Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jak uzyskać płeć męską ?


Pentax

Recommended Posts

Witam

Mam do Was pytanie. Chce uzyskać pestki z odmiany White Russian Automatic Femi - nasiona od Grzesia. Potrzebuję teraz męskiej roślinki tej samej odmiany. I teraz problem. Jak uzyskać faceta a nie hermę ? Znacie jakieś sposoby na uzyskanie tego ? I drugie pytanie. Czy jeżeli pestki są feminizowane i zapylę to nie będą jakieś zmutowane czy coś w tym stylu ? Czekam na Wasze komentarze. Przy okazji. WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

heh nie slyszałem jeszcze zeby ktos uzyskiwał meskie kwiatki jakimis sposobami jedyne co mozesz zrobic to kupic reg kule i sie modlic zeby ci sie trafił meszczak co nie bd jakims problemem .A herme mozesz uzyskac przez bawienie sie swiatłem , przynajmniej ja nie znam innej opcji a jezeli chcesz robic kule fem to raczej poczytaj bo wątpie zeby ci sie to udało ;] PÓKI CO :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

męskie rośliny otrzymasz z nasion regularnych. Tylko i wyłącznie.

jak zapylisz femi to nasiona będą hermami raczej. Pewien nie jestem, ale tak mi się wydaje (99% pewności, może ktos bardziej doświadczony wie jak jest w praktyce)

Jak chcesz rośline zhermić, to musisz ją ostro zestresować. Zabawa światłem, ostre przesuszenie, bardzo duże skoki temperatury. Wiem, zaraz ktoś powie, że przez przesuszenie się nie da. A jednak sie da. Ja tak zrobiłem (przypadek). Generalnie to była czysta partyzantka i rośliny były na przemian suszone i zalewane, fotoperiod 24/0, czasami prąd był wyłączany na kilka godzin, temperatura skakała od 15 do 40, szczyty były poprzypalane. I rośliny, które nie były automatami zakwitły w takich warunkach po 4 tygodniach od ziarenka. z 20 roślin, 7 zdechło, 10 było hermami, a 3 były dupeczkami wysadzonymi na out.

Hermienie może tez się odbywać przez opryskiwanie rośliny odpowiednimi specyfikami. Poczytaj w necie na temat tworzenia pestek femi, naprawde jest sporo informacji.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ogolnie jest zasada ze femi sie nie zapyla, ale nie zawsze nasiona wychodza zjebane. slyszalem o przypadku gdzie na powiedzmy 100 nasion 10 tylko puscilo kielka to byla odmiana Lemon skunk femi x cos tam. Czasami poprostu genetyka sie je**e. ale nie musi tak byc. bebookowi np. wyszly zdrowe kuleczki i dobrze kielkuja

 

No dobra czyli wychodzi na to że muszę mieć męską odmianę regularną i żeńska odmianę również regularną. Dzięki za pomoc !

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"ogolnie jest zasada ze femi sie nie zapyla"
Nie zgodze sie Tak samo mozna zapylac rosliny femi, jak i traktowac je STSem.Zapytajcie grzesia, a moze sam sie wypowie?Ta teoria jest mocno przesadzona moim zdaniem, zreszta nie tylko ja tak twierdze :peace:

"Po pierwsze, na femi nie zrobisz nasion"
Nie rozumiem, dlaczego nie Wiele osob zapyla rosliny femi.

"Jeżeli zapylisz rośline femi to nasiona będą lipne. "
Bzdura.Totalna bzdura.

"jak zapylisz femi to nasiona będą hermami raczej."
Nie, jesli zapylisz ja pylkiem z regularnej rosliny meskiej, to nasiona jakie powstana beda reg.Jesli natomiast zapylisz ja zenskim pylkiem, nasiona beda femi.

Nie wiem skad Wam sie wzielo to przekonanie, ze zapylajac rosline fem, nasiona beda hermami, itd.

Panowie, nie wprowadzajmy ludzi w blad Popytajcie ludzi, co sie bawia w femi, to Wam powiedza, ze femi mozna spokojnie zapylac i traktowac je STSem.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+