Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Dziwne Listki U Wm


Blantownik

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanko. Posiadam White Mastera Automata który siedzi w szafie pod HPS 150w. Jest to około 50 dzień życia roślinki. Pięknie zakwitła mimo problemów w dzieciństwie otóż około 20dnia po treningu LST, główny szczyt został oderwany oczywiście nie specjalnie, zbyt mocno przywiązałem sznurek i przy przewiązaniu po prostu odpadł. Problem jednak polega na czymś innym. Roślinka pięknie zakwitła oblewa się coraz bardziej jednak martwi mnie pewien fakt, że nowe listki wychodzące z szczytów są głównie 3 "palczaste". Normalnie gdy roślinka rosłą dawała ładne liście 5 i 7 palczaste aż do teraz. Martwi mnie to czy to normalne czy może coś jej dolega ? Ogólnie te nowe listki nie są tak fajnie symetryczne jak wcześniejsze. Do tego wszystkiego roślinka nie daje dużego zapachu co mnie trochę dziwi bo miałem WM o wiele mniejszego w poprzedniej uprawie i zapaszek unosił się w całym pokoju. Czy to możliwe, że to przez ten urwany szczyt?
Info o uprawie:
Box Szafa o wymiarach 45x75x145cm (gle/szr/wys)
HPS 150w + odbłyśnik
Nasiona WM Auto Femi od GGS
Ziemia uniwersalna PH 6.8-7.2
Donice nie wiem ile l ale spore kolo 10l
Nawozy: Biohumus, Plankton K
Temp: i tu może leżeć też problem głownie 25-28C dzień, ~ 20C noc. z tym, że było pare nocy gdy wyłączyli ogrzewanie gdzie temp w nocy spadała do 18C.
Wilgotność: nie posiadam miernika, jest recznik zanurzony w misce
Wentylacja: 1 wdmuch 1 wydmuch. mam jeszcze jeden do wydmuchu, ale jest wyłączony by temp nie spadała zbyt nisko
Fotoperiod: Pierwsze 2 tyg 24/7, poźniej do czasu zakwitnięcia 18/6, teraz cały czas 12/12.
Ph : nigdy nie sprawdzane, we wcześniejszych uprawach nie miałem z tym żadnych problemów, więc myślę, że PH wody jest chociaż poprawne.
Bardzo liczę na wasze opinie. Swoją drogą jak oceniacie ile jej zostało do ścinki ? Włoski w max 5% zbrązowiałe. To 50 dzień. Chciałbym ją potrzymać do końca czerwca. Z góry dziękuje. Dołączam foto robione tel więc chyba dużo nie pomoże :/

 

Na 2 zdjęciu widać miej więcej ten problem z listkami w lewym górnym rogu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Też tak właśnie myślałem, że to może być herma niby pod topkami ma takie jakby jajeczka, ale są zupełnie inne niż na zdjęciach roślin płci męskiej. Występują po 4 w miejscach gdzie z łodygi wychodzi listek pod topkami. A no i jeszcze z tych niby jajeczek wychodzą włoski, z każdego tylko 1-2 włoski. Prawie na każdym już te włoski zbrązowiały. Nie jest to moje zdjęcie ale u mnie wygląda to tak samo:

ma to forme bardziej cebulki niż jajeczka. Jak sądzicie zhermiła się ? Gdy dotykam palcami topków to zapach się dopiero uwalnia i jest słodycz. Zerwałem właśnie jedna taką cebulkę i rozerwałem, zobaczyłem tak jakby "nasionko" ale rozmiaru max 1mm. Pomocy !!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

te cebulki (na zdjęciach) to właśnie żeńskie kwiatki, także bez obaw. Jednak patrz czy jajka gdzieś nie wyrastają.

Ogólnie z tymi 3 palczastymi liścmi, to może być poprostu jakaś mutacja. zdarza się to coraz częściej.

ALe ogólnie wygląda to wszystko zdrowo i ładnie. Obserwuj dalej czy nic się złego nie dzieje.

PS. Na tak prawidłowo założony temat z przyjemnością się odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki trochę mnie uspokoiłeś bo ostatnio się zamartwiałem, że 2 miechy pielęgnacji pójdzie na marne... Mam nadzieje, że jakoś dociągnie roślinka do końca. No starałem się opisać jak najlepiej, żeby problem był jasny. Od dziś będę robił szczegółowe przeglądy roślinki. Tylko teraz takie pytanko odpukać w niemalowane, gdybym jednak znalazł te jajeczka to odrazu je rwać wszystkie ?? I jeszcze jedno, czy możliwe, że plankton K był przeterminowany ? Kupowałem go do ostatniej uprawy także odleżał już prawie pół roku. Gdy pierwszy raz go stosowałem to był lekko skamieniały jednak bardzo łatwo rozpadał się w proszek. Zakup nowego pK i tak planuje bo ten już w koszu, ale czy możliwe, że taki nawóz zmienił swoje właściwości ??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+