Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Budowa systemu hydroponicznego najtańszym kosztem.


Simpleman733

Recommended Posts

Witam, na start coś łatwego, w dzisiejszym programie zaprezentuje jak najtańszym kosztem ruszyć z tematem hydroponiki. Nie zalecam kupowania gotowych systemów z growshopów, te systemy można zrobić samemu tanim kosztem a przy okazji nauczyć się jak to wszystko funkcjonuje.

Potrzebne będzie:
- Wiadro 10 litrów z przykrywką (10 zł)
- Przewód do mierzenia poziomu wody w wiadrze plus wtyki, przeźroczysta(10zł)
- Koszyczek do hydroponiki chociaż można łatwo zrobić ze zwykłej małej doniczki. (2zł)
- Wełna mineralna (10 zł)
- Napowietrzacz, zalecam nie szaleć z przepływem powietrza, im mocniejsza pompa tym głośniejsza, na 10 litrów wystarczy przepływ 250-500l na godzię, pompki najlepiej kupujcie z przewodami, rozdzielaczem i kamieniami, polecam pompy od hailea ze względu na niezawodność (50-100zł)
- Filtr do miękkiej wody na start wystarczy RO3 (120zł)
- Do tego specjalne nawozy do wody miękkiej, ja leciałem na tych od GHE, jest zestaw GHE tripack specjalnie do hydro, dobre dla początkujących, macie tam dodatkowo ph down i tester ph w kroplach (80zł)
- Najtańszy ukorzeniacz, może być ten z pierwszego lepszego ogrodniczego (10-20zł)
- Miernik stężenia nawozów w wodzie w ppm, (20-50zł)

Złożenie takiego systemu to nie jest nic trudnego

Należy wyciąć otwór w przykrywce odpowiedni do koszyczka, dodatkowe otwory na przewody napowietrzające, ja robiłem też dodatkowy otwór na wlew nawozów i pomiar ph oraz ppm. Na samym dole trzeba wywiercić otwór na wtyczkę do poziomu wody, po czym trzeba to dokładnie uszczelnić.  Nie mam jak tego pokazać bo sam przeszedłem na HPA. Ale w załączniku dałem jak mniej więcej ma to wyglądać. No i to tyle, jak ktoś ma pytania to mogę odpowiedzieć.

4066fae841fccb5d5fe6295064c0b07f.jpg

Edytowane przez Simpleman733
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+