Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ziemia spod pokrzyw


...:::debastator:::...

Recommended Posts

Witam ponownie, mam małe pytanie, ale pisząc na czacie ciężko uzyskać odpowiedź, więc można usunąć posta jak ktoś mi odpowie.

A więc tak, w tamtym roku miałem spota w bardzo dobrym miejscu, nie miałem żadnych przykrych niespodzianek i byłem z niego bardzo zadowolony. W tym roku brakuje mi z jednej dodatkowej miejscóweczki, więc pomyślałem, że czemu nie zrobić gdzieś w okolicach ubiegłorocznego spota. Wykopałem sobie dołeczki, chciałem już szykować ziemie i zasypać je, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby ziemia która tam się znajduje była odpowiednia. W tamtym roku z tego samego miejsca miałem bardzo ładną, żyzną i czarną glebe. W tym roku rosną pokrzywy po pół metra, czasem większe, całe pola tego dosłownie, ale ziemia pod nimi jest jak piach z jakiejś łąki. Czy możliwe, że ziemia się poprawi jak troche podrosną te pokrzywy, użyźnią jakąś tą glebę? Trochę mi się nie widzi z workami ziemi śmigać z biedronki, zwłaszcza że mam tam 10 dołków jakiś 30 litrowych :/ A może wie ktoś w jakich miejscach można znaleźć w miarę dobrą ziemię. Oczywiście ziemie planuje wymieszać ze styropianem, pałeczkami nawozowymi itd, chodzi mi o samą czarną ziemie. Pozdrawiam i owocnej pracy życzę :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Znaczy to są pokrzywy spod których w tamtym roku przekopywałem ziemie, myślałem że w tym roku też będzie taka sama, nie wiem czy może za sucho tam nie jest, bo ostatnio upały niezłe, albo może poprawi się za parę dni jak się rozrosną te pokrzywska bardziej? nie jest to taki typowy piach, ale nie jest też to ładna ziemia :/ Później tam się rozejrze po okolicach, może znajdę jakieś miejsce, choć wątpię :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak wiem wiem, już popełniłem taki błąd nie raz. Na burze się zanosi to dzisiaj już nie będę łaził po tych dżunglach, zwłaszcza że wróciłem dopiero z innego spota, odziwo znalazłem bardzo ładną ziemie, rosły na niej pokrzywy, ale w większości jakieś koniczyny lub coś bardzo podobnego. Podłoże to bardzo pulchny czarnoziem, aż się zdziwiłem :) Jak jutro pod tamtymi pokrzywami nie znajdę dobrej ziemi to faktycznie będę latał z ziemią jak głupi tam ehh.. A czym się kierować szukając takiej ziemi, zawsze przypadkiem znajdowałem, a może jest to zależne od terenu, więcej zieleni, drzewa liściaste albo jakieś polanki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

podepnie się do tematu. otóż na jednym ze spotów własnie urządzonym wśród pokrzyw ( stare zdrewniałe badyle ponad 2,5m ) jest ziemia nie czarna ciężka, lecz niby piasek, niby glina, w takich jakby granulkach... jednak kierując się pokrzywami ( skoro suche patyki mają tyle to żywe pewnie ok 3m ) wykopałem tam dołki i zrobiłem miejscówkę. mam nadzieję że będzie git.

zaintrygował mnie fakt o którym pisze tutaj debastator. czy ziemia może się zmienić w rok.?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No właśnie, żeby nie zamienił się ten piasek w kamień

Ziemia może wywietrzeć i po nawet tym roku może się zepsuć, chociaż mam nadzieje że po tych burzach i deszczach użyźni się tam trochę ta ziemia.

Chyba nie ma sensu sugerować się tym, że rosną pokrzywy, po prostu trzeba patrzeć czy rośnie coś zielonego, wtedy to znaczy że i korzenie są zdrowe, więc ziemia też nie jest zeschnięta.

Dobry czarnoziem występuje na podłożach lessowych i glinach marglistych bogatych w związki wapnia i magnezu.

Tam się tworzy ładna i żyzna gleba, niestety stanowi bardzo malutki procent powierzchni i ciężko takie miejsce znaleźć (zależy oczywiście gdzie mieszkamy). Jak się będę sugerował tym, że rośnie zieleń, pod nią nie ma piachu tylko ciemna gleba, to nada się taka ziemia? Czasem widać jak wyrwiemy korzenie, że łatwo wychodzą i ta ziemia jest trochę spulchniona jakby. Kupować też paletę z biedronki bez sensu. Dla mnie outdoor polegał zawsze na uprawie jak najmniejszym kosztem dobrych konopii

Wiadomo że mogę wydać sobie 1000 zł na kozackie ziarna, nawozy i glebę i będzie git. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+