Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Growbox do oceny


dammerdin

Recommended Posts

Cześć, mam prośbę, żeby ktoś sprawdził czy dobrze wszystko sobie przemyślałem i odpowiedział mi na kilka pytań. Pierwszy box i nie wszystko skompletowane, chciałbym osiągnąć jak największy stosunek wydajność/cena. Jako że dużo ludzi się wypowiadało, a każdy ma swoje własne doświadczenia chciałbym jakoś usystematyzować to, zanim się wybiorę na zakupy.

Box - 45x75x130 tylne ścianki z cieniutkiej dykty, w niej wytnę otwory na wszystkie podzespoły. Wszystko sobie uszczelnię.

Nasiona - 4 fem white widow kupione i kilka randomowych ziarenek od ziomka, ale nie ma możliwości się dowiedzieć co to jest. Chciałbym zasadzić co najmniej 2 WW i coś z tych randomów w formie eksperymentu. Jeżeli nie posadzę wszystkich, to przechowywać je szczelnie zamknięte w lodówce? żebym mógł ich użyć kiedy indziej.

Doniczki - dla ww. myślałem o 25x25x26 - 11l, ale nie wiem czy nie będą za duże, w dodatku takie dwie zajmą lwią część miejsca i trudno będzie upchnąć cokolwiek innego. Randomy mogę posadzić w malutkich (z 5l, baniaki po wodzie np.), bo to tylko z ciekawości, a jak się coś wyhoduje to będzie niespodziewany profit. Do tego jakąś ziemię, nie mam zielonego pojęcia jaką, czytałem że dobrze by była z perlitem. Zwykła z marketu się nada?

Nawozy - w fazie wzrostu terra flores, biohumus, planton K - wyczytałem, że te najlepsze, z których korzystać? podczas FLO rippen, ale tak żeby zdążyć wypłukać jeszcze z dwa razy ziemię.

Oświetlenie - posiadam HPS 400W + odbłysk i cooltube, mam nadzieję że nie jest za mocna na taki box. Myślę, że nie będę brał żadnych 2700K na fazę WEG, chyba że ktoś mnie przekona. Z tego co czytałem wysokosodowe też nie są najgorsze w tym okresie. Czy można cooltubea chłodzić zwykłym komputerowym radiatorem? w sensie czy ma to sens.

Rozpraszanie - koce ratownicze, bo dam radę takie załatwić, ew. mogę pomalować farbą, co jest lepsze?

Wentylacja - Myślę o jakimś jednym solidnym wyciągającym z założonym filtrem węglowym własnej roboty wg. jednej z instrukcji znalezionych na forum. Jaki rodzaj wybrać, żeby nie był zbyt głośny/drogi i podołał zadaniu? wloty pasywne, otwór 2x30 wystarczy? taki niski i szeroki, aby równomiernie rozchodziło się powietrze. Do tego jeszcze chłodzenie cooltubea o którym pisałem wcześniej i mieszające coś, z komputera się nada na mieszanie? Raczej myślę o roślinkach na podwyższeniu i ich opuszczaniu, skoro mam zrobić chłodzenie lampy. Zasilacze dobiorę jak wybiorę sprzęt.

Filtracja - jeżeli jest jakieś lepsze rozwiązanie niż filtr węglowy - np. ktoś stosował pochłaniacze zapachu, specjalne planty, czy cokolwiek co działa skutecznie, to proszę o napisanie. Filtracja to dla mnie priorytetowa sprawa.

CO2 - wstawię 25l baniak z winem i poprowadzę rurkę do boxa, zawsze będzie jakiś dodatkowy dwutlenek węgla.

Podlewanie - woda odstana, w momencie jak będzie sucho w doniczce, przy czym nie przelewać. Do regulacji wilgotności powietrza szmaty zanurzone w pojemnikach z wodą.

Timer mechaniczny posiadam, temperatura 25-30 stopni C, z wskazaniem na tą niższą, wilgotność w fazie weg 60-70% flo 40%. Do tego jeszcze kupię termometr, higrometr, coś do mierzenia ph. Planuje standard, po wykiełkowaniu ustawić 18/6 i stosować LST aż wyrośnie coś konkretnego, nawozy wg. zaleceń na opakowaniach, a jak już się zniecierpliwię przestawię na 12/12, do tego rippen, później płukanki, oberwanie listków dla zestresowania i 2 dni ciemnicy i w końcu ścinka.

Proszę o uświadomienie mnie jeśli o czymś zapomniałem i o pomoc z moimi pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Baniak z winem możesz sobie śmialo darować, koc ratunkowy też - lepsza będzie po prostu biala farba.

Lampę masz bardzo mocną jak na taką powierzchnię, potrzebny będzie dobra wentylacja i teraz masz dwa wyjścia:

- zrezygnować z filtra i kupić wentylator łazienkowy który przy cool tube powinien dać rade

- kupić filtr i do tego obowiązkowo wentylator promieniowy, razem to już koszt minimum 400 zeta, trzeba też to odpowiednio podłączyć jeśli ma to być razem z cool tube.

Pochłaniacze zapachu nie mają większego sensu, lepiej miec po prostu cały czas uchylone okno.

Na wega trochę szkoda prądu dla tej 400 watowej, na allegro są świetlówki kompaktowe 85 watt po 50 zeta, chociaż to też wydatek i w sumie na jedno pewnie wyjdzie.

Doniczki najlepiej jakbyś kupil kwadratowe o boku 22 cm, weszłoby akurat 6.

Ten komputerowy jako mieszający to bardzo mało, w carefour można teraz kupić fajne wentylatory juz za 30-40 zeta.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wino i tak będę robił, więc nie zaszkodzi. Co do farby, to spoko, skoro lepsza, to jej użyję.

rezygnacja z filtra raczej nie wchodzi w grę, wydaje mi się że w bloku mogłoby być przypałowo. Jakie powinien mieć parametry wentylator do obsługi filtra? ew. link do sklepów internetowych/aukcji. Taniej nie da rady czegoś odpowiedniego?

Lampkę udało mi się załatwić, dlatego chciałbym jej użyć z przyczyn oszczędnościowych.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

na taką powierzchnie wystarczy ci najmniejszy filtr

ja np mam najmniejszy carboriginal professional za 260 zł i problem zapachu znikł zupełnie(a bylo tak że sąsiedzi się skarżyli że coś smierdzi)

są i tańsze nawet po 130 zeta ale podobno juz nie sa aż tak skuteczne

jeśli chodzi o wentylator to niby możesz podłączyc taki zwykły lazienkowy ale bedzie problem z temperaturą, ja mam łazienkowy przy lampie 250 watt i dwa razy większym boxie i temp jest ok 32 stopnie

ogólnie to najwcześniej miesiąc od wykielkowania zaczną ci mocniej pachniec więc masz jeszcze czas

sklepy masz tutaj na forum, przynajmniej masz pewność że nikt cie nie oszuka

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

delikatne zmiany, nowy box ma 43x110x150. 
i teraz pytanie czy on da rade udzwignac filtrowanie i odprowadzanie ciepla z cooltubea? jak myslicie? jest to solidny sprzet i wydaje mi sie ze powinien podolac, szczegolnie ze dziala na 230V. i jak z tym filtrem zrobic, kupic zwykly jak do opakow/masek gazowych i po prostu zakleic i liczyc ze wentylator przepchnie przez niego powietrze?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+