Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Brązowe plamki, żółknące liście


czilas

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam problem z dwiema roślinkami, oto pierwsza

wyskoczyły jakieś plamki na dwóch listkach, kolejne listki wyglądają na zdrowe, ale może ktoś wie co jest tego przyczyną? Wydaje mi się że problem z potasem? Nadmiar, niedobór?

Druga roślinka wygląda strasznie marnie

Gdzieś po tygodniu roślinki mi się przewróciły Wysypało się troszke ziemi, postanowiłem je od razu przesadzić, skoro i tak się najadły stresu, niestety ta roślinka rośnie jakoś powolutku, chociaż wydaje mi sie że troche zaczęła się rozwijać, możliwe że korzonki się uszkodziły i dlatego tak wygląda?

Obie roślinki mają 14 dni, ziemia uniwersalna 6 - 6,5 PH, podlewam wodą kranową, oczywiście 24 godzinki odczekana, by chlor wyparował. Dodaje troszke soku z cytryny, ale raczej PH tutaj nie jest winą? Po 11 dniu były podlane malutką dawką biohumusu w postaci sypkiej. Moge dodać że trzecia roślinka rośnie dobrze. Pozdrawiam i proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu

Aha, odmianka to ak47 autoflo, żeby nie było że pestki jakiegoś nieznanego pochodzenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mojemu ziomkowi ledwo co pierwszą partię liści puściła roślina, to od razu pokazały niedobory, on to olał oczywiście podlewał zwykłą wodą, bo myślał że to od tego że nie podlewał wcale a jak się potem okazało ziemia miała małą zawartość składników mineralnych i szlag roślinke trafił.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No dziś wieczorkiem, albo jutro podleje, bo już wysycha ziemia, zobaczymy jak to będzie, ale troszke się poprawiło i kolejne małe listki wychodzą, myślałem że też może przez to że za mokro miały, bo podlałem je na początku, a potem podlałem je za jakieś 2 dni, oczywiście tak soczyście, a gleba w sumie nie była sucha jeszcze, nie moge znaleź fotki jak wygląda roślinka która jest przelana wodą za bardzo, a widziałem pare na forum przypadków takich:) Jest tutaj gdzieś opcja wyszukiwarki?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+