Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Parę pytań odnośnie boxa.


Roots

Recommended Posts

Witam. W końcu mam zamiar wznowić projekt growbox. Niedawno kupiłem szafę (wymiary wnętrza w przybliżeniu 90x50x170) z myślą o uprawie, posiadam też HPS 150W. Chcę tam wsadzić 4 white russiany.

Teraz mam kilka pytań odnośnie o nawozy i inne rzeczy które mogą się przydać.

Nawozy

Mam zamiar kupić nawóz: canna terra flora i ripen. Dobry wybór? Czy kupywać nawóz na vega dla automatów?

Szafa

Wewnętrzne ścianki szafy są teraz pozostawione orginalne, czyli bez żadnego obicia (biała farba) czy przy hpsie 150W obijać ścianki kocem ratowniczym?

Seedbank

Jaki seedbank polecacie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nawozy:

Canna Flores+PK13-14+SuperVit+Ripen+Flush

Szafa:

Zamiast koca biala farba lub mylar.

Seedbank: Masz na forum sprawdzone seedbanki..

Co do 150W HPS to za malo potrzebujesz ok. 22500lum, a tyle to chyba 150w nie maja. Z tego co pamietam 18k lum 150w a 250w cos ok. 32k lum wiec zmiana swiatla by sie przydala lub dowalic po bokach CFLami, no i ja bym osobiscie wcisnol na twoim miejscu tam 6plantow, tylko na litosc nie AFy to gowno jest i 0 przyjemnosci...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Popieram zdanie lopiego/lepisie (dlaczego zmieniłeś nick?)

tez polecam zabawe z normalnymi odmianami bez AF. z normalnych odmian będzie większy plon. No i masz większy wybór odmian, a w AF zawsze jesteś skazany na geny ruderalisa (czyli kapke zamulające) Chociaż WR jest akurat fajną odmianką.

nie wiem dlaczego wszystkim wydaje się, że AF są łatwiejsze w uprawie. Moim zdaniem są trudniejsze, bo nie ma czasu na błędy.

w normalnej odmianie, jak coś pójdzie nie tak jak byś chciał, to zawsze możesz dać roślinie dodatkowy tydzień na odbudowanie. W AF tego luksusu nie ma. A cała różnica pomiędzy uprawą AF i normalnych polega na przeprogramowaniu timera. Niczym innym się nie rózni.

Ale jak już się uprzesz na AF, to nawozy na weg moim zdaniem są obowiązkowe. Rośliny mają bardzo krótki weg, co za tym idzie, musi on być wykorzystany maksymalnie. Przez te 2-3 tygodnie rośliny musza zapierdalać, a nie rosnąć. I tu dobry nawóz na weg napewno pomoże.

Co do reszty zgadzam się z poprzednikiem:

obicie boksa

lampa

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zdecydowałem sie na AF, konkretnie white russian z 2 bardzo istotnych względów: po pierwsze mam tylko 2,5 miesiąca na dokończenie uprawy, po drugie miałem już 3 white russiany pod świetlówkami i były wyborne :) i chyba doświetle je świetlówkami. Co do 6 roślin, pomyśle :D musze wszystko dokłądnie wymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do wega owszem i AFy potrzebuja nawozu ale pamietac trzeba, ze ziemia ma odpowiednia ilosc skladnikow na pierwszy tydzien-dwa, wiec jedno podlanie 50% i z 1-2 100% przydaly by Ci sie ... Pomysl o produkcie Hesi TNT Complex zawiera organiczny azot wiec nie zbierze tyle soli w ziemi przed prawdziwa bomba mineralna od Canny, to tego przez caly okres SuperVit lub SuperThrive tak dla energii, no i jesli znalaz bys jakies enzymy ( np. Cannazym ) i jakis booster ale to juz idzie po kieszeni niestety ...Ale podsumowujac na weg : Hesi TNT Complex+SuperVit/SuperThrive Flo : Canna Flores+PK13-14+SuperVit/SuperThrive+Ripen+Flush i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+