Skocz do zawartości
thc-thc

grower

40x45x75 projektowanie


panic1

Recommended Posts

To mój pierwszy post, a więc witajcie! :peace:

Box ma na oko wymiary 40x45x75(wysokość). Jak będziemy wdawać się w szczegóły, pomierzę dokładnie.

Jeśli masz doświadczenie w uprawie pod podobnym boxem, proszę o odpowiedź

Z kalkulatora wychodzi około 10000 lumenów. Moje pytanie brzmi:

Montować lampę HPS (100/150W? do tego najczęściej spotykana temperatura barwowa to 2000K), której koszt wyniesie około 150zł, czy rozdrabniać się w świetlówki kompaktowe? W drugim wypadku 4-5 szt. trzeba kupić, koszta zbliżone. Co przyniesie większe korzyści, a co będzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem?

Do takiego boxa pasuje chyba tylko AF i na pierwszą roślinkę pewnie coś takiego lepiej wybrać. Która z af'ów rozprasza najmniej zapachu? Chciałbym uniknąć instalowania filtra węglowego i poprzestać na macie z okapu (czy taka mata potrafi zatrzymać zapach?).

O wentylacji dużo czytałem i z nią sobie poradzę.

Także podsumowując:
1. HPS/świetlówki? (oczywiście + odbłyśnik)
1.1. 100/150W?
1.2. ile świetlówek?
2. Nie chcę zmieniać lamp. Jeden zestaw na stałe. Co z barwą światła? HPS ma 2000K, czy przez cały cykl uprawy może taka być?
3. Który AF daje najmniej zapachu?
4. Czy z takim AF potrzebuję jednak filtra węglowego, czy wystarczy mata od okapu?
Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie baw sie w swietlowki, duzo lepiej zainwestowac w hps, jesli potrzebujesz okolo 10 000 lumenow, tpo hps 100w ma okolo tyle, mozesz dac tez 150w, ale uwazaj na temperature ( ale skoro piszesz ze sobie poradzisz z wentyalcja, to wierze ze tak bedzie ). Nie ebdziesz musial zmieniac lamp, tzn mozesz meic go zarowno na weg i flo.

Co do doboru roslin, to nie polecam af. Jakosc plonu znacznie gorsza od normalnych, powierzchnie nie masz znow taka najmniejsza, wiec spokojnie zmiescisz cos bez af, dolozysz do tego trening ( najlpeiej lst ) i bedzie git malina, zmiesci sie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź

Cały czas rozważam czy wrzucić AF czy coś normalnego, ale boję się, że za pierwszym razem nie ujarzmię normalnej roślinki.
Na razie zastanawiam się nad samym projektem boxa i niewiele wiedzy mam na temat uprawy...

W takim razie chyba postawię na HPS 150W. Zastanawia mnie tylko czy wydajność takiej lampy spada po wrzuceniu pod nią szyby?
Póki nie mam jeszcze lampy i nie mogę zrobić testów, muszę brać pod uwagę wszystkie możliwości

Gubię się już w sklepach z nasionkami. Moje oczekiwania są proste i pewnie takie same jak większości użytkowników: rozsądny plon, łatwa w uprawie, najkorzystniejsza do treningu lst. Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość FataMorgana M

Dzięki za odpowiedź

Cały czas rozważam czy wrzucić AF czy coś normalnego, ale boję się, że za pierwszym razem nie ujarzmię normalnej roślinki.

Na razie zastanawiam się nad samym projektem boxa i niewiele wiedzy mam na temat uprawy...

W takim razie chyba postawię na HPS 150W. Zastanawia mnie tylko czy wydajność takiej lampy spada po wrzuceniu pod nią szyby?

Póki nie mam jeszcze lampy i nie mogę zrobić testów, muszę brać pod uwagę wszystkie możliwości

Gubię się już w sklepach z nasionkami. Moje oczekiwania są proste i pewnie takie same jak większości użytkowników: rozsądny plon, łatwa w uprawie, najkorzystniejsza do treningu lst. Co wybrać?

nie wiem skad sie bierze to przekonanie ze AF-y sa latwiejsze.... przeciez one sa trudniejsze jak cos zjebie** na poczatku to potem roslina juz nie odrobi...

ja bym dal hpsa 150W ale wtedy szyba no i dobra wentylacja. jesli chodzi o wydajnosc z szybą to zmniejsza sie ale na tyle mało ze to nieistotne(naprawde!).

z zapachem jest tak ze albo halas albo zapach w wiekszosci przypadkow. jakies sativy powinny miec raczej lajtowy zapach ale to juz cecha koankretnego osobnika - loteria

co do odmian to wystarczy wejsc w dzial odmiany i poszukac jakies latwej niekapryśnej indyjki.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+