Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Problem Blueberry


ndnf

Recommended Posts

Witam,
Jest 4 tydzień wega, rośliny jakieś 7 dni temu zostały przesadzone do 18 litrowych donic z canna terra profesional. Wcześniej były podlewane mieszanką wody demineralizowanej z mineralką + kwasek. PH w granicach 6.0-6.1 mierzone phmetrem od hanny. Oto problem:
Blueberry pheno bardziej staiva:

Problem widać najlepiej na największym liściu od strony wentylatora wdmuchującego. Końcówki robią się żółtawe, zaś żyłki pozostają zielone. Na dolnych liściach żółtawe końcówki zaczynają brązowieć i kruszą się. Problem zaczął się 2 tygodnie temu od podlania rośliny połowiczną dawką nawozów na wega od hesi tnt, super wit, stymulatorem wzrostu korzeni i power zyme. Woda to demineralizowana (przy której szalał ph-metr) i mineralka zmieszane tak żeby było gut:D Wydaje mi się że roślina po przesadzeniu do większej donicy trochę zwolniła wzrost, może to efekt szoku po przesadzeniu. Był robiony toping i lst.
Pheno bardziej indica:
Na większych liściach dostrzegalne są brązowe plamy. Cała roślina jest ciemnozielona, ma lekko zawinięte do góry górne liście. 1 Młody odrost ma baranie rogi

Niedobór dał o sobie znać 3 dni po przesadzeniu. Plamki wystąpiły tylko w niektórych miejscach, ale są brązowe, suche. Szybka śmierć:/ Przestały postępować, a wyskoczyły dosłownie z dnia na dzień. Mam swoje przypuszczenia, ale nie chce nic sugerować, czekam na konstruktywne wypowiedzi. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja na tych zdjeciach prawie nic nie widze, do tego to zolte swioatło, zrob no porzadne w normalnym. Koncowki młodych listkow lekko przypalone to jakby czegos bylo za duzo, wogole te plamki takie na wiekszych tez by o tym mowiły. Ale jeden młody szczyt na dole wygląda jakbys podlewał za wysokim ph.mowie o tym co zyłki zielone a pomiedzy zyłkami jasne, jak ja mialem cos takiego to mi szybko padał cały krzak Przyjeb moze wodą przepłucz sprobuj przepłukac sy=f zeby duuuzo dolem wyplynelo. W ziemi jeszcze duzo zwiazkow powinno byc skoro dopiero przesadzone. Gorzej jesli to brak jest jakis nie zwiazany ze złym ph to płukanie jescze wiecej wypłucze syf i zwiazki i sie pogłebi to...

Najlepiej pokaz jak to tyeraz wygląda... Co ile podlewasz wogole?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak przesadziles je do nowej ziemi to czasem nie nawoz. Wszystko co te krzaczki chca jest w ziemi takze podlewaj czysta woda i uzbroj sie w cierpliwosc i obserwuj sytuacje. Zrob lepsze zdjecia bo nic nie widac. Jak czesto kalibrujesz swoj ph metr?

Mysle ze twoj problem tkwi w tym ze albo za szybko po nawozy siegnales albo masz jakis problem z ph. Podlales nawozami jak one mialy zaledwie 2 tyg. Biorac pod uwage ze twoja ziemia jest BARDZO bogata w nawozy(prawie ze toksyczna- szczegolnie dla mlodych plantow) to kazdej nawozenie moglo byc przekroczeniem granicy.

Przy dobrej ziemi i odpowiedniem doniczce nie musisz w ogole nawozic na vegu.

Jest to bb od dutch passion?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Roślina to Blueberry od DP. Podlewam co 3-4 dni letnią wodą. Ph-metr kalibruje co 2 -3 każdym podlania. W 2gim tygodniu zrobiłem błąd, ale wynikał on raczej z pewności, że mieszanka w pierwszej donicy canna+ziemia uniwersalna + perlit + wermikulit w moim mniemaniu mogła byc nawieziona mniejszą połowiczną dawką. Okazało się inaczej, no i du*a. Jeżeli chodzi o ph to problem może mieć jeszcze jedną przyczynę. Otóż przy pomiarze ph wody demineralizowanej ph-metrem wychodziło 3,4, a przy pomiarze płynem helliga 7. Dlatego demineralkę łączyłem z mineralizowaną wodą by otrzymać te 6.0, zmierzone hanną. Być może ph-metr pokazał złą wartość. Zresztą później w instrukcji przeczytałem że demineralizowana daje błędny odczyt, ale było już po ptakach. Teraz użyję po raz pierwszy odstanej wody z kranu. Wrzucam foty lepszej jakości:
Tu jest wielkie monstrum, które pokazuje szczątkowe oznaki tego problemu, ale zapierdala aż miło:

Tu jest roślinka, która wyraźnie zwolniła. Problem z tymi młodymi żółtymi liśćmi pojawia się na odrostach pochodzących z dolnych części roślin. Im bardziej w górę łodygi tym odrosty mniej pokazują tego niedoboru/złego ph/przenawożenia. Gdy liść rośnie ciemnieje, chociaż te żółte plamy na najmłodszych liściach dalej zastanawiają:

Może teraz coś się rozjaśni. Fajnie że zwróciliście uwagę na to złe ph.
EDIT:
Panowie hipoteza, że problem wynika z niewłaściwego poziomu ph się potwierdziła. Postanowiłem najzwyczajniej przelać rośliny i dałem po 2l wody o ph 6.0 na donice. Wyciekło mi około 5.5 ph shitu. Jestem zadowolony, że problem udało się tak szybko zidentyfikować dzięki Waszej pomocy. Genezą problemu było pomylenie baniaków z wodą i niezmierzenie ph przy ostatnich podlaniach. Błąd cholerny... Diesel dzięki za drobiazgowe pytanie odnośnie kalibracji, Bebok dzięki za uwagi. Zakładam za 2 tyg growloga;d

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jest duze prawdopodobienstwo wiec ze to zle ph. Ale badz ostrozny i miej ja na oku. Co do zoltych szczytow to jest kilka powodow dla ktorych moze to wystepowac. Moze to byc oczywiscie przez zle ph ktore zablokowalo np zinc. Najczesciej wystepuje to jak twoje ph jest ponizej 5.7. Aczkolwiek moze to byc takze co innego. Napisz jaka temperature utrzymujesz w dzien i w nocy i jaki masz dostep swiezego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+