Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Kto przypala ten kapuje


Jabolak

Recommended Posts

Właśnie przeczytałem wywiad gazety "NIE" i postanowiłem go tutaj przepisać. Myślę że jest w miare obiektywny chociaż tytuł trochę mi się nie podoba;) Powinno się jak najczęściej dopuszczać nas do przedstawienia swojego zdania. Artykuł mówi o temacie który dla nas jest już stary, ale gazeta jest datowana na 1 październik. Myślę że jednak coś się dzieje...

"

Kto przypala ten kapuje

O perfidnych politykach tygodnik "NIE" rozmawia z Andrzejem Dołeckim, koordynatorem organizacji Wolne Konopie.

- Nareszcie będziecie mieli nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zadowoleni?

- Nie. Z projektu ustawy wynika, że nie ma to być nowelizacja, lecz zwykły szantaż.

- W spokoju ducha będzie można posiadać zioło na własny użytek. Gdzie tu szantaż?

- Nie ma się co spuszczać nad liberalnością rządu. Ze słów ministra Czumy wynika, że posiadanie niewielkiej - choć nie sprecyzowano, ile to jest - działki narkotyku może być odpuszczone, jeśli posiadacz pójdzie na współpracę z policją. Na czym polegać może współpraca?

- Na wsypaniu kumpla, który sprzedał towar?

- Dokładnie. Czyli w gruncie rzeczy nic się nie zmieni. Do tej pory za posiadanie jakiejkolwiek ilości zioła groziło do 3 lat pozbawienia wolności, ale gliny puszczały wolno tych, którzy się pucowali. Chociaż, nie mogę powiedzieć, mnie samemu dwa razy trafili się spoko policjanci, którzy znaleźli przy mnie gram, ale nie chcieli zauważyć...

- Połowa moich kumpli, którzy są policjantami, sama pali. Dzięki temu lepiej widać absurd 62. artykułu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: "kto posiada nieznaczne ilości, podlega karze" ...

- Z drugiej strony w tym roku podczas manifestacji za dekryminalizacją marihuany policja pierwszy raz pozwoliła sobie na bezpośrednią interwencję. Zatrzymano 49 osób, przeszukano ich mieszkania, niektórzy dostali zarzuty.

- Kolejny raz politycy chcą Wam zrobić dobrze. Staliście się wdzięcznym elektoratem...

- Dziwisz się? Szacujemy, że w Polsce jest około pół miliona palaczy marihuany. Na naszych corocznych manifestacjach, których żadna telewizja nie pokazuje, zbiera się po sześć tysięcy ludzi. Nawet górnicy nie strajkują tak licznie.

- Politycy ślinią się do Was?

- Zależy, co nazwiemy ślinieniem. Na przykład pan Pałucki z SDPL, prosił nas o podłączenie jego partii do którejś z naszych akcji. Mówił, że są na granicy progu wyborczego i chcieliby gdzieś zaistnieć...

- Tusk palił. Myślisz, że wstawił się za Wami?

- Z niego jest niezły ananas. Sam palił, musi więc mieć pojęcie o działaniu marihuany, jednak pozwolił, aby legalizacją posiadania w komisji zdrowia zajęła się taka osobliwość jak posłanka Mucha.

- Największa laska Sejmu, która chciałaby przypomnieć, że jest nie tylko ładna.

- Słabo jej idzie. Na debatę z użytkownikami narkotyków przyszła jako przedstawiciel rządu. Już na początku zaznaczyła, że niewiele wie o temacie, ale chętnie nauczy się czegoś nowego.

- Prawie jak Jarosław Kaczyński, który, będąc premierem, oświadczył, że nic mu nie wiadomo o tym, by marihuana robiona była z konopi.

- Po tej wypowiedzi złożyliśmy do prokuratury pismo. Zarzuciliśmy premierowi, że wprowadza obywateli w błąd. Sprawę umorzono ze względu na brak poszkodowanych. Jakiś palacz z nazwiska musiałby nim być. Brakowało samobójców.

- Tyle fikołków, a nadal nie udało się Wam nic wywalczyć.

- Teraz najbardziej zależy nam na polityce redukcji szkód. Fajnie by było, gdyby wolontariusze, którzy rozdają na Dworcu Centralnym w Warszawie czyste strzykawki, aby narkomani nie zarażali się HIV, nie dostawali wpierdol od policji.

- Jasne, chciałbyś, żebyśmy byli drugą Holandią.

- Na razie Holandia staje się drugim domem dla polskich palaczy. Po północy w amsterdamskich coffeeshopach słychać głównie język polski.

Rozmawiała Malina Błańska

malina@redakcja.nie.com.pl

"

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Już kiedyś SDPL chciało się zająć depenalizacją. Ale dokładnie to ich młodzieżówka, więc nie ma się zbytnio co sugerować. Chociaż myślę że oni w sejmie byliby najbardziej lewicowi i tym samym najbardziej liberalni społecznie. Łukasz Pałucki jest w młodzieżówce, ale również wieść się niesie że jest... gejem...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jabolak dobry temacik!stary ale nie widziałem tego wywiadu...

ale widze ze juz sie dyskusja polityczna zaczeła hehe

oni tego nie zalegalizują doputy dopuki nie zrobimy wiekszego hałasu w związku z legalizacja teraz chcieli nam zapchać usta jakąś frajerską ustawa która nic nie zmienia a wręcz bardziej komplikuje bo frajerstwo było,jest i będzie tępione co tylko powiekszy liczbe oskarżeń i zatłoczy wiezienia. Żaden polityk tez nie zacznie walczy o legalizacje jesli nie bedzie miał za sobą odpowiedniej liczby społeczenstwa ...nas przybędzie, będziemy protestować i walczyc o swoje prawa o ku*wa zwykłe prawo do wolności wyboru to wszystko sie zmieni ...musi! oficjalnie mówi sie o 0,5mln polaków którzy palą ale ja sądze że jest ich co najmniej kilka krotnie wiecej tylko wszyscy muszą zacząć sie tym interesować a nie siedzieć zakamuflowanym w domu i czekać...jakaś tęga głowa musi nas wszystkich zebrać i zrobimy szturm na jakis pałac prezydencki czy sejm obojętne i ujaramy wszytskich a potem to juz będzie z górki hehe joke

:elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

KainilsLBN masz racje, w momencie kiedy okaże się jak sporym elektoratem są palacze mj to cała masa polityków jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieni zdanie. Ba! Będą nawet twierdzić że od dawna za tym byli... Oczywiście mówię o politykach którzy nie są bezpośrednimi sługusami księży czyli o całym pis i nieco ponad większości po. Nawet PSL (Samoobrona też) mógłby iść w kierunku legalizacji (jedną z ich doktryn jest agraryzm, a to by ładnie się komponowało z sadzeniem zioła przez rolników). Ale bardziej bym liczył na lewice.

Zacznijmy od tego, że sld to nie lewica tak jak po to nie prawica

:zliscia: I co może jeszcze nikt nie wmówi ci że czarne jest czarne co? Jak masz pisać głupoty i wprowadzać w błąd to nie pisz. Nie będę cytował za wikipedią jakie cechy posiada lewica czy prawica bo sam to sobie możesz sprawdzić i porównać z każdą partią. SLD jest jak lewicowa, chociaż nie tak mocno jak powinna, a PO jest mocno prawicowa i wyrosła z AWS który był takim PO + PIS. Ich liberalizm to liberalizm gospodarczy, a nie obyczajowy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

:zliscia: Człowieku sam się zastanów zanim zaczniesz wprowadzać ludzi w błąd. Po pierwsze nikt mi nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe :buch:

No dobra wszedłem na wikipedię i co widzę?

»

Głównymi założeniami lewicy jest dążenie do wolności, równości i sprawiedliwości społecznej.

No rzeczywiście. W takim razie sld jest bardzo lewicowe :twisted: Wolność? sld wprowadza kary za posiadanie najmniejszej ilości narkotyków na własny użytek. Równość i sprawiedliwość społeczna? święta sld, blida wprowadza ustawę, która pozwala eksmitować ludzi na bruk. To dopiero sprawiedliwość społeczna. Już nie wspomnę o wysłaniu żołnierzy do Iraku czy Afganistanu. Militaryzm i okupacja też są bardzo lewicowe.

SLD jest jak lewicowa, chociaż nie tak mocno jak powinna

Te ku**y są lewicowe, ale tylko przed wyborami. Po wyborach nie widzę, żadnej różnicy między partiami w sejmie. No jest jedna różnica. Ich loga. Ale oprócz tego wszyscy mają jeden cel. Jak najwięcej nakraść.

PO jest mocno prawicowa

Nie pisz takich bzdur, bo obrażasz wyborców UPR-u, ok?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+