Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Rozkmina nad boxem...


cracq

Recommended Posts

Wpadła mi ostatnio w łapki szafka, może niezbyt duża, ale mam nadzieję, że starczy, którą chciałbym zaadaptować na małe boxiwo.

Trochę wymiarów:

Wysokość - 47 cm,

Szerokość - 28 cm,

Głębokość - 42 cm.

Do środka prawdopodobnie poleci biała farba olejna, oświetlenie, którego potrzebuję to teoretycznie (na powierzchnię 0.1232 m2) to 6160, i tu pierwsze pytanie - będzie syto, jeśli dam 6 świetlówek energooszczędnych bodajże Philips ma 23W i 1500 lum ze sztuki i to wszystko na odbłyśniku z blachy do ciasta? Czy styknie 5 ? Wszystkie mają mieć tą samą barwę (Warm white) ? A może proponujecie jakieś inne techniki oświetlenia (HPS troszkę za drogi i za duży jak na taką wysokość boxa) ? Następna sprawa - pod blachą założę szybę dociętą na wymiar no i teraz dochodzimy do najważniejszej zawartości, czyli sam pomidor. Planowałem 2 roślinki automaty feminizowane - wybór padnie pewnie na ak-47 i lr#2 - myślicie, że to dobra konfiguracja ? Jak wygląda z intensywnością zapaszku ? Zmieszczą się w ogóle w takim boxie ? Wiem, że często pada tu to pytanie, ale jaki seedbank polecacie ? Da się w ogóle gdzieś kupować nasiona na sztuki ?

Co do cyrkulacji powietrza - nie wiem, czy tak może być, ale planowałem część oświetleniową zupełnie odciąć od części z roślinką za pomocą szyby, i teraz czy jeśli dam jeden wentylatorek 80 mm na tą górną część jako wyciągający, a w dolnej części będzie jeszcze jeden 80 mm jako wtłaczający to będzie si ?

Dla takich automatów starczy biohumus, czy jeszcze jakiś nawóz będę potrzebował ?

Doniczki planuję wykonać sam, dwie, kwadratowe 22/22 cm i głębokości z 10 cm, co daje jakieś 4,8 litra jeśli dobrze liczę - starczą, czy zrobić coś większego ?

To tak kilka pytań na początek. Temat ma za zadanie ewoluować, z czasem pojawią się zdjęcia - jak już będzie coś konkretnego, na razie piszcie jak macie jakieś ciekawe rozkminy co do tego przypadku oraz mile widziane odpowiedzi na pytania, które padły powyżej. No i pewnie na bieżąco będą się pojawiały nowe pytania, więc zapraszam do odpowiadania i z góry dziękuję :)

Pozdrawiam

Cracq23

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wentylacja: 2 wiatraczki powinny wystarczyć, jak będziesz miał problemy z temperaturą to włożysz jeszcze jeden mieszający nawet mały.

Oświetlenie: Spokojnie wystarczy ci takie oświetlenie.

Nawóz: Na wega lej biohumusa, a na flo polecam Plankton K.

Doniczki: Automaty nie potrzebują dużych doniczek, sporo osób sadzi af. w donicach 5-6L.

Seedbank&Nasionka: polecam ci White Russiana jeszcze :P 

Przy takich donicach i umiejętnym lst spokojnie się zmieszczą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

robie podobnego boxa (troche mniejsza powierzchnia ale wyzszy) - planuje cfl 85W na weg a na flo 100W hps,

w porównaniu o tych Twoich 5-6 świetlówek to:

wady:

tracisz ze 4cm wysokosci (przy cfl 85W)

troche wiecej zapłącisz ale niewiele (jakbys kupił hps to masz juz oprawke i odbłkysnik)

musisz zamawiac na necie

przy hps bedziesz musisl troche pomeczyc sie z chlodzeniem mozliwe

zalety

mnije dłubania i podłączania

lepsza wydajnosc lm/W i wimo lepsze dla roślin

przy cfl 85W zncznie nizszy pobor pradu czyli rachunki

przy hps beda grubsze topy

pomysl o takim chlodzeniu - moim zdanie idealne o niskich micro 0 chodzi o to ze wentyle wdmuchujace na wysokosci topów sa jednczesnie mieszajacymi - bierny wylot jest przez pułapke świetlna kolo odbłysnika (nad szyba).

 

 

:zjarany: Joł ziomuś, właśnie ta to zamierzałem wykonać :):zjarany:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+