Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nowa Szafa :)


Blantownik

Recommended Posts

CeNzUrA nie moge zrobic zdjecia, a aukcje po moin hps przeniesiono do archiwow
no w kazdym razie, bez zadnych obaw mozesz ja sobie dokrecac nawet do drewna, no a jak chcesz miec luzem bo bym chociarz przywiazal/przykleil tasma do siebie czy czegas tam pod reka, bo wiadomo jak jest zagapisz sie czy cos ci spadnie, jedno pociagnie drugie i wszystko sie popieprzy ze soba urywajac kable. wiec to taka moja rada


a co do odleglosci lampy, to tu masz taka rozpiske lumenowa, ktora moze ci sie przydac, ale ogolnie to mozesz poprobowac tzn. zaczac od np 20 cm od lampy i jak zobaczysz ze sie wyciagaja to troszke nizej, no chyba ze bedzie juz za pozno i nie bedziesz musial obnizac xD

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie rozumiem wartości na skrzyżowaniach tej tabelki, co one przedstawiają ? ilość lm przy tej odległości chyba nie? Mam wrażenie, że te odległości są za małe xD może ktoś działał na takiej lampie i się wypowie ? Chyba zacznę od 40-50cm tak profilaktycznie :P No działałem już w szafie, ale to była testowa roślinka dla własnego treningu i zwiększenia doświadczenia pod słabiutką świetlówką :P Może dziś wieczorkiem będę miał jakąś fotkę boxa to wrzucę. A jak z chłodzeniem tego urządzenia? wiatrak odciągający jakoś ciepło czy strumieniem w stronę urządzenia, żeby nawiewało na nie ?

// edit

Przedstawiam moją szafę :) :
Wymiary: 45x75x145cm (gle/szr/wys)
Lampa: HPS 150W + odbłyśnik
Wykończenie: na ścianach koc ratunkowy, na podłodze biały blok techniczny
Wentylacja: Na razie po 1 wentylatorze komputerowym na dole i na górze, muszę dokupić chyba łazienkowy do wylotu bo już widzę, że będzie za duża temperatura w szafie.
Elektronika: Zapłonnik i dławik do zestawu HPS; Cyfrowy Programator Czasowy by Tesco (działa idealnie:P)
Planowany plant: Posiadam nasionka White Master AF Femi, dostałem również jakieś gratisowe, ale kompletnie nie pamiętam jaka to była odmiana, Planuje 2 roślinki jeden WM i druga ta gratisowa :)
Ziemia i nawozy: podstawowa ziemia ph 6.8-7.2 ; nawozy planuje Biohumus, planton k, coś co mogę dostać w zwykłej kwiaciarni/ogrodniczym.
Donice: chciałem zrobić sam pod mojego boxa, ale chyba będą 10litrowe kupne.
Wilgoć: szmatka na ścianie zamoczona w pojemniku po soku, planuje jeszcze 2 butelki konstrukcji LionZion'a w rogach.


Foto: niestety 3,2mega pixela nie pozwala na dużo :P


a oto 2 planty ( po lewo nabyte z tematu) i 1 WM hodowane dla własnego treningu i doświadczenia pod zwykłą świetlówką, nic specjalnego, ale satysfakcja duża, że w ogóle wyrosły. Niedługo idą pod nóż, bo nie ma sensu ich dalej trzymać zrobią miejsce nowym siostrzyczką.(Zdjęcie już pod hps)


Koszty:

Lampa 150zl, nasionka WM AF Femi x6 100zł, koc ratunkowy 20zl, donice 10zl, wentylatorki + zasilecze (zrobione własne z komputera i ładowarek), ziemia 5zl, programator czasowy 30zl
Łącznie: ~320zł

Bardzo mile widziane komentarze i ewentualne porady/zastrzeżenia co do boxa :)
THc z Wami :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ale to na odpierdol zrobiłeś Ja jak koc ratunkowy przyklejałem to był prosty jak lusterko, tylko się trzeba trochę przy tym namęczyć

hehe no fakt co do tego koca, strasznie mnie denerwowało, że był poskładany tak, miałem nadzieje, że się naprostuje chociaż trochę, jednak tak się nie stało ;P No to będę musiał poprawić :) Jutro się za to zabiorę. Może znasz jakiś dobry sposób ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja to robiłem tak że na każdą ściankę przyklejałem osobny kawałek koca. Pierw Prowizorycznie łapałem taśmą później to poprawiałem i dojebywałem taśmy, troche czasu przy tym mi schodziło ale efekt końcowy był taki że było płaskie jak lustro

Przy mylarze jest dużo mniej roboty.

 

Dzisiaj będę majstrował przy tym, planuje pociąć na kawałki, położyć je na siebie i przykryć płytą, akurat mam jakąś chyba wiórową, wieczorkiem poprzyklejam i wrzucę fotki z efektem.

A jak z chłodzeniem tego dławika ? Bo głównie na tym mi zależało, na razie cały układ trzymam w szafce obok.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+