Jump to content
thc-thc

grower

Doświadczeni konsumenci marihuany nie wykazują praktycznie żadnych zmian w funkcjach poznawczych


m4t3k

Recommended Posts

Doświadczeni konsumenci marihuany wykazują minimalne zmiany w zdolnościach poznawczych zaraz po inhalacji cannabis według danych z testu klinicznego opublikowanego online w tym tygodniu w Journal Pharmacology, Biochemistry, and Behavior.

Opis badania: Neurophysiological and cognitive effects of smoked marijuana in frequent users.

Naukowcy z Columbia University w Nowym Yorku i San Francisco Brain Research Institute ocenili krótkoterminowe efekty działania marihuany na funkcje poznawcze u 24 ochotników, którzy przyznali się do przyjmowania jej przynajmniej 24 razy tygodniowo (powinno być miesięcznie - przyp. m4t3k).

Badacze ustalili że ogólna wydajność w zadaniach wymagających używania pamięci epizodycznej i operacyjnej "nie była znacząco zmieniona przez marihuanę."

Autorzy podsumowują: "Obecne wnioski pokazują, że palona marihuana powoduje znikome efekty dla pamięci epizodycznej i przestrzennej pamięci operacyjnej u prawie codziennie palących. Dokładność rozpoznawania słów oraz testów pamięci operacyjnej była niezmieniona przez marihuanę, chociaż palenie marihuany wydłużyło czas potrzebny na wykonanie zadań."

"Ten schemat efektów jest zgodny z dotychczasowymi wynikami otrzymanymi przez badających krótkoterminowe efekty działania marihuany na regularnych użytkownikach. ... Te wnioski ... kontrastują z poprzednimi, które pokazały zmniejszoną dokładność w tych samych zadaniach spowodowana marihuaną u okazjonalnych palaczy. ... Spostrzeżenie, że dokładność reakcji regularnych użytkowników nie jest tak bardzo zmieniona po paleniu marihuany jak u okazjonalnych użytkowników ... sugeruje, że prawie codzienni palacze mogli wytworzyć tolerancję na niektóre efekty działania marihuany."

Tekst w oryginale: Experienced Marijuana Consumers Exhibit Virtually No Change In Cognitive Task Performance After Smoking

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+