Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Preparat ph down, a młode roślinki??


Cupra21

Recommended Posts

Witam was wsyztskich forumowicze ;)

Moje malutkie mają 3 dni

Mój problem to ph na poziomie 7.5

Ziemia od początku zwykła do kwiatów ph 6.8 - 7 i po laniu kranówy podskoczyło do 7.5

Posiadam preparat pH Down na okres weg (od Advanced Hydroponics of Holland) i moje pytanie to czy roślinki nie są za młode by to lać? Jak tak to jakie proporcje zalecacie? Ewent. jakieś inne sposoby na obniżenie ph z młodymi roślinkami w ziemi?

 

ps wode juz mam mineralke sklepową, ph sprawdzone, 6.8. 

wystarczy lać i ph w glebie też spadnie? bo gdzieś czytałem że nie

pozdro :elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gdzieś czytałem że ziemia często nawet dobrych producentów bywa różna.

Moja jest zwykła dla kwiatów i miała za duze ph początkowo. Teraz już opanowałem sprawe. Miernik wbijany w ziemie to wielki szajs! Mimo że pokazywał na kwiatkach ph około 6 i dawał oznaki jakiejkolwiek wykrywalności to w doniczkach z roślinami cały czas pokazywał 7.5...  :Facepalm:

Spryskiwałem i podlałem pierwszy raz 4 dnia samą wyregulowaną wodą.

Sprawdziłem ziemie testami paskowymi juz lepszej jakosci i pokazało 6.0

Dzisiaj dzien 7 i drugie podlanie wieczorem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

u mnie tez luz... nie widać żadnych złych objawów ani podlania wodą z ph-down ani ujowego przesadzenia... rośnie powoli ale rośnie... Myśle że te regulatory nie mają wpływu na młode sadzonki bo było by to bez sensu... Ogólnie nie polecam tak jak niektórzy piszą podlewania octem bo raz tak zrobiłem i bardzo żałowałem... ewentualnie sok z cytryny.

Dzis jak znajdę czas przesadzam regulara bluee cheese i czekam na efekty... To mój czwarty indoor i jak narazie zaden nie doszedł do konca z jakimiś dobrymi efektami... Mam nadzieję że teraz to się zmieni... inny box inne światło inne powietrze... czas pokaże... Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+