Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Żółte plamki na liściu,zawinięte do góry liście trochę przesuszone.


flovv

Recommended Posts

Witam. Mam problem z kilkoma roślinami.

W jednej z nich pojawiły się na dolnym liściu żółte plamki a na 3 pozostałych liście zawijają się do góry albo lekko skręcają.

Temperatura:29-31C Wilgotność 50% w dzień, w nocy 18-20C wilgotność 80%.

Proszę o pomoc. Rośliny mają 14 dni. Rano wrzucę fotografie.

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam. Dopiero teraz udało mi się zrobić zdjęcia i to też nie najlepszej jakości no ale cóż może pomożecie rozwikłać sprawę.

Warunki.

Box:200x200x120

Wyłożony mylarem

Wentylatory: 2x180m/3 Wpuszczające,2x180 i 2x100m/3 wyciągające,wiatrak mieszający.

HPS 600w i 400w

Temperatura:29/31C w dzień Wilgotność 40-50% ,18-20C w nocy Wilgotność 80%

Rośliny:10xAmnesia Haze 5x Sour Disel x Jack Herer 5x BCN Diesel 5xCinderella 99

Nawozy: Hesi Super Vit,Canna terra wega,flores,pk13-14 oraz rippen. Używany nawóz do 2 podlewań według zaleceń producenta.

Problem na roślince Amnesia Haze

Jest to ich 18 dzień życia problemy pojawiły się w zasadzie jakieś 4 dni temu.

Z moich obserwacji wynika,że jest to zbyt wysoka temperatura i niska wilgotność jeżeli chodzi o zawinięte liście i lekko oklapłe ale z tymi plamkami to nie wiem,Całkiem możliwe że jest to przygrzanie lampą sam nie wiem już. Proszę o radę.

I właśnie te roślinki są jakieś lichę ale to może taki gen,mam trochę terenu tam więc potrzymam na wegu dłużej po pielęgnuje i powinno być git.

post-28322-0-78625600-1321991123_thumb.j

post-28322-0-73963800-1321991164_thumb.j

post-28322-0-97190200-1321991264_thumb.j

post-28322-0-28215000-1321991314_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kurde to teoretycznie masz warunki w najlepszym porządku.....

ph ok, przypalenie nawozem tez to nie jest.....

a te plamki to są na jakich liściach? na zdjęciach z całymi roslinami ich nie widać. Na jednym liściu, czy większej ilości. Na jakiej wysokości, dolne czy górne?

Brzeg liścia możliwe że się zawija pod wpływem ciepła, ale nie musi tak być.

może byc niedobór fosforu, ale pewności nie mam. no i dość wcześnie na niedobory.....

ale dałeś zagadke...

odpowiedz na pytania o plamke.

No i polecam poprosić innych doświadczonych rolników na priv, żeby zerkneli na temat. W końcu co dwie głowy to nie jedna. Może razem coś wykombinujemy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

właśnie wiem,że to jest dziwna sprawa. Jak to ją rozwiązać potrzebny Watson . Te plamki są na dolnych liściach tych wiatrakowych. Obniżyłem o te 2 stopnie temperaturę. Wstawiłem większy wiatrak dzisiaj podleje samą wodą i poczekam mam nadzieję że się wszystko unormuję. No nic dam znać jak coś się zmieni. Będę kombinował . Dzięki za zainteresowanie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elo niedobór magnezu wygląda nieco podobnie jak przy zbyt wysokiej temp, pojawiaja sie plamki, krawedzie ida ku górze, dlatego łatwo się pomylić. Przytocze fragment : ''Brak magnezu moze objawic sie żółknięciem (które może obrócić się w brązowienie) starszych lisci. Starsze liscie będą pierwszymi, ktore zostana zaatakowane. Zaczynając na krawedziach liścia albo koncowce i postępując do wnetrza między żyłami. [...] Pobor Mg może zostac zamkniety przez zbyt dużo Ca, Cl albo N. Nie przesadzaj z Mg albo pozbawisz rosline innych pierwiastkow.''

 

Dałeś b. słabe zdjęcia więc oceń sam. ''To może szybko zostać naprawione przez podlewanie z 1 lyzka stołowa soli Epsom na 4 litry wody. Sprobuj nawozenia dolistnego . W ten sposób rośliny dostana caly azot i magnez jaki potrzebuja''
edit aha jeszcze jedno, gdzies na forum jest ze magnez nie jest absorbowany jesli ph jest ponizej 6,4

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

o masakra wielkie dzięki. Zdjęcie przedstawia identyczny niedobór co mają moje rośliny. Nie wiem jak Ci podziękować hehe Rano wyślę moją kobietę do sklepu bo ja to od świtu do zmierzchu w pracy. Wielkie dzięki za zainteresowanie pomoc i zdiagnozowanie. Mam nadzieję,że będę mógł w przyszłości pomóc. pozdrawiam Dam znak jak się poprawi po zastosowaniu tej recepturki. pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+