Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Filtr węglowy a wentylator.


Roots

Recommended Posts

Witam, składam własnie nowego boxa i nie mogę pozwolić na to by zapachy wydostawały się na zewnątrz. Zdecydowałem się na zakup filtra węglowego, ale mam parę wątpliwości.

Mój box: 80x60x110

Lampa: Hps 150W + ew. doświetlanie

najmniejszy i najtańszy filtr węglowy jaki udało mi się znaleźć to 160 do 240 m3/h

gdzieś na wyczytałem, że wentylator powinien być o 30% mocniejszy niż filtr węglowy

Czy ten filtr będzie dobrym rozwiązaniem przy moim boxie? Czy mój wentylator powinien mieć ponad 208 m3/h?

EDIT: a teraz to przemyślałem i wydaje mi się że wentylator musi mieć mniej m3/h, ale czy wtedy skutecznie będzie chłodził boxa?

Mam watpliwosci co do tego że wentylator powinien być o 30% mocniejszy niż filtr węglowy poniewaz z czego sie orietuje jest zupelnie odwrotnie. Pomysl filtr filtruje max 240 m3/h a jak dasz 30% wiecej powietrza niz maximum to on nie nadarza z filtrowaniem. Wystarczy ze wentylator bedzie slabszy od filtra. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wentyl ma miec mniej jak filtr, inaczej za duze przepływy powoduja ze nie wychwyci zapachu tylko przepchnie powietrze przez filtr. Promnieniowy wentyl musi byc do takiego kupnego filtra bo one maja wiekszy przyrost cisnienia potrzebny na przepchniecie przez filtr, a nie duza wydajnosc czyli przepływ

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

siemano, troche odswieze temat bo mam pewien problem

 

dopasowuje wlasnie filtr do wentylatora i zastanawia mnie jak powinno to byc zgrane zeby maksymalnie wykorzystac filtr.   wentylator zamierzam kupic TD silent 250 m3/h  

 

no i do tego filtr.  tylko pytanie -  czy im wiekszy tym lepszy?  na poczatku myslalem nad 300m3/h, ale szukajac informacji nie znalazlem zeby bylo jasno powiedziane o ile wiekszy powinien byc filtr.  jesli 400 m3/h  zapewni lepsza filtracje zapachow to chetnie go wezme, tylko czy tak wlasnie to dziala?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak Cie stac to wez wiekszy, teoretycznie wolniejszy przeplyw to lepiej wychwyci, ale jak bedzie za duzy duuzo to nie przepchnie wentylek przez niego, tzeba patrzec na opory przepływu filtra, jakie cisnienie daje wentyl i ewentualnie jak sie kto zna policzyc sobie opory przepływu rurociagu i boxika ;) w kazdym razie jak masz to mozesz brac tego 400

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Filtr zawsze musi być większy niż moc wtłaczania wentylatora. Tak wiec przy went. 280m3/h, montuje sie filtr do 320m3/h na przykład. Bynajmniej tak mnie uczono. Raczej z takim małym wentkiem zapachu się nie pozbędziesz. Proponuje TD-Silent 400 (im większy tym lepszy na niskich obrotach)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 miesiące temu...

patrze co piszecie i macie racje co do wielkosci wentyla i filtra 

 

sorki za off top ale zapominacie rowniez o temperaturze moim zdaniem lepiej jest wziasc wiekszy wentylator niz sie potrzebuje obliczyc kubature boksa  /admin - link już nie działa/ x 12 + 10% i wtedy wychodzi wynik jakiej mocy potrzebujemy wentylator ale lepiej wziasc wiekszy bo jak jest lato to zawsze jest duzo cieplej niz w jesienne dni i dobrze by bylo miec jeszcze mozliwosc podkrecenia wentylatora jak juz jest 30 lub ponad 30 stopni wiecie co mam na mysli jak kupic to raz a pożadnie a nie dwa razy kupowac najpierw jeden pozniej drugi mocniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+