Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Policjanci pobiorą przy kontroli próbkę śliny


Guest

Recommended Posts

Na polskich drogach porusza się ok. 130 tys. pijanych i ponad 300 tys. odurzonych narkotykami kierowców.

hahahaha skad oni biora takie statystyki to nie mam pojecia ! co chwile trabia w mediach o tym ze ktos pjany spowodowal wypadek a pierdola ze 2 razy wiecej ludzi jezdzi po ziole -.-

Link to comment
Share on other sites

Na polskich drogach porusza się ok. 130 tys. pijanych i ponad 300 tys. odurzonych narkotykami kierowców.

hahahaha skad oni biora takie statystyki to nie mam pojecia ! co chwile trabia w mediach o tym ze ktos pjany spowodowal wypadek a pierdola ze 2 razy wiecej ludzi jezdzi po ziole -.-

muszą sie jakimiś "statystykami" bronić przed coraz częstszymi pozytywnymi artykułami, wywiadami i statystykami w mediach o MJ :D

Link to comment
Share on other sites

W tym artykule po kliknięciu w pierwszy link ,,Zobacz także" - czytamy w pierwszym akapicie: ,,W Polsce minimum kilkadziesiąt tysięcy osób siada za kierownicę samochodu po zażyciu narkotyków. Są to informacje szacunkowe, gdyż nigdzie nie ma precyzyjnych danych na ten temat." Piękny strzał do własnej bramki...

 

Poważny problem - kierowcy na haju

Kierowca pod wpływem narkotyków jest tak samo groźny jak po alkoholu. Problem w tym, że część osób nie zdaje sobie z tego sprawy, a i wykrywalność środków odurzających jest znacznie mniejsza.
 
W Polsce minimum kilkadziesiąt tysięcy osób siada za kierownicę samochodu po zażyciu narkotyków. Są to informacje szacunkowe, gdyż nigdzie nie ma precyzyjnych danych na ten temat.
 
Od drugiej połowy 2007 r. do końca pierwszego kwartału 2009 r. skontrowaliśmy 63 tys. kierowców. Ujawniliśmy 1675 osób kierujących pod wpływem narkotyków, z tego w pierwszym kwartale bieżącego roku 325 kierowców - powiedział insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Mało, ale to pierwszy zdecydowany krok policji w walce z tym nałogiem - dodał.
 
Zjawisko siadania za kierownicą po narkotykach (nawet jednorazowej działce) jest coraz powszechniejsze i nie dotyczy tylko młodzieży. Po środki pobudzające sięgają osoby wykształcone, na stanowiskach, z tzw. poważnych grup społecznych, a także kierowcy zawodowi (przede wszystkim jeżdżący na długich trasach). Wszyscy zażywający potrzebują sztucznego wsparcia - poczucia luzu, swobody, odreagowania na stres w pracy, podtrzymania kondycji fizycznej.
 
Jednak poza nielicznymi osobami, większość nie zdaje sobie sprawy lub nie chce przyjąć do wiadomości, że narkotyki są niezmiernie groźne za kierownicą. Kierowca "na haju" może mieć m.in. zaburzenia ostrości widzenia, szybkości reakcji, błędną lokalizację skąd napływa dźwięk, zaburzenia koncentracji, opóźnienie reakcji. Jest natomiast nieadekwatnie do sytuacji pewny siebie, z wręcz dramatycznie ograniczoną zdolnością prawidłowej oceny ryzyka na drodze. I to, z czego nie zawsze zdają sobie sprawę nawet kierowcy zawodowi - po pobudzeniu może nagle pojawić się zmęczenie i senność, np. tak bywa po zażyciu amfetaminy.
 
Zobacz też:
 
Reakcja organizmu zależy od wielu czynników - rodzaju substancji, zażytej dawki, cech psychofizycznych osoby, odporności w danym dniu, pogody, pory dnia, poziomu zmęczenia, a nawet tego, co jedliśmy i piliśmy! Poza tym, nigdy nie ma pewności, co się zażywa, bo narkotyki mogą być mieszane z innymi groźnymi substancjami chemicznymi. Każdy reaguje inaczej, a zachowanie nie jest powtarzalne.
 
Jeżeli podczas kontroli drogowej policjant uzna zachowanie kierowcy za podejrzane, może go poddać badaniu narkotesterem. Na wynik czeka się od 6 do 12 min. Przy wyniku pozytywnym kierowca zostanie zawieziony na badanie krwi. Badanie lekarskie wykaże jaka substancja została zażyta. Dalsza procedura jest bardzo podobna jak z jazdą po spożyciu alkoholu - wniosek policji o zatrzymanie prawa jazdy, wyrok sądu określający wymiar kary. Oczywiście kierowca ma prawo odmówić badania narkotesterem, ale wtedy zostanie siłą doprowadzony na badanie krwi.
 
Na rynku jest bardzo dużo substancji pobudzających, często działających jak narkotyki. Dlatego przepisy nie określają, tak jak przy alkoholu, dolnego progu zawartości narkotyków w organizmie. Policja głosi hasło "Zero tolerancji". Warto więc zdać sobie sprawę, że według badań lekarskich, kierowca wiozący trzy osoby w aucie palące jointy (określenie skręta z marihuany), wdychając dym, jest narażony podczas kontroli na pozytywny wynik w badaniu narkotesterem.
 
Alkohol w organizmie człowieka utrzymuje się ok. 24 godziny. Natomiast amfetamina i ecstasy jest od 2-4 dni, heroina 1-2 dni, LSD 2-3 dni, kokaina do 3 dni.
 
Źródło: nadrogach.pl

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+