Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

To da możliwość legalizacji narkotyków


vapor

Recommended Posts

Co wy na to

 

To da możliwość legalizacji narkotyków

 

Sejmowa komisja pozytywnie zaopiniowała większość poprawek do projektu noweli ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przewiduje on możliwość odstąpienia od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków. PiS chce odrzucenia tego projektu. Poseł Andrzej Dera (PiS) stwierdził, że "przepisy dadzą możliwość legalizacji narkotyków". Nie zgadza się z nim Andrzej Czuma (PO), który ocenia że projekt "ma pomóc w leczeniu osób uzależnionych".
 
Dzisiaj komisja sprawiedliwości i praw człowieka zarekomendowała cztery z pięciu poprawek zgłoszonych podczas drugiego czytania. Według jednej z nich prokurator może zawiesić postępowanie wobec osoby uzależnionej i podejrzanej o popełnienie w związku z zażywaniem narkotyków przestępstwa zagrożonego karą do pięciu lat więzienia - do czasu zakończenia leczenia.
 
Poseł Andrzej Dera (PiS) podtrzymał wniosek o odrzucenie projektu w całości. Jego zdaniem proponowane przez rząd przepisy dają możliwość legalizacji narkotyków, na co - jak dodał - nikt nie powinien się zgodzić.
 
- Projekt nie legalizuje posiadania narkotyków, ale buduje instrument, który ma pomóc w leczeniu osób uzależnionych - odpowiedział Poseł Andrzej Czuma (PO), który jest sprawozdawcą tego projektu.
 
- Używanie narkotyków, w celach innych niż lecznicze, jest złe. Walczmy z narkomanią, a nie z narkomanami - apelował do pozostałych posłów Marian Filar (Demokratyczne Koło Poselskie Stronnictwa Demokratycznego)
 
Według nowelizacji zaproponowanej przez resort sprawiedliwości, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem. Ponadto, gdy osoba uzależniona podda się leczeniu prokurator będzie mógł wobec niej zawiesić postępowanie, jeśli osobie tej nie zagraża kara wyższa niż do pięciu lat więzienia. Ministerstwo podkreśla jednak, że każdy przypadek osoby zatrzymanej z niewielką ilością narkotyków będzie indywidualnie rozpoznawany przed odstąpieniem od ścigania, a samo odstąpienie nie będzie następowało automatycznie.
 
W proponowanych w projekcie przepisach podniesiono też maksymalny wymiar możliwej kary za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających z 10 do 12 lat więzienia. Natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających miałoby grozić do 10 lat więzienia, gdy obecnie grozi za to do ośmiu lat.
 
Według projektu nie będzie można reklamować środków spożywczych lub innych produktów (tzw. dopalaczy) poprzez sugerowanie, że posiadają one działanie podobne do substancji psychotropowych lub środków odurzających, a ich użycie, nawet niezgodne z przeznaczeniem, może powodować skutki takie jak wspomniane substancje i środki. Ponadto jednostki administracji rządowej, Żandarmerii Wojskowej, Służby Celnej będą mogły konfiskować substancje psychotropowe lub środki odurzające w ilości niezbędnej do przeprowadzenia badań potwierdzających popełnienie przestępstwa. Chodzi o to, aby po zatrzymaniu tych produktów, służby te mogły przechowywać próbki, na podstawie których określą, czy mają do czynienia z przestępstwem.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/to-da-mozliwosc-legalizacji-narkotykow/z5cem

Link to comment
Share on other sites

"Posiadanie noża daje możliwość zabójstwa -> noże są złe." Idiotyczna logika, a raczej jej brak PiS zawsze grał na emocjach ludzi chcąc zanegować wszystko co robi PO, wiec takie bajki pisane językiem stereotypów wcale mnie nie dziwią... ale czy marihuana jest z konopi? chyba nie... :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+