Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Help! jak leczyć


Recommended Posts

pomocy,jedna z roślinek dostałajakiegoś schorzenia. co to jest??

Podlewałem identycznymi nawozami i w identycznych proporcjach drugo roslinę i nic jej nie jest,a ta... przestała rosnąć..liscie pokurczyły się, stały zielone,

możecie pomóc, czym to leczyć?

post-36766-0-98520800-1337418433_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Guest vove

Skoro ma dwie rośliny w identycznych warunkach i tylko jedna tak wygląda, to mocno wątpię, że to przez nawozy. 
W przypadku niektórych mutacji topy zawiązują się na liściu, dopóki roślina nie zacznie kwitnąć to tego nie widzisz. Mutacja nie koniecznie oznacza, że od początku coś będzie z rośliną nie tak. U niego widać, że problem pojawił się w momencie kwitnienia podczas budowania topów na głównej łodydze. Nawet liście przytopowe nie wyglądają normalnie (nieregularne żyłki chociażby). Nie można powiedzieć, że u zdrowej rośliny faza kwitnienia wygląda w ten sposób i na pewno nie jest to spowodowane nadmiarem azotu. Na tym piętrze liści ostatnim są tylko trzy "palce". To że ma krzaki dwa takie same to dużo znaczy, jeden jest zdrowy, a drugi nie. Mogą istnieć różnice w wyglądzie i zapotrzebowaniu na składniki, ale nie jest możliwe, że jeśli obie są zdrowe to jedna jest takim potworem, a druga nie. Na twoich zdjęciach widać zdrowe rośliny i nie ma ich co porównywać ze zdjęciem autora tematu.

Poza tym wydaje mi się, że dochodzą tu również warunki, o których OP nie wspomina, a mogły przyczynić się do takiego obrotu sprawy (ze zdjęcia wnioskuję, że rośliny są trzymane w jakiejś piwnicy).
 

Link to comment
Share on other sites

Ziarenka są Dutch Passion, więc niepowinny raczej mutować..

Do wczoraj sie tym nie przejmowałem borobiło sie tak tylko z górnym topem, a reszta rosła normalnie, a krzaczek troche sporawy:). Ale dziś rano zauważyłem że przeżuciło sie na dolne partie.

Odstawiłem troche od lampy bo wyczytałem gdiześ że to może być od temp. no ale niepomogło.

Jeżeli chodiz o warunki: to mają lampę 400W[philips sonargo] i stałą temp.[20-23faza ciemna i 28-30 faza jasna], w miare wilgotno, pryskam też co 3-2 dni canna terraflores, a do wody daje bio-bloom, więc minerałów im nie brakuje.

Ph ziemi utrzymuje na poziomie 6,7-6,9.

Link to comment
Share on other sites

chyba mam:

"Niedobor fosforu:

Na zdjeciu ponizej widac niedobor fosforu podczas kwitnięcia. Liscie są ciemno zielone albo czerwone / purpurowe i moga zżółknąć. Liscie mogą zwinąć się zbrązowieć i umrzeć. Mały kwiaty są innym głównym symptomem.

Braki fosforu powoduja powolny wzrost, słabe i karłowate rośliny z ciemną zieloną albo purpurową pigmentacją w starszych lisciach i lodygach."

niby pasuje, ale fosforu powinno być spoko skoro bio bloom ma aż 6%

Link to comment
Share on other sites

Guest vove

Vove, wszystko zależy od pokolenia, nawet jeżeli masz f1 , nigdy nie trafią CI się identyczne rośliny, każda jest indywidualna, i powinno się indywidualnie do nich podchodzić.

Napisałeś to samo co ja i kierujesz wypowiedź do mnie, tylko nie wiem po co? Są różnice, jasne, ale dalej jest to jeden gatunek, nawet jeśli to dwa różne pokolenia z różnych rodziców.

Wrzuć zdjęcie tej drugiej (zdrowej) rośliny dla porównania, ale skoro to pestki od DP to jestem na 99%pewien, że to mutacja.

Link to comment
Share on other sites

Ja mialem takie samo coś na moich plantach, i wielce się nie martwiłem, jedyne co powiem że to nie jest na milion procent zadna mutacja, sprawdz FP, oraz powiedz czy nie bawiłeś się swiatłem prędzej ? Popraw tempa w boxie,oraz wilgotność, wentylacja, itp, bo problem tkwi w klimacie twojego boxa,

Link to comment
Share on other sites

możliwe ze chodziło o temp. naczytałem sie bzdur i usiłowałem podkręcić o dwa stopnie z ok 28 do ok 30 i wtedy to sie zaczeło dziać.. najgorsze jest to ż ejuz prawie gotowy krzaczek, no brakowało mu z 5 dni do scinki, zachorował i ... przy tym czymś następuje efekt odwortny do rośnięcia, pąki tak jakby oddawały to co mają w sobie do łodygi.. nic nie sciełem.

Roślinka zabrała z pąków to co w nich było, prawie gotowe szczyty przestały istnieć..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+