Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Bubblegum i super skunk; hps 150 W; first time grow


wesolyhipi

Recommended Posts

Witam serdecznie
Startuje ze swoją pierwszą uprawą (a tak wlasciwie juz niedlugo koncze) :D
 
Rośliny mają juz 53 dni tj. siodmy tydzien leci, jak widać po zdjęciach.W boxie podwieszona jest szmatka na zwiększenie wilgotności i sloiczek z woda, a nad nim wiatrak. Zrobione LST, roslinki ladnie ponaginane, tak jak czulem albo mi sie wydawalo :P. Gdzieniegdzie widac, ze liscie sa przebarwione, a inne uschly, szczegolnie z dolu i niektore z gory. Moze to byc spowodowane tym, ze pozno zaczalem dawac im nawozy i przez jakos polowe dotychczasowej uprawy w boxie byla dosc wysoka temp. bo po 34 stopnie. Pozniej zainstalowalem wiatraczek ze sloiczkiem i szmateczke, jak juz pisalem.
Zastanawia mnie fakt, ze dwie z nich znaczaca roznia sie od drugiej pary, a mianowicie: te, ktore z poczatku pieknie sie rozwijaly, teraz jakos tak licho wygladaja - szybko wystrzelily do gory i tak wlasciwie tylko na gorze sa jakies kwiatostany, a u dolu same lodygi, jak palmy wrecz. Za to te drugie z poczatku nie zapowiadaly sie tak okazale jak rozrosly sie pieknie pozniej. Tak ladnie rozlozyscie :D
 
Staralem sie ujac wszystko na zdjeciach
 
Milo mi goscic na waszym forum i proszę o pomoc, z racji, że to moje pierwsze kroki w growingu!
 
Nasiona: bubblegum i super skunk
Oświetlenie: hps 150W
Fotoperiod: 24/h
Box: 50x50x100cm
Podłoże: zwykła ziemia uniwersalna z castoramy
Donice: 8 l
Nawozy: zestaw biobizz
Wentylacja: wentylator wyciągający komputerowy 8 cm i na srodku mieszajacy 12 cm nad sloikiem z woda



EDIT 22.03
Jak zabrac sie do scinki? czy to juz odpowiedni czas? mija wlasnie 2 miesiace i 1 dzien, wiec na oko to juz ten czas :D

Ponizej dodaje aktualne zdjecia

Wyczytalem, ze warto sciac rosline nie za wczesnie, ale tez nie za pozno, gdyz dzialanie moze pozniej okazac sie nieco zbyt wgniatajace w fotel czy nawet dezorientujace. A mi nie zalezy na tym zeby byly jak najmocniejsze w dzialaniu, a raczej jak najprzyjemniejsze, tj. czyste i klarowne

Dodam tez, ze zalezy mi by wlacznie z suszeniem wyrobic sie w nasteonych dwoch tygodniach, gdyz przez ten czas mam wolny pokoj obok, ktory moge uzyc spokojnie do tych celow

Jak to rozegrac?
Prosze o porade :D


EDIT 24.03

Po scince
Efekt widac na zdj :D
Wyszlo wiecej niz myslalem
Chyba calkiem niezle jak na 1st time :D
 

post-43744-0-52141000-1458683289_thumb.j

post-43744-0-17329400-1458683307_thumb.j

post-43744-0-72122000-1458683325_thumb.j

post-43744-0-53638600-1458830825_thumb.j

post-43744-0-30181900-1458830867_thumb.j

post-43744-0-13716800-1458830895_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witamy :) Niepotrzebnie swiecisz im 24h. Strata pradu a i panienka sie to tez nie podoba. One tez potrzebuja paru godzin w dniu na odpoczynek. Fp zmienilbym na 18/6 albo chociaz 20/4. Temperatura - 34' to za duzo... Nie dziwota, ze liscie usychaja. Pewnie czesto trza podlewac? Mierzysz wilgotnosc? Tak poza tym to bardzo smakowite topy ci rosna :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki za odp. :D

Co do temperatury, to moze nie wyrazilem sie jasno: 34 stopnie byly, ale po tym jak zaczely usychac liscie, to zainstalowalem drugi wiatraczek i sloiczek z woda na srodku - teraz temperatura raczej nie przekracza 28 stopni, zreszta jest tamm zdj termometru.

A co do czasu naswietlania, to najwygodniej mi jest swiecic 24h, bo nie potrzebuje poswiecac na to wiekszej uwagi, a myslalem, ze skutkowac to moze jedynie wyzszymi rachunkami za prad, co mnie specjalnie nie obchodzi.
Chyba, ze mozna to jakos automatycznie ogarnac? a nie manualnie, tj. budzic sie w sordku nocy zeby wlaczyc lampe jak uplynie 6h :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+