Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

ziemia na spocie


knujjjf

Recommended Posts

Siemanko, mam problem z ziemią otóż po wykopaniu na głębokość 1 szpadla ziemi (dużo psiej trawki) następnego dnia delikatnie mówiąc znalazłem staw na spocie... i mam pytanie czy to normalne (ostatnio stosunkowo dużo padało) czy niestety spot nadaje sie do "wyrzucenia", zamierzamy jeszcze troche go pogłębić (dużo korzeni z tej trawy zostało, i czy się opłaca pogłębiać) aha czy kupna ziemia do tej miejscowy to dobre rozwiązanie czy raczej nie pomoże w wyeliminowaniu stawu. Na zdjęciu można zauważyc że woda w "czystej postaci" zbiera się na dole na górze jest zwykłe błoto wiec rozważamy zasypac staw i powiększyc od górnej strony i nasypac kupnej... co o tym sądzicie? niestety nie mam doswiadczenia w rolnictwie :)
 

Link to comment
Share on other sites

zamierzam wysadzać początek maja, zresztą ziemia i tak będzie kupna ewentualnie zmieszana z ziemią z pola (ale wtedy z dolomitem), jedyne co mnie niepokoi to duże grube korzenie w ziemi i boje sie że mogą przeszkodzić korzeniom z roślinek:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Byndzek

Po pierwsze, proponuję znacznie pogłębić (50 cm co najmniej). Po drugie taki jasny typ gleby, który tam widzę zawiera masę gliny, co nie jest korzystne dla rozwoju korzenia (glina jest gęsta i dusi korzeń), więc ziemia z ogrodniczego obowiązkowo 9albo chociaż z innego miejsca, byle czarnoziem). Co do samego faktu retencji wody, to może przejdzie po deszczach, a może i nie. Sam fakt, że skład tej gleby znacznie odbiega od innych (żyznych) odpowiedników daje do myślenia w tej sprawie. Nawet jeśli to bajorko nie pochodzi z wód gruntowych, to na poważnie rozważałbym opcję posadzenia w np. workach. Powód jest prosty - jeśli roślina przerośnie obszar zaorany (w głąB), to zdarzyć się może takie nieszczęście, że 'zmuli' głębszą kontynuację korzenia.

Edit: Jeszcze jest taka opcja, że może się okazać, iż ten jasny materiał, to tylko np. 10cm warstwa, a dalej jest normalny czarnoziem. W takim przypadku na 99% woda ta pochodzi z opadów atmosferycznych, gdyż ta 'glina' zwyczajnie odgrodziła nieprzepuszczalnie wodę od głębszych sfer.

Link to comment
Share on other sites

No Niestety ostatnio nie ma szans zrobić z tym nic, pada deszcz od kilku dni non stop, na spocie było 20cm wody po odpompowaniu znów wieczorem zaczęło lać i jestem przykuty bo w takiej glinie (i pogodzie) pogłębiać się nie da, może mieć znaczenie yo, że w niedalekiej odległości jest staw (około 20-30 metrów od spota) ale nie wiem czy to pozostałość po śniegu czy ten staw zawsze był... Mam nadzieje że wszystko się ułoży, co sądzicie o ziemi z pola (rośnie tam jakies zboże najprawdopodobniej po tym co widziałem jak wypuszcza z ziemii) mam na myśli żeby zrobić "głębokie podłoże" z polnej ziemi, a na górę kupną ziemie... co myślicie o tym pomyśle?

byndzek: jaką głebokość worków ewentualnie byś zalecił na ak47 autoflo femi? czy taki zwykły worek na śmieci wystarczył by?

Link to comment
Share on other sites

Guest Byndzek

Spokojnie, automaty nie potrzebują dużo przestrzeni, jednak lepiej sadzić w workach po ziemi, bo ch*j wie jakiego syfu używano do produkcji tych na śmieci ;). Druga sprawa wygląda tak, że worek po ziemi ogrodniczej jest grubszy i istnieje z nim mniejsze prawdopodobieństwo, że się np. przerwie podczas rozrostu albo otarć.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+