Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 100w nie działa pomóżcie sprawdzić


Agricola_ae

Recommended Posts

Siema. mam problem otóż moj hps 100w nie chce działać, po sprzęcie nie widać uszkodzeń po żarówce także, nic nie śmierdzi nie ma przebicia żarówka nie iskrzy. Podłaczam do prądu zero reakcji. Kiedys działał, jak to bywa czasem szybko trzeba rozebrać lampe.. przy rozbieraniu jeden z 4 kabelków od balastu sie wyrwał, odkręciłem śrubkę i w to samo miejsce z którego wypadł podłączyłem go, coś pykneło i już lampa nie działa. co mogłem uszkodzić? jak sprawdzić poszczególne elementy, mam miernik napięcia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Agricola_ae skoro masz miernik może warto zacząć od sprawdzenia napięcia na oprawce czy balast w ogóle podaje prąd, jeśli jest to już chyba proste że żarówka siadła. Ale jeśli nie to będzie problemem, należało by iść od początku sprawdzić na wejściu do balastu, na wyjściu jeśli tam się nic nie dzieje to wtedy może być że balast siadł albo coś źle poskładałeś smile.png Dla mnie kable przy HPS są jak kostka rubika ale troche czasu i da się to ogarnąć, znajdz jeszcze jakiś schemat połączenia HPS i sprawdź jak to sie ma do Twoich kabli smile.png

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

miernik nastawiłem na 20v sondy przykładałem odpowiednio czarny do czarnego czerw do czerwonego, odczyt bardzo nie równy 400 do 600A w skrajnych skokach do 1200. następnie przykładałem do balastu pomiar i tam było zero lub -1... Jak wygląda spalona żarówka? w mojej żarnik jest ładny nie przepalony przezroczysty. jeśli to żarówka lub balast to nie opłaca sie naprawiać, żarówka ok 70-80zł +przesyłka balast w granicach 50-60pln..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+