

Oczywiście to się uda bo dolny wentylek nie będzie stawiał oporu, czyli w praktyce wentyl wtłaczający będzie się tylko kręcił bez popychania powietrza, bo górne wytworzą takie podciśnienie w boksie, że przez otwór w którym będzie zamontowany wentyl wtłaczający i tak i tak zostanie zassane te 260m/h, niezależnie od tego czy wentyl będzie się kręcił, czy będzie stał, czy też go nie będzie. Tu trzeba użyć logiki i podstawowych praw fizyki. Ja wiem, ze czasami ciężko zrozumieć jak przepływa powietrze, no ale nie przesadzajmy. Polecam wyszukać w necie hasła: podciśnienie, nadciśnienie

Jak dalej ktoś nie kuma, to polecam pomyśleć jak by coś takiego działało na przykładzie wody. Do wanny wlewasz jedną pompą 130 litrów wody na godzine, a drugą wypompowujesz 260litrów na godzine. Pytanie- czy w wannie będzie woda? no nie będzie. a w planie miała to być woda płynąca.

Tak więc olej ten wtłaczający czy wtłaczające ( bo już nie wiem jakie tam chcesz montować) lepiej te wentyle zamontować na górze jako wyciągające a na dole zostawić poprostu dziure.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+