Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zółte Plamy Na Lisciach


dajkilo

Recommended Posts

Siema! mam taki problem, dolne liscie mojego pomidora zaczeły żólknieć gdzies kolo 2 tygodnia od wyjścia z ziemi, myślałem ze te liscie z dołu żółkną i odpadaja jednak teraz gdzieś kolo 3 ttygodnia to dziwne cos zaczeło atakować wyższe liscie.ziemia uniwersalna ph 6,5 ,box 60x60x60 ,doniczka jeszcze mala okolo 1,5l, oswietlenie 5 świetlówek 20v. jesli to istotne jest to kaya47 fem od advancedseeds.Dodam ze mam jeszcze jednego pomidorka na tych samych warunkach i jemu nic nie jest. Daje zdjecia dzisiaj robione .Prosił bym chłopaki o jakaś szybką rade bo szkoda pomidoraaa
 

Nie wydaje mi sie zeby doniczka byla za mała bo niedawno ja zmieniałem z mniejszej , większej narazie ten pomidor nie potrzebuje, jeszcze ziomek mi podpowiedział ze to moze byc złe ph, powiedział zebym dolal wody z sokiem z cytryny ,dolalem to wczoraj zobaczymy co z tego bedzie.Zapomniałem jeszcze oswietlenia napisac swiatlo maja 16/8 Ale cos mi sie wydaje ze ją strace bo coraz szybciej sie te plamy rozchodzą po lisciach..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie widzę zdjęć, bo nie wyświetla mi nic z ImageShacka (ciekawe czy to wina moja, czy ich?), ale jeżeli masz złe pH, to musisz je szybko naprawić. Też taki problem miałem i mogę szczerze powiedzieć, że im więcej zwlekasz, tym bardziej krzak się pi*****i.

Powodzenia w dalszej uprawie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

idź do zoologicznego/akwarystycznego tam napewno będą mierniki ph.

lub szukaj w dobrych sklepach ogrodniczych.

to, że ziemia miała ph 6,5 kompletnie nic nie znaczy, bo pewnie twoja woda w kranie ma ph na poziomie 7,5-8. także po kilku podlaniach twoja ziemia ma takie samo. Musisz to kontrolować.

a jak mierzyć? przypodlewaniu weź próbke wody, która wyleci dołem doniczki- będziesz miał odczyt ph ziemi.

zmierz jeszcze ph wody w kranie. Jak będzie za wysokie (a na 99% będzie) to dodawaj sok z cytryny, aż dojdziesz do właściwego ph. Na pierwsze podlanie możesz dać troche niższe ph niż jest zalecane.

edit: w sklepach nie pytaj o papierki lakmusowe, bo nasze ciemne społeczeństwo nie wie o co pytasz.

pytaj o "coś" do pomiaru ph wody. w akwarystyce często nie stosuje się papierków, tylko płyn

nie masz czasu, bo musisz działać, także zakupy internetowe raczej odpadają. A w necie jest tego cała masa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+