Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

(bez)sens ciemni przed ścinką


rollnik

Recommended Posts

  • 2 years later...

Trochę odgrzebie bo brakuje tego do pełni tematu. Nie jestem tłumaczem, więc mogą pojawić się błędy.

 

Kiedy ścinać? Czy jest najlepsza pora dnia do zbiorów?
 
W 1970 roku, Carlton Turner, badacz z Uniwersytetu Mississippi, a później doradca prezydenta Reagana od polityki antynarkotykowej, testował zbierane marihuany o różnych porach dnia i znalazł rytm dobowy potencji marihuany. Stwierdził on, że siła była najniższa o zmierzchu, tuż po zachodzie słońca. Odbudowywała się przez noc i podskoczyła maksymalnie tuż przed świtem. Potem, gdy słońce zaświeciło na rośliny, kanabinoidy pogorszyły się tylko.
To doświadczenie, jak również wiele anegdotycznych doświadczeń, jest podobne do mądrości zielarzy i istotnych decydentów naftowych, którzy twierdzą, że rośliny "zebrane o świcie dają większe jakości olejów.
Ogrodników domu może spróbować też: Utnij topa o świcie i schowaj  do lodówki w plastikowej torbie. Następnie zetnij podobnego topa z tej samej rośliny na tym samym etapie kwitnienia o zmierzchu. Także włóż do lodówki w plastikowej torbie. Kiedy oba topy schłodzą się do tej samej temperatury, powąchaj oba. Który z nich jest bardziej aromatyczny, chłodny lub ciepły? Od wszystkich tych czynników, można wyciągnąć wniosek, że najlepszy czas na żniwa jest o świcie lub po ciemnym okresie. Niektórzy hodowcy przedłużają ostatni mroczny okres do 24 godzin lub więcej, ale nie zostały przeprowadzone doświadczenia tej techniki, więc nie wiemy, jak skuteczne jest naprawdę i jaka długość czasu jest optymalna.

 

Wynikałoby z tego że ścinać należy "po nocy przed świtem" i resztę zabiegów wykonywać w ciemności, co jest całkiem sensowne, bo suszone rośliny pozostając wystawione na promienie słoneczne tracą część swoich właściwości.

 

Źródło: 

http://www.cannabisculture.com/content/2011/06/08/Ask-Ed

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+