Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Ełk: Zlikwidowano plantacje konopi


Guest vove

Recommended Posts

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego KGP zlikwidowali koło Ełku 3 nielegalne plantacje konopi. W ręce funkcjonariuszy wpadło łącznie blisko 250 krzaków tej rośliny. Zatrzymano dwóch mieszkańców Ełku - obaj usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek wieczorem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP w powiecie ełckim wkroczyli na teren trzech upraw konopi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało bowiem, że takie plantacje znajdują się na rolnych nieużytkach zlokalizowanych w miejscowościach Sikory Juskie, Krokocie i Płociczno. W sumie na obszarze przeszło 100 m2 policjanci odnaleźli blisko 250 krzaków różnej wielkości, z których można by uzyskać co najmniej 5 kilogramów marihuany. Wszystkie rośliny zostały ścięte i zabezpieczone.

Funkcjonariusze w pobliżu jednego z nielegalnych poletek zatrzymali również 2 mieszkańców Ełku w wieku 26 i 30 lat podejrzewanych o nielegalną uprawę roślin. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Ełku i usłyszeli zarzuty: starszy - uprawy konopi innych niż włókniste, młodszy – zarzut ich zbioru. Decyzją prokuratury w stosunku do pierwszego z nich został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i dozoru Policji.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ełku pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej.
post-2-0-11341800-1399367258_thumb.jpgpost-2-0-06009700-1399367260_thumb.jpgpost-2-0-52857600-1399367262_thumb.jpg

Źródło: policja.pl


Elegancko ktoś kombinował je przykitrać w słomie.

Link to comment
Share on other sites

odnaleźli blisko 250 krzaków różnej wielkości, z których można by uzyskać co najmniej 5 kilogramów marihuany

zawsze mnie śmieszą te policyjne wyliczenia....

tylko dziwne, że nie zawyżyli. Bo ja np. z 250 krzaków spodziewałbym się raczej 50kilo a nie 5. Przy 5 wychodzi 20g z krzaka, to chyba marna uprawa.

szkoda takich drzewek i tych ludzi.

drzewek faktycznie szkoda, ale ludzi nie. 250 krzaków to przemysł, a nie uprawa na własny użytek. Przemysłu nie popieram.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+