Skocz do zawartości
thc-thc

grower

2x300w cfl /300w led 3x bublelicus 3x liberty haze


Amel

Recommended Posts

z tego co ja wyczytałem i chłopaki podpowiadali innym w tematach to dobra wentylacja to podstawa, ja na początku po 3 razy w nocy wstawałem temp sprawdzić, i wiem ze za dlugo potrzymałem dziewuchy w malych doniczkach i ze za malo lumenkow miały. Teraz jeszcze dokupiłem boost do korzeni i nowe dziewuchy po 4 tygodniach wyglądają jask stare po 6. No i cool tuby do hps sa chyba niezbedne

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Amel zerknij do mojego tematu, ja jechałem od samego początku po 2xcfl na namiot i powiem ci ze martwiłem sie ich wielkością, wpadł znajomy przeliczył policzył i pożyczył hps ostawiłem 400W i uwierz mi przyjacielu po 4 dniach widzę różnice szczególnie u kwitnących automatów.

Patrzylem przy zakupie cfl na moc a nie na lumenki, a to wyglada tak:

 

cfl

  • 125W – 5500 lumenów
  • 200W – 8800 lumnów / 10000 lumenów
  • 300W – 13500 lumenów
hps

  • 70W ( 6000 lumenów )
  • 100W ( 9000 lumenów )
  • 150W ( 14000-17000 lumenów )
  • 250W ( 32000-33000 lumenów )
  • 400W ( 50000-55000 lumenów )
  • 600W ( 90000 lumenów )
  • 1000W ( 150000 lumenów )
Ja popełniłem kilka błędów przy moim starcie i utopiłem troszkę kasy w tym, jednym z nich jest właśnie oświetlenie. Dwie lampy wykorzystam w małym grow tylko do kiełkowania/klonowania w początkowym etapie, 2 sprzedam żeby troszkę kasiorki odzyskać:)
Czytałem tam w temacie u ciebie o poprawie nie dziwię się z pewnością hps lepszy ale ja tego światła nie mam aż tak mało jakiś czas jednej cfl nie używam to fakt ale i tak by nie świeciło nad paniami bo są jeszcze małe:) ja tez trochę z kasą przeplacilem mógłbym mieć wiele lepiej ale ja to tak na gorąco jak janusz:)

Aktualnie wentylacje poprawiłem (wcześniej nie była taka zła chyba tylko czasem grzalo do 30 jak nawilzacz się skonczyl)wstawiłem duuuzy wiatrak i bardzo łatwo manipuluje nim się temperature

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wiem ze za jakis czas bede musial oddac znajomemu pożyczony sprzęt już rozglądam się nad takimi balastami jak jego no i żarówki hps są robiona jeśli dobrze znalazłem w dual spectrum co w połączeniu z ich ilością lumenkow i cool tubami będzie dla mnie idealne, musisz próbować eksperymentować i szukać najlepszych rozwiązań.

co do nawozów to ja ma tylko i wyłącznie DuchPro i nie miałem problemów z niczym a ziemie mam z marketu ogrodniczego i perlit w proporcji 1/3

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Też pomyślę o hps ale nie szybko niestety.jeszcze może być nie szczelny box i przebija światło ale w pokoju ciemnia praktycznie nie używany w czasie kiedy spia... a nie jest tak ze jak mają za mało światła to się wyciągają?moje nie wyglądają na wyciągnięte napewno :) a za duzo swiatla nie mogą mieć czyli światło mogę wykluczyć?ewentualnie barwa w moim przypadku ma znaczenie?może ziemia pamiętam że miała jakieś kulki powolne karmienie czy coś. Poszukam czegoś więcej na temat ziemi i dopisze jak znajde

Dodaje link do ziemi.

https://www.lovethegarden.com/products/growing/miracle-gro-all-purpose-enriched-compost

Sam nic ciekawego nie wyczytałem no niby ma się nadawać. Śmieszne jest to ze pisza że uprawa będzie 2x większą hehe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

On nie byl tak wysoko chyba nie myślisz ale nawet jak by to dwa krzaki były by większe no nie ?do tego cfl to jak inni robią w podobnych bokach na samym cfl ?i co z tym wyciąganie przy niedoborach światła?mit? .startowali na okolo 20cm i wcale szybciej nie szły

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+