Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Styropian

canna3

Recommended Posts

Szukałem w tym dziale tematu o styropianie ale nic nie znalazłem.

Co tak na prawdę (jeżeli w ogóle coś) daje styropian w glebie?

Ile go muszę wymieszać z ziemią, zakładając że na krzaczek zrobie dołki 20 l ? Oczywiście to rośliny bez af.

Styropian zapewnia jakiś tam drenaż,ale lepiej już dać kamyki... To zwykły plastik,więc nie ma prawa napowietrzać gleby.. Ludzie wrzucają to do ziemi bo białe i okrągłe,ale perlit to nie jest,i jego właściwości nigdy nie będzie miał

• 2 months later...
Guest Parch

Styropian napowietrza i spulchnia glebę, tak jak perlit czy keramzyt, jednak nie w takim samym stopniu co one (poza tym nie jest organiczny). Po prostu robi to słabiej, jednak jak wiadomo styropian jest bardzo tani i łatwo dostępny. Za to keramzyt czy perlit to już droższa sprawa, przynajmniej u mnie w ogrodniczym kosztuje na prawdę sporo, a jak wiadomo konopie lubią dużo powietrza w glebie. Tak więc do indoor warto dokupić perlitu/keramzytu i nie babrać się w styropian. Za to na outdoor, gdy nie mamy już funduszy na perlit/keramzyt to warto dodać do gleby co innego napowietrzającego glebę i tu może się przydać styropian (rozkruszony na pojedyńcze kulki). Wielu ogrodników stosuje styropian jako właśnie substytut droższych materiałów napowietrzających więc efekty będą po dodaniu go na pewno lepsze niż z samą glebą

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+