Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Kartonowy grow box do oceny


Sowka_JP

Recommended Posts

Siema, nudząc się w ostatnim okresie skonstruowałem dyskretnego boxa z kartonu po butach o wymiarach:
30cm szer.
37cm wys.
13,5cm gł.
Wnętrze boxa wykleiłem folią - sreberkiem. Zamontowałem w nim 2 wiatraki komputerowe ( 8x8cm wydmuchujący i 5x5cm wdmuchujący powietrze).
Do oświetlenia użyłem 2 świetlówek kompaktowych OSRAM Duluxstar 21W.
Czy nada sie ten box na jakaś uprawę
Pozdrawiam
post-13934-089088900 1293626098_thumb.jp
post-13934-071175300 1293626112_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pewnie, że się nada. Zdobędziesz cenne doświadczenie i później będziesz mógł pomyśleć o czymś większym. No ale zanim zaczniesz coś uprawiać to przygotuj się do tego. Sprawdź temperaturę przy włączonej i wyłączonej lampie, pomyśl o treningu itd . Według mnie folia aluminiowa nie nadaję się. Zatrzymuje więcej ciepła niż odbija światła. Pomyśl o tym Pozdrawiam! :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś się trochę wysilić i sklecić coś sensownego Bardzo mało miejsca , folia to zły pomysł, tylko jedna lampka - kolega wyżej pyta jaka barwa po zdjęciu nr 1 widać że 2700k. 6400 świeciłaby na niebiesko. Weź sie wysil bo w trakcie growa będzie kłopot za kłopotem - to mało miejsca, to przypalone liście, i ogólnie kilograma z tej jednej lampki nie wyciśniesz

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chodzi o gabaryty boxa to chodziło mi o to żeby były małe. W sprawie uprawy nie nastawiam się na kilogramy, wsadzić tam mogę jedną roślinke LR ewentualnie podobna rozmiarem. Trening, jak najbardziej w tym małym boxie, na pewno lst i możliwe SCroG. Są tam 2 lampy obok siebie na pierwszym zdjęciu widoczne. Temperatura w boxie przy włączonych lampach wynosi 27 stopni a przy wyłączonych 24 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No nie jest to cudo techniki. Ale powiem Ci szczerze że przy moim pierwszym boxie to ten twój jest naprawdę całkiem dobry, teraz też skręciłem boxa z kartonu tylko już troche bardziej pomyślałem i coś tam z niego wyszło. A wiadomo od czegoś zacząć trzeba nikt nie urodził się z łopatką w ręku jakiegoś skilla trzeba nabić. (chyba że Bebook bo on wie wszycho )

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie jest powiedziane ze LW ma 40cm, wszystko zalezy od growera, ja moje planty( normalne odmiany ) 3mam w 11L donicy i nie przekraczaja 33cm wysokosci, a wegowane byly baardzo dlugo,

11L doniczka ma wymiary 25x25x26, a zalezy to od technik uprawy i od skilla growera no i od odpowiedniego oswietlenia i wentylacji ktora pozwala zjechac z lampa nisko.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+