Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Help! jak leczyć


bublegummer

Recommended Posts

Skoro ma dwie rośliny w identycznych warunkach i tylko jedna tak wygląda, to mocno wątpię, że to przez nawozy. 
W przypadku niektórych mutacji topy zawiązują się na liściu, dopóki roślina nie zacznie kwitnąć to tego nie widzisz. Mutacja nie koniecznie oznacza, że od początku coś będzie z rośliną nie tak. U niego widać, że problem pojawił się w momencie kwitnienia podczas budowania topów na głównej łodydze. Nawet liście przytopowe nie wyglądają normalnie (nieregularne żyłki chociażby). Nie można powiedzieć, że u zdrowej rośliny faza kwitnienia wygląda w ten sposób i na pewno nie jest to spowodowane nadmiarem azotu. Na tym piętrze liści ostatnim są tylko trzy "palce". To że ma krzaki dwa takie same to dużo znaczy, jeden jest zdrowy, a drugi nie. Mogą istnieć różnice w wyglądzie i zapotrzebowaniu na składniki, ale nie jest możliwe, że jeśli obie są zdrowe to jedna jest takim potworem, a druga nie. Na twoich zdjęciach widać zdrowe rośliny i nie ma ich co porównywać ze zdjęciem autora tematu.

Poza tym wydaje mi się, że dochodzą tu również warunki, o których OP nie wspomina, a mogły przyczynić się do takiego obrotu sprawy (ze zdjęcia wnioskuję, że rośliny są trzymane w jakiejś piwnicy).
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ziarenka są Dutch Passion, więc niepowinny raczej mutować..

Do wczoraj sie tym nie przejmowałem borobiło sie tak tylko z górnym topem, a reszta rosła normalnie, a krzaczek troche sporawy:). Ale dziś rano zauważyłem że przeżuciło sie na dolne partie.

Odstawiłem troche od lampy bo wyczytałem gdiześ że to może być od temp. no ale niepomogło.

Jeżeli chodiz o warunki: to mają lampę 400W[philips sonargo] i stałą temp.[20-23faza ciemna i 28-30 faza jasna], w miare wilgotno, pryskam też co 3-2 dni canna terraflores, a do wody daje bio-bloom, więc minerałów im nie brakuje.

Ph ziemi utrzymuje na poziomie 6,7-6,9.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

chyba mam:

"Niedobor fosforu:

Na zdjeciu ponizej widac niedobor fosforu podczas kwitnięcia. Liscie są ciemno zielone albo czerwone / purpurowe i moga zżółknąć. Liscie mogą zwinąć się zbrązowieć i umrzeć. Mały kwiaty są innym głównym symptomem.

Braki fosforu powoduja powolny wzrost, słabe i karłowate rośliny z ciemną zieloną albo purpurową pigmentacją w starszych lisciach i lodygach."

niby pasuje, ale fosforu powinno być spoko skoro bio bloom ma aż 6%

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vove, wszystko zależy od pokolenia, nawet jeżeli masz f1 , nigdy nie trafią CI się identyczne rośliny, każda jest indywidualna, i powinno się indywidualnie do nich podchodzić.

Napisałeś to samo co ja i kierujesz wypowiedź do mnie, tylko nie wiem po co? Są różnice, jasne, ale dalej jest to jeden gatunek, nawet jeśli to dwa różne pokolenia z różnych rodziców.

Wrzuć zdjęcie tej drugiej (zdrowej) rośliny dla porównania, ale skoro to pestki od DP to jestem na 99%pewien, że to mutacja.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja mialem takie samo coś na moich plantach, i wielce się nie martwiłem, jedyne co powiem że to nie jest na milion procent zadna mutacja, sprawdz FP, oraz powiedz czy nie bawiłeś się swiatłem prędzej ? Popraw tempa w boxie,oraz wilgotność, wentylacja, itp, bo problem tkwi w klimacie twojego boxa,

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

możliwe ze chodziło o temp. naczytałem sie bzdur i usiłowałem podkręcić o dwa stopnie z ok 28 do ok 30 i wtedy to sie zaczeło dziać.. najgorsze jest to ż ejuz prawie gotowy krzaczek, no brakowało mu z 5 dni do scinki, zachorował i ... przy tym czymś następuje efekt odwortny do rośnięcia, pąki tak jakby oddawały to co mają w sobie do łodygi.. nic nie sciełem.

Roślinka zabrała z pąków to co w nich było, prawie gotowe szczyty przestały istnieć..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+