Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Choroba Czy Wina Farby? Levander


Ganjarz

Recommended Posts

Witam mam problem z moim 28 dniowym levanderem, od początku pokazywał jakieś małe plamki, ale to olałem. Ostatnio do oklapniętych liści doszło lekkie przenawożenie i bardzo dziwny kolor liści. Dodam że nie miałem już doniczek, więc na szybkości wziąłem wiadro po farbie, w którym była zaschnięta warstwa farby, nie mogłem jej ściągnąć...

oświetlenie 250w 20-30 cm od roślinek
Ziemia Pokon podłoże uniwersalne
temp. dzien 24-26 noc 18-20
nawozy jak na razie tylko biohumus i Substral na wega
ph ziemi to ok 6

Roślinka jest od 3 dni na flo.


:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no troche przebarwienia widać, tam na jednym zdjęciu jakby trochę liść był przypalony od nawozów. No a z tym wiaderkiem to słabo, mogło reagować z jakimś nawozem bądz samą wodą. Przesadziłbym na twoim miejscu, w coś innego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Możesz zapodać zdjęcie przy normalnym oświetleniu ?

Na teraz zawijające się liście wskazują na brak wapnia a plamy na liściach na niedobór magnezu. Trzeba dostarczyć dolomit a jeżeli już dostarczasz to podać go więcej niż do tej pory. Dolomit jest trudnorozpuszczalny więc stosuje się go w większych ilościach niż pozostałe nawozy. Również dlatego trudno go przedawkować.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po liściach widać, że ilość nawozu NPK jest odpowiednia więc nie trzeba jej zmieniać. Przynajmniej narazie. Zobaczymy jak roślinka będzie wyglądała za 2 tygodnie bo wtedy dopiero pojawią się efekty zwiększenia ilości dolomitu.

Jeżeli wyzdrowieje to stosuj nawozy w takiej ilości jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+