Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwszy growbox.


Skiba

Recommended Posts

Witam zabieram się za budowę pierwszego growboxa. Proszę o pomoc i uwagi.

- Roślinki - 2x AK48 feminizowane (kupuje 5 sztuk sadzę dwie)
- Wymiary - Tutaj mam dość spory problem. Jakie będą najbardziej optymalne wymiary na dwa pomidorki? Ogranicza mnie właściwie tylko 90cm wysokości.
- oświetlenie - w zależności od wymiarów montuje żarówki energooszczędne, zamontowane na blaszce do pieczenia (nie wiem jeszcze ile).
- Donice - Butelki po wodzie 5L.
- wentylacja - 2x wiatraczki od kompa (wdmuchujący i wydmuchujący)
- materiał odbijający światło - biała matowa farba / koc ratunkowy. Co lepsze?, gdzie dostać Foylon / Mylar pod jaką nazwą handlową się to sprzedaje, znajdę to w OBI?
- Ziemia - zwykła z OBI / Tesco.
- Timer - 16/8 lub 18/6 który system lepiej?
- Cały box będzie robiony z płyt biurowych, będzie on służyć jako szafka pod telewizor.

Byłbym wdzięczny za podanie najbardziej optymalnych wymiarów, pomoc w dobraniu materiału odbijającego, i ogólne uwagi, komentarze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skoro Cię nie ograniczają te wymiary to ja bym dał coś koło 50x50 i wsadził bym od razu tam 4 krzaczki w końcu to AF i wsadź tam HPS 150 W(zmieści się na wysokość) jeżeli masz kasę bo szkoda inwestować w żarówki.

Żarówki prawdopodobnie będę miał za darmo, dlatego nie inwestowałem w HPSa. I mam wstępne wymiary boxa: 85 wysokości / 25 szerokości / 60 długości. To wychodzi 0,15 m2. To chyba dobrze jak na dwa krzaczki?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to widac ze nie chcesz wydawac wiekszej floty na ten biznas to ja zamiast mylaru kupilbym np dobry wentyl, albo programator czasowy. Bo biala farbe na bank masz w chacie, a jak dasz powiedzmy 3-4 warstwy to i tak bardzo dobrze odbija swiatlo (no wiadomo ze mylar jest najlepszy, ale troche tez kosztuje)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+