Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Plamy na liściach


blaster

Recommended Posts

Najpierw piszesz, że niemożliwe, później, że zdarza się bardzo rzadko. Najpierw piszesz, że nadmiar Ca nie powoduje zaprzestania jego pobierania, później piszesz, że powoduje. To co tutaj opisujesz wymaga dokonania pomiarów, do których dokonania twórca tematu nie ma narzędzi (chociażby zbadanie ph), więc za chwilę napiszesz, że jednak potrzebujesz dodatkowych informacji. Nawet nie wiadomo, czy to indoor, czy out. Twórca tematu napisał, że nie wie jaką temperaturę ma roślina, ponieważ zależy to od temperatury na zewnątrz, nie odniósł się również do poparzenia światłem, więc myślę, że chodzi o out.

Teraz odpowiadając na twój post.

Wapń, który w glebie prawie zawsze występuje w postaci węglanu CaCO3 pod wpływem działania opadów atmosferycznych i zawartego w glebie dwutlenku węgla przechodzi w kwaśny węglan wapnia Ca(HCO3)2. Kation wapniowy Ca2+ jest wymywany i sorbowany przez kompleks sorpcyjny, po czym w tej postaci jest pobierany przez roślinę.

CaCO3 + CO2 + H2O → Ca(HCO3)2

Jak więc widać, przy niedoborze wody oraz dwutlenku węgla w glebie nie zajdzie reakcja chemiczna, w której wapń staje się przyswajalny dla roślin, a co za tym idzie wystąpią niedobory. W glebie pozostanie zasadowy, nie pobierany przez rośliny węglan wapnia, a ph wzrośnie- w ten sposób podnosi się ph gleby, poprzez dostarczanie dużych ilości wapnia. Mam nadzieję, że teraz mnie rozumiesz i wyjaśnia to twoje wątpliwości na temat jak do tego założenia doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja sie z tobą zgadzam vove, jednak co do tego zamiaszania z Ca ze raz mowilem ze nie ma wplywu a raz że ma, miałem na mysli ze jesli dobrze wyregulujesz ph to mozesz dac naprawde duza dawke Ca bez obawy o lock, jednakże nieumiejętne stosowanie moze spowodowac lock, jednak nie przez jego nadmierna ilosc w wodzie, a jedynie przez jego wartosci bufujące ph, mam nadzieje ze teraz sprecywowalem sie dobrze..bo do tego zmierzałem przez caly ten temat heh tylko zawsze najarany i tak nie chce mi sie wypisywac albo gubię płęte heh teraz tez mialem cos jeszcze tu dopisac ale bucha zlapałem i zapomnialem
Jak sobie przypomne to dopisze
Elo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+