Skocz do zawartości
thc-thc

grower

box


materac48

Recommended Posts

Jak chcesz się bawić z komputerowymi wentylatorkami, to sobie odpuść. Zrobisz tam piekarnik.

Chłopie, jak chcesz dużo roślin, to potrzebujesz dużego boksa, duży boks potrzebuje dużej lampy, a duża lampa potrzebuje mega chłodzenia, czyli dużego wentylatora.

Zrób taki teścik, zapal światło w pokoju w którym siedzisz. zostaw zapalone na jakas godzinke. Dotknij żarówki (zakładam, że masz żarówki ok 40W) jak się nie oparzysz, to znaczy, że jestes kucharzem i masz ręce z azbestu. zwykły śmiertelnik się oparzy.

teraz wyobraź sobie jakie ciepło wytwarza 15 razy mocniejsza żarówka. Jak dotkniesz, to pewnie stracisz skóre na dłoni.

Jak myślisz, że dasz rade schłodzić i lampe i boks za pomocą wentylatorków komputerowych, to jestes w grubym błędzie (chyba że włożysz tam 10 wentylatorów 12x12) ale żaden wiatraczek komputerowy nie da rady schłodzić cooltube z 600W. Bo wentylatory komputerowe mają nawet sporą wydajność, jeśli chodzi o przepływ powietrza nawet do 100m/h, jednak nie potrafia one wytworzyć odpowiedniego ciśnienia, żeby przeciągnać powietrze przez przewód.

Co do podłączenia wentylatora do cooltube (wentylator musi być kanałowy) to dużo wydajniej jest jak wentylator jest zamontowany na samym końcu układu. To jest wyciąga powietrze, a nie wypycha.

Wiem co pisze, na codzień pracuje wzbliżonej branży. W każdym razie z wentylatorami, turbinami i ogólnie wentylacją.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A myślałeś, że cały boks z hps 600W będzie kosztował 100zł?

chłopie to musi kosztować jak ma działać.

także te 250 to minimum, bo szczerze polecałbym troche (nie dużo) mocniejszy wentyl.

Jak 250zł za coś, co będzie Ci służyło przez długie lata to za dużo, to zastanów się nad mniejszym boksem. Bo nawozy, doniczki, ziemia dla 10 roślin tez będą kosztowały kupe kasy.

Tak to już jest. chcesz mieć dużo, musisz dużo włożyć. Innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie ma czegos takiego jak ziemia kokosowa. Są włókna kokosowe, ale uprawa w coco to troszke bardziej skomplikowana zabawa. Na początek zachęcam do uprawy w ziemi. A każda dobra ziemia ma w swoim składzie włókna coco.

Konkretnie polecam ziemie canna terra professional. kosztuje ok 40zł/50l, lepszej nie spotkałem, a miałem doczynienia z wieloma. Jak już inwestujesz niemałą kase, to warto dobrą ziemie kupić.

Do listy zakupów dodaj jeszcze:

-lampe, bo tu masz odbłyśnik i zasilanie tylko. Ewentualnie kable do podłączenia

-przewód wentylacyjny aluflex/spiro no i redukcję bo wentyl ma fi 150 a cooltube fi 125

-jakieś linki, łańcuszki itp do podwieszenia tego wszystkiego.

-coś do pomiaru PH. Nie musi to być elektroniczny phmetr. Ten z zoologicznego w zupełności wystarczy.

-programator !

-Jak już zbierasz dobry sprzęt, to moze warto pomyśleć tez nad mylarem na ściany (nie wiem z czego ten boks robisz)

no i kwestia doniczek. po co Ci 10x 6,5l i 10x11l? na 20 roślin 600W nie da rady. wystarczy 10x 11l

kwestia zapachu ( a będzie mocny) możesz sobie pozwolić na zapach? jak tak, to zazdroszcze. Jak nie, to jeszcze musiałbyś dołożyć filtr węglowy.

Oczywiście w trakcie uprawy dokupisz całą mase pierdółek jak strzykawki, spryskiwacz, nożyczki, żyletki itp. ale to groszowe wydatki.

możliwe, że coś pominąłem. Jak mi się przypomni to dopisze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Lampę ma ziomek, lecz nie wiem czy z starterem.
Co do doniczek, 6.5L na początek, 11L jako docelowe.
Za filtrami już się rozejrzałem, na zapach mogę sobie pozwolić bo mieszkam w domu z matką a że ona się zgodziła to jest git. Jedynie co mnie martwi, czy przed domem będzie je**ć, bo jeśli tak to kupię na pewno.
Przewód wentylacyjny mogę za****ć z pracy

Czy przy tym cooltubie którego wrzuciłem do koszyka da radę zrobić coś takiego:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zapytaj ziomka ile ta lampa śmigała. Jak dużo, to lepiej kupić nową, bo jednak Hpsy się zużywają szybciej niż byśmy chcieli.

Doniczki. Będzie chciało Ci się przesadzać 10 sporych roślin? Ja osobiście się w to nie bawie, bo każde przesadzenie to ryzyko, że coś urwiesz, złamiesz itp. Ale to już twój wybór. Mi się poprostu nie chce przesadzać i nie widzę większego sensu.

Co do zapachu, to nie mam pojęcia, czy będzie czuć poza domem. Szansa niby jest ale chyba mała;) a filtr zawsze możesz później domontować.

z tym cooltubem dasz rade coś podobnego poskładać bez problemu. Tylko o tej redukcji nie zapomnij, bo kiepsko byłoby gdybyś przez taki drobiazg nie mógł zmontować tego w całość.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No gitara,

tyle, że:

Filterek troche za mały na ten wentyl. Filtr musi mieć zbliżoną lub większą wydajnosć od wentylatora.

Nie chodzi tu o to, że nie przejdzie przez niego taka ilość powietrza. Poprostu mniejszy filtr nie będzie w pełni pochłaniał zapachu przy dużym przepływie powietrza.

Jednak mysle, że z filtrem mozesz poczekać. Jak zapach będzie jakoś bardzo upierdliwy, to wtedy zakupisz.

oprócz tego wszystko ok. Ale poleciłbym wziąć więcej kabla, nie jest drogi, a z doświadczenia wiem, że lepiej miec zapas. Ale rzeczy typu kable, kostki, haczyki itp lepiej kup w markecie budowlanym, Będzie taniej.

Co do boksa, to zainwestuj w mylar. Przy kosztach całkowitych nie odczujesz różnicy w portfelu, a roślinki napewno to docenią. A jednak koc ratunkowy czy biała farba nie dadzą tego co mylar.

aha no i bym zapomniał. Proponuje wziąć 3 worki ziemi. Bo masz mega na styk. ziemia zawsze troche się zbije po podlaniu i może się okazać, że masz za mało. No i dodatkowo zawsze się coś rozsypie;)

znajdź tez gdzieś na allegro lub jakimś bazarze wentylator mieszający (taki tani i zwykły co na biurko się stawia) nie jest konieczny, ale rolsinki lubia jak im coś powiewa na szczyty.

Kupuj, montuj, kiełkuj i uprawiaj;) Mam nadzieje, że się pochwalisz;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+