Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Lampa LED


poin123

Recommended Posts

Gość taktrzymaj

Moje zdanie jest tylko takie, że ktoś powinien zgłosić sprawę do UOKiK.
Sprzedawca ewidentnie wprowadza klientów w błąd, a ta lampa "led" wprawdzie jest odpowiednikiem HPS, ale wyłącznie jeżeli chodzi o cenę :laugh:
 

Specyfikacja techniczna:
Kolor Biały
Moc 0,06 W
Kąt promieniowania 120 °
Typ CL-822-U1L
IF 20 mA
Strumień świetlny (Φ) 4.5 lm
UF 3.2 V
Obudowa 0603
Temperatura barwna 2900 K
Zgodne z RoHS tak


To dane jednej diody z których zbudowany jest ten panel. Jak łatwo policzyć cały panel oddaje 1012lm czyli tyle, ile świetlówka 15 watowa. Żeby wyjąć trzeba włożyć tylko ilu ludzi się nacięło na złote jajka 14w=HPS 150 :laugh:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1012 lumen, nie wiem skąd wziąłeś tę specyfikację. Trzeba najpierw wiedzieć co to są lumeny i jak działają diody. Kiedyś podawano moc diod w kandelach, ale doszły do takich wartości, że straciło to sens dlatego teraz podaje się w wattach porównując do hpsów. Lumen to wartość określająca zdolność oświetlenia pomieszczenia przez źródło światła. Jeśli mamy do czynienia z ledami soczewkowymi to nie mają one określonego kąta emisji i świecą w skupionej wiązce. Dlatego jeśli dioda w takiej wiązce ma na przykład 10000 mcd to po zamianie tego na lumeny, czyli rozparcelowaniu kandeli na kąt oświetlenia wychodzi nam mały wynik i traci to sens, bo podajemy zdolność diody do oświetlenia całej powierzchni, podczas gdy w rzeczywistości dioda świeci tylko na wprost.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

bo to że lumen to wartość określająca zdolność oświetlenia pomieszczenia przez źródło światła... hmm bardzo mnie rozbawiło.

Chciałbym posłuchać jak to tłumaczysz własnymi słowami :zmiazdzony: napisałeś to samo co ja, tylko że ja przekleiłem to z głowy a nie z wikipedii i uprościłem definicję.

Jeśli żarówka świeci ze światłością x i to światło pada pod kątem y na powierzchnię p to lumenami określa się wartość oświetlenia tej powierzchni przez tę żarówkę. Nie wiem czego tutaj nie zrozumiałeś.

Pozdro600 :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+