Jump to content
thc-thc

grower

Pierwsze Zezwolenie na Uprawę Medycznej Marihuany w Polsce


Macky

412 views

Marihuana Medyczna - Czym Tak Naprawdę Jest?

Medyczna marihuana jest odmianą konopi, którą używa się w przemyśle medycznym. W swoim składzie zawiera substancje, takie jak kannabinoidy, głównie THC i CBD które bardzo korzystnie wpływają na zdrowie pacjentów. Medycznej marihuany używa się w leczeniu różnorakich schorzeń, między innymi bólów przewlekłych, nudności, czy nawet w walce z niektórymi przypadkami padaczki. Substancja jednak powinna być stosowana zgodnie z zaleceniami lekarskimi. W wielu krajach marihuana medyczna nadal nie jest legalna i nie można z niej korzystać.

Marihuana w Polsce

Temat marihuany w Polsce podejmowany jest od lat i wiąże się z wielkimi kontrowersjami. Dyskusje szczególnie zaczynają media społecznościowe, w których bardzo wiele znanych osób wypowiada się na tematy związane z marihuaną. Taka postawa zapoznaje większe grono osób z tematem konopi i pozwala na zwiększenie swojej świadomości. Wiele osób uważa, że zalegalizowanie tytułowej rośliny jest złym pomysłem i może przynieść niepożądane konsekwencje. Jest jednak także liczne grono zwolenników marihuany, którzy uważają, że legalizacja jest świetnym rozwiązaniem. Pogląd ten panuje najczęściej wśród ludzi młodych. Wraz z rozwojem medycyny naukowcy odkryli wiele pozytywnych wpływów marihuany na zdrowie badanych ludzi. Może ona przynosić pozytywne rezultaty w walce z chorobami przewlekłymi. Mimo jej pozytywnego wpływu w medycynie nadal jest uważana za środek nie do końca bezpieczny - czego przykładem są uzależnienia ludzi. W obliczu wielu odkryć medycznych marihuana zbiera same superlatywy, które stawiają ją w wysoko w rankingu najlepszych dla zdrowia roślin.

Zezwolenie na Uprawę Marihuany Medycznej

W ostatnim czasie bardzo popularnym tematem stało się zezwolenie na uprawę marihuany medycznej. Informacja ta błyskawicznie zyskała popularność i uszczęśliwiła sympatyków substancji. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał pierwsze w Polsce zezwolenie na uprawę medycznej marihuany. Zdecydowanie jest to przełom w sprawie produkcji marihuany do celów medycznych. Bardzo prawdopodobne jest to ,że Polska będzie mogła samoistnie produkować marihuanę medyczną. Jest to wiadomość bardzo pozytywna dla pacjentów, którym owa substancja może pomóc z walce z ich chorobami. Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno - Spożywczego, pod kierownictwem prof. Wacława Dąbrowskiego, współpracując z zespołem Cannabisland i Plantalux, przyczynili się do wprowadzenia tej decyzji. Prawo w tej sprawie było wyjątkowo zawiłe, lecz ostatecznie udało się im uzyskać zezwolenie na uprawę marihuany medycznej. Siedziba znajdująca się w województwie Lubelskim w Konopnicy przeszła wszystkie wymagane procedury bezpieczeństwa, zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 2022, która umożliwia uprawianie konopi innych niż włókniste w celu produkcji substancji medycznej, przez instytuty będące pod okiem ministra Rolnictwa.

Zmiany Spowodowane Zezwoleniem na Uprawę Marihuany Medycznej

Zezwolenie na uprawę medycznej marihuany wydane przez GIF nie jest jednak wyznacznikiem tego, że marihuana medyczna pojawi się od razu w aptekach. W tej sytuacji trzeba wykazać się cierpliwością i czekać na rozwój wydarzeń w tej sprawie. Na pewno dowiemy się co zrobią przedstawiciele Instytutu i firm Cannabislad oraz Plantalux. Ważne, aby być dobrej myśli, gdyż marihuana medyczna w naszych aptekach zdecydowanie jest czymś, co może przysłużyć się wielu pacjentom zmagającym się z chorobami przewlekłymi.

Niechciane Skutki Związane z Używaniem Marihuany Medycznej

Marihuana medyczna jest produktem, którego pozytywne działanie na zdrowie pacjentów pokazuje wiele badań. Ma ona świetny wpływ na leczenie chorób przewlekłych, które bardzo często ciężko jest wyeliminować. Jest ogromne grono zwolenników tej substancji, którzy ubiegają się o jej legalizacje i doprowadzenie do tego, by marihuana medyczna była dostępna w każdej aptece. Często można spotkać się również z opinią, która mówi, że marihuana w aptekach powinna być możliwa do kupienia bez recepty. Mimo ogromnego grona sympatyków nie można zapominać, że marihuana jest substancją, od której można się uzależnić, i która w zbyt dużych ilościach może przynosić niepożądane skutki. Według badań nadmiar marihuany może niekorzystnie wpływać na pamięć pacjentów, jak i na koordynację ruchową. Może także prowadzić do problemów z układem oddechowym, które wiążą się z dusznościami i kaszlem. Mimo tego marihuana w małych ilościach może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a wielu osobom pomóc w pokonaniu chorób przewlekłych.

Źródło: https://blog.thc-thc.com/gif-wydal-zezwolenie-na-uprawe-medycznej-marihuany/

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+