Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Ciekawy SposóB Na Krety I Nornice :-)


Moyart

Recommended Posts

No to teraz bedzie krotki esej aczkolwiek bardzo przydatny :-)

Bedac dzis w Hiszpanii na LEGALNEJ plantacji konopii indyjskich podpatrzylem ciekawy patent na krety i nornice :

Wykopujemy dolek na oucie troche go zwiekszajac - okolo 10% . 

Wczesniej udajemy sie do sklepu ogrodniczego,skladu budowlanego itd... szukamy tam siatki z np. wlokna szklanego, polipropylenu,polibutylenu,polyamidowej, zywic polyestrowych  (material podobny do tzw. "żyłki wędkarskiej"- polyester szkodzi roslinom ale czas polowicznego rozkladu tak aby zwiazki tam zawarte sie ujawnily wunosi okolo 200-300lat) o srednicy oczka nie przekraczającej 5mm. Do wykonania tego zabezpieczenia potrzebujemy 1m2...1,5m2... Zalezy jaki mamy dolek...

Wykladamy zakupiona siatka wykopany przez nas dolek.

Wsypujemy ziemie ze spota, z worka - ogrodnicza .... i wysadzamy roslinke :-)

I z usmiechem wracamy do domow 

Proste ...przejrzyste i skuteczne...

Kret mimo ze jest w stanie naruszyc siatke nie bedzie sie wgryzal poniewaz cos co nie stanowi jego pozywienia nie jest dla niego atrakcyjne - a my spimy spokojnie. 

Mozna tez zabezpieczyc juz wkopana i rosnaca roslinke ale to jest spore ryzyko - system korzeniowy na oucie to 470% objetosci tego co widzimy na zewnatrz - korzenie nie sa ograniczane wiec sie rozrastaja gdzie chca a numerologia specjalistyczna nakazuje taki przelicznik w odniesieniu do konopii...

ma to zobrazowac to czego szukamy  :

 

 

Siatka przeciw kretom PCV 200 mkw

Siatka przeciw kretom PCV, wykonana z bardzo twardego tworzywa sztucznego dedykowana do zabezpieczania trawników przeciwko kreto i innym podziemnym szkodnikom takim jak na przykład nornice. Kraty są bardzo uporczywym intruzem i bardzo szybko potrafią zniszczyć efekty ciężkiej pracy włożonej w przygotowanie, zasiew trawy i pielęgnację trawnika. Oferowana siatka wyprodukowana jest z materiału odpornego na warunki, jakie panują pod powierzchnią gleby, odporna na przemarzanie, wodę i promieniowanie UV.Praktyczny wałek siatki o szerokości 100cm ułatwia układanie siatki, szczególnie gdy układana jest na nieregularnych powierzchniach.

 

Warto więc przed założeniem trawnika pomyśleć o zabezpieczeniach. Koszt założenia specjalnej siatki okaże się wielokrotnie niższy niż późniejsze koszty usuwania kretowisk, kopców i krecich tuneli.

 

Siatkę należy układać przed założeniem trawnika. Na głębokości około 10cm pod powierzchnią gleby. Proponowana siatka bardzo łatwo się rozkłada, wysokość 1 metra sprawia, iż łatwiej pokrywać większe powierzchnie. Łatwa do cięcia i kształtowania. Przy pokrywaniu większych powierzchni należy pamiętać, iż siatka powinna być układana z zakładkę około 5-10cm.

 

 

=================================================

Ja znam inny "zwykły" sposób. Stosowany w normalnych ogródkach. Wbijasz w pobliżu spota kilka patyków, dosyć głęboko i nakładasz na nie butelki. Kreta odstrasza wibracja którą powoduje wiatr.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+