Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Doświadczeni konsumenci marihuany nie wykazują praktycznie żadnych zmian w funkcjach poznawczych


m4t3k

Recommended Posts

Doświadczeni konsumenci marihuany wykazują minimalne zmiany w zdolnościach poznawczych zaraz po inhalacji cannabis według danych z testu klinicznego opublikowanego online w tym tygodniu w Journal Pharmacology, Biochemistry, and Behavior.

Opis badania: Neurophysiological and cognitive effects of smoked marijuana in frequent users.

Naukowcy z Columbia University w Nowym Yorku i San Francisco Brain Research Institute ocenili krótkoterminowe efekty działania marihuany na funkcje poznawcze u 24 ochotników, którzy przyznali się do przyjmowania jej przynajmniej 24 razy tygodniowo (powinno być miesięcznie - przyp. m4t3k).

Badacze ustalili że ogólna wydajność w zadaniach wymagających używania pamięci epizodycznej i operacyjnej "nie była znacząco zmieniona przez marihuanę."

Autorzy podsumowują: "Obecne wnioski pokazują, że palona marihuana powoduje znikome efekty dla pamięci epizodycznej i przestrzennej pamięci operacyjnej u prawie codziennie palących. Dokładność rozpoznawania słów oraz testów pamięci operacyjnej była niezmieniona przez marihuanę, chociaż palenie marihuany wydłużyło czas potrzebny na wykonanie zadań."

"Ten schemat efektów jest zgodny z dotychczasowymi wynikami otrzymanymi przez badających krótkoterminowe efekty działania marihuany na regularnych użytkownikach. ... Te wnioski ... kontrastują z poprzednimi, które pokazały zmniejszoną dokładność w tych samych zadaniach spowodowana marihuaną u okazjonalnych palaczy. ... Spostrzeżenie, że dokładność reakcji regularnych użytkowników nie jest tak bardzo zmieniona po paleniu marihuany jak u okazjonalnych użytkowników ... sugeruje, że prawie codzienni palacze mogli wytworzyć tolerancję na niektóre efekty działania marihuany."

Tekst w oryginale: Experienced Marijuana Consumers Exhibit Virtually No Change In Cognitive Task Performance After Smoking

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+