Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Konkretne różnice w fazie po sativie a indice


babilon_szuka_ganji

Recommended Posts

Witam,

W swoim życiu paliłem tylko indice i hybrydy.

Nigdy nie miałem okazji spróbować czystej bądź prawie czystej sativy.

Jedyne, co jest mi wiadomo, to fakt, że sativa mniej przymula, a wręcz nawet pobudza.

A co z resztą odczuć? Jak one wyglądają w praktyce?

Czy mógłbym prosić zaawansowanych palaczy o swoje rozkminy na ten temat?

Jakie są zasadnicze i odczuwalne różnice w haju pomiędzy tymi dwoma rodzajami?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w tym roq sadzilem tylko sative, i jedna mieszanke pol na pol, wiesz, ja preferuje tylko cannabis sativa, jak palilem passiona z ziomkami, to mozna bylo siedziec 2h grac w PSa i nikomu nawet nie chcialo sie odzywac, jednak kiedy zapalisz sative to cos pieknego :P Chce sie rozmawiac na wszelaki temat, chce sie go rozkminiac, nie masz takiej mgly oprzed oczami tylko raczej chce Ci sie cos robic, co Ci sprawia jakas tam satysfakcje, oczywiscie bawi Cie sporo rzeczy, i smiesznych i tych mniej ;p Ogolnie nie tracisz energii juz po zalozmy pol h, jak to czesto po indi, wiesz, jak zapale zalozmy kolo 23 godz, to nie chce mi sie spac do 2-3 , raczej wlasnie chce sie cos robic, dzialac, czyms sie zajmowac i ciagnac z tego jakas tam satysfakcje i zabawe :) Wszystkim polecam easy sative i maroca jesli chodzi o outa, nooo baja! Własnie najlepsze jest to, ze gdy pakle sative nie jestem tak dziwnie odurzony jak po indi, chodzi mi o to uczucie mgly jakby przed oczyma, tutaj tego nie mam i nawet nie czuje jak schodzi juz stan, lajtowne bardziej ziolo, stawiajace na chillout i lajt niz jakies tam jazdy, :) Aaaa no i ogolnie sporo ciekawych rozkminek kwitnie mi w glowce, takich juz powazniejszych? moze nie do konca, ale juz konkretnych, nie myslenie o myszce mikki, tylko raczej o tym co wazne i pozyteczne, dajace motywacje :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

JA w sumie preferuje hybrydy z przewagą sativy, choć zdarzało mi się zapalić czystą sati. Pierwsze wrażenie - sativy nie upierdalają tak jak indyjki. Jesteś najarany, ale nie jesteś ciężki, otumaniony. Indyjki mają to do siebie, że wzmacniają fizyczne odczucia podczas haju: ciężkość nóg, powiek, nagłe zmiany ciśnienia. Z tych ciężkich stanów wypływa wiele pozytywnych cech: działanie nasenne, uspokajające, można sobie wiele życiowych spraw przemyśleć i mocno się wyluzować na fotelu. Sativy, zwłaszcza te czyste o średniej mocy działają inaczej. Energetyzują - nie dają zasnąć, masz siłę pójść poimprezować, rozkminy są lżejsze, więcej jest śmiechu, mniej introspekcji, przemyśleń (choć te czynniki zależą głównie od Twojego charakteru), większość czystych sativ schodzi lżej, nie występuje po nich uczucie zamulenia, a więc nie są dobrymi specyfikami nasennymi. Raczej poprawiają humor. Haj jest headowy, uczucia fizyczne mniejsze ze względu na stężenie innych kannabinioli, dlatego min. fajniej się po nich spaceruje, gra w piłkę. Oczywiście są sativy pokroju super lemon hejza, czy hawaian snow, które działają bardzo mocno. Zdarzyło mi się palić SLH i powiem, że działa jak amfetamina. Do 5 godzin nie byłem w stanie po nim zasnąć. Znowu mój kumpel po spaleniu 0.3 g Mazara- indici zasnął po 20 minutach^^ Uważam, że sativki o średniej mocy warto uprawiać outdoor. Indor nadaje się do mocnych sativ o długim okresie kwitnienia. Chyba liderem w produkcji takich nasion jest GHS.^^ Ważne żebyś pamiętał, że poszczególne odmiany działają na różne osoby w nieco inny sposób, dlatego czasami różnice między hybrydami, a czystymi sativami są subtelne. Wiele zależy od palacza i jego set and settings: klimat, miejsce, temperatura, towarzystwo itd. Jeżeli towarzystwo będzie zamulać nawet po zajebistej sativie, to Ty też będziesz zamulać, będzie Ci się chciało iść do domu, włączyć kompa, a potem spać:)

Ogólnie fajnie tak dobrać sobie odmiany, żeby była między nimi sativka ok 80-100%, hybryda ok 50/50 i czysta indyjka. Wtedy masz bazę do porównań faz^^

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+