Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Sysytemy wertykalne prawda/mity


ppsw

Recommended Posts

doczytalem sie dokladnie paru info na stronie producenta lumantek i to co ty masz to nie tri band tylko 600w balast z opcja DIMM dlatego podane jest 360w 400w i 600 no i ten Super Lumens ( co przy okazji okazuje sie kicha z opini uzytkownikow szczegolnie jak jecisz odrazu na super lumens lampe )

Czyli tak naprawde musisz uzywac ciagle 600w zarowki ( KUP 600w MH tak samo bynajmniej ustawisz te 400w na wega puki sie nie rozkrecisz )

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie no trochę hajcu poszło, ale nie jest źle. Ten balast ma mój ziom i wcale się nie grzeje co jest bardzo najs. Zacznij od opcji 360 W będziesz mógł trzymać lampę bliżej roślin. Ten odbłyśnik wings masz ze spreaderem? Jaką wentylację stosujesz do lampy?
Ogólnie największą wadą wynikającą z zalety tego balastu jest szybsza eksploatacja żarówki i choć na flo bardzo przyda się opcja superlumen przy boxie 120x120 (przy 1m2 by się nie przydała wcale) to po 3 uprawach musisz kupować żarówkę. Za prąd też więcej zapłacisz, ale skoro stać Cię na ten sprzęt to i na rachunki będziesz miał Pytanie zasadnicze: jaki masz staż w uprawie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ndnf w tym problem ze staz raczej nie jest duzy a wlasciwie zerowy IMO ale ten temat opuscmy zaraz kolega bedzie gadal ze jego hajs jego sprawa itp ze jak chce to kupuje itd... a zarowke to co 3growy to max IMO jak juz ma tego uzywac to dal bym przez pierwsze 2tyg flo 400w potem ustawil na 600 i na ostatnie 3-4tyg dal te super lumens ale nei wiem jak wtedy te lampy z wydajnoscia bo to jak by nie bylo nie 400w hps tylko 600w Dimm do 400w wiec moze byc miej ... zreszta nie wiem czy Dimmowanie hpsow to dobry pomysl....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dobra PANOWIE SPRAWA WYGLADA TAK: zamowilem 400w mh na vega , pan ze sklepu twierdzi ze moge smialo pod tym balastem uzywac , wiec 400w na vega potem zmiana na hpsa i lecimy non stop 600 a pot koniec jak Pan lopi mowil bedzie opcja super lumens - tak planuje na 2-3 tyg przed harvestem . Co do zuzywania lamp do czy z opcja super czy nie i tak powinno sie je zmieniac raz na 3-4 growyt wg mnie , a nie przesadzajmy 1xx zl kosztje hps 600w wiec to drobne raczej i czy co 2-3 uprawy czy co 4 mi roznicy nie robni..

Dziekuje wszystki mza pomoc w szczególnosci Lopiemu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie ma sprawy mam nadzieje tylko ze zrobisz GL i nie znikniesz bez sladu heh Jesli planujesz cos bardziej w strone komercji to koniecznie musisz isc w klony i w 3namiotowy cykl niestety ( ja tak mam ) wtedy harvescik jest co 8-10tyg zalezy od odmiany jakie tam planujesz .... tylko na litosc nie idz z AFami ...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no troche zaluje tych af ale skoro kupilem to walne za 1 razem:D

no teraz mam automazar i 5 taige gratis lacznie 25pestek

na 2 wrzut na pewno odpuszcze afy , co do drugiego namiotu na klony styknie mi dr 90 mysle?
a na matke smialo dr 60 z tymze zamowienie dopiero bo 1 growie Poniewasz beda znowu inwestowal w sprzet z górnej polki - jak cos robic to porzadnie hehe

Oczywiscie bedzie growlog:D < ale dopiero po zakonczeniu :PP Ewentualnie pozwole sobie na priv do Pana Lopi-ego napisac jak bym podczas uprawy mial jakis error:/ Aczkolwiek duzo czytalem mam notatki wiec licze ze bedzie ok!!

Dziekuej za pomoc

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie kolego.... na klony starczy Ci dr60 pamietaj ze im wiekszy namiot tym wiecej swiatla trzeba dac a niestety niewypelnione luki trzeba jakos zapelnic ... Zrob tak Kup DR40 do tego wentylator lazienkowy + maly filtr i CFL 125-150W to bedzie twoja podstawa bazowa.. tu bedziesz ukorzenial klony przez pierwsze 3-4tyg i tu tez 3mal matke z czasem jak klony podrosna dajesz je tutaj do 9x9 lub 15x15 doniczek ( w 15x15 3masz tez matke ) potem dajesz je do DR60 i przesadzasz do 6.5L doniczek i tam pod 150-250w mh je wegujesz przez 3-4tyg ) po czym przewalasz je do dr120 i 11L donic i smiga
do swojego dr120 potrzebowac bedziesz za lazdym razem 9 plantow tak ze pamietaj klonow robisz zawsze pare wiecej wiec np. zrobisz 20klonow z czego 5odpadnie na poczatku sadzisz do malych doniczkach w dr40 i dajesz im podrastac kiedy czas nadejdzie na przeprowadzke do dr60 wybierasz 9najladniejszych klonow i dajesz je do 6.5L doniczek dr60 ( miesci sie tam idealnie na styk 9x6.5L wiem bo tak mam, po 2-4tyg wega pod MH laduja w docelowe donice i do dr120.
Mam nadziej ze wyjasnilem i przekonalem Cie iz wieksze/drozsze nie zawsze znaczy lepsze... przy dr90 za duzo $$ za prad bys bulil a to samo mozna osiagnac tanszym kosztem ..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+