Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ziemiórki atakuja potrzebna pomoc


vamp

Recommended Posts

witam mam problem niewiem jak skutecznie pozbyc sie ziemiórek rosinki sa atakowane caly czas lepce i tablice nie sa skuteczne kupilem dzis preparat blattlausfrei mial go ktos? niewiem czy mam go zastosowac troszke sie boje potrzebuje porady roslinki maja 2 tydzien kwitnienia. co mam zrobic??pomocy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemanko
maly wycinek ktory udalo mi sie znalezc

Jak i czym zwalczać:
Najczęstszym powodem pojawienia się ziemiórek w mieszkaniowych uprawach jest zastosowanie zakażonego jajeczkami podłoża podczas przesadzania roślin. Warto więc stosować profilaktykę mającą na celu odkażenie podłoża przed jego zastosowaniem. Niszczące efekty bytowania ziemiórek w podłożu są zdeterminowane dużą liczebnością larw i to w korzystnych do tego warunkach (musi być bardzo wilgotno). Poza tym ich zgubny wpływ na roślinę jest uzależniony od jej kondycji, wieku, warunków, itp. Larwy ziemiórek przenoszą się w głąb ziemi jeśli robi się zbyt sucho lub gorąco, więc metody polegające na przesuszaniu podłoża na niewiele się zdadzą. Ze względu na fakt, że ziemiórki potrafią przenosić zarodniki grzybów, po stwierdzeniu ich obecności należy więc także podwyższyć czujność w kwestii objawów wskazujących na atak jakiegoś grzyba. To pośrednia szkodliwość tych owadów, która może (nie dopilnowana) okazać się większym problemem niż same ziemiórki.

Metody chemiczne:
Po wykryciu dorosłych owadów, należy od razu walczyć z zagrożeniem tkwiącym w ziemi czyli z larwami. Stosujemy jeden z preparatów BASUDIN 600 EW , NOMOLT 150 SC, TRIGARD 15 WP, METHOMEX 200 SL. Zabieg warto powtórzyć co 10 dni, 1 lub 2 razy (zależnie od liczebności muszek i larw). Równolegle należy stosować metody naturalne (patrz niżej). Z innych środków skutecznych w walce z ziemiórkami można wymienić: ACTELLIC 500 EC, DECIS 2,5 EC, SHERPA 100 EC, WINYLOFOS 550 EC, są one jednak polecane przy walce na większą skalę.

Metody naturalne:
Doskonałą metodą na wytępienie osobników dorosłych jest porozmieszczanie żółtych tablic lepowych pomiędzy roślinami. Można tez zastosować żółte naczynia wypełnione wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń (zmniejsza napięcie powierzchniowe i muszka tonie po wpadnięciu) . Można też umieścić w podłożu tzw. pałeczki nawozowo-ochroniarskie PR.

pozdro :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tak czytalem to i jak juz pisalem wyzej niechcialbym stosowac chemii ale jak niema wyjscia to tak zrobie ale chcialbym jeszcze wiedziec czy nie wplynie to na jakosc planta gdy go podleje a drugie pytanie to czy wystarczy jak zastosuje go dokorzennie to wystarczy czy tez musze zrobic oprysk swiety mikolaj zostawil mi prezet a tak juz cudownie bylo a i to jest najlepsze ze ziemie mam canna pro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+