Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Liście zmieniają kolor od środka


Pentax

Recommended Posts

Witam. Od 3-4 dni zauważyłem że moje liście zaczynają zmieniać kolor od środka ale tylko te na których zaczynają pojawiać się topy. Co robię źle ? Szukałem na forum o niedoborach ale nie ma już fotek i ciężko mi ocenić. Proszę o pomoc

Tylko od środka. Tak jak na fotografii. Postaram się jak najszybciej wrzucić lepszą , większą. Jeżeli to niedobór Siarki, to będzie ok Planton S na ratowanie ?
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To jest niedobór siarki. Oprócz tego, że liście ci żółkną od strony łodygi to nowa partia liści wyrosła długa jak igła, ale nie rozrosła się na boki. Pewnie liść w miejscu, w którym wychodzi z pochwy jest jak sucha gałązka. Jak nic nie poradzisz to górna partia liści ci zdechnie razem z topami. Czy pomoże ci planton S (jeżeli zawiera siarkę) to ciężko powiedzieć, bo nie wiadomo z jakiego powodu wystąpił niedobór. Jeżeli masz za niskie ph to ci nie pomoże, a nawet zaszkodzi. Jeżeli ph masz ok i pojawił ci się niedobór siarki (co byłoby niesłychane, bo masz roślinę na oucie) to cokolwiek zawierające siarkę przeznaczone do użytku dla roślin ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panowie ! Jest co raz gorzej.

Jest to Easy Sativa. Podłoże ziemia uniwersalna. Ma już około 75 dni. Na szczycie i tam gdzie pojawiają się topy , liście robią się żółtawo-białe. Cztery razy podsypywałem dolomitem oraz innymi dodatkami by ziemia była bogatsza w minerały. Ogólnie podlewam zawsze Burzą Kwiatów i oprysk Asahi SL.

Możecie mi powiedzieć co tu się dzieję? Proszę Was o pomoc
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dopiero teraz dotarło do mnie że jest potrzebna Sól Gorzka , tak jak napisał jeden z użytkowników. Jadę szukać apteki

Kupiłem sobie ten siarczan magnezu pare dni temu. Jestem w szoku jak roślina szybko się zregenerowała, a odrosty rosną z prędkością 5-6 cm dziennie ! Szok. Dodaje 5gramów na litr wody, 5 gram Planton S oraz Substrala Burza kwiatów. Jest taki power że szczena opada

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+