Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Oświetlenie LED dla każdego


sanczopanczo

Recommended Posts

witam. jesli ktoś ma ograniczone koszty a szuka czegoś efektywnego proponuje LED z allegro zakupiłem kilka miesiecy temu i jestem pozytywnie zaskoczony cena zdecydowanie

możliwa do akceptacji wykonanie lampy super rozwój roslinek o wiele lepszy i szybszy

 

 

 

Panel / Lampa LED 300W do fazy wzrostu i kwitnienia z regulacją natężenia światła!

Zamiennik HPS
 
Panel posiada 100 sztuk diod po 3W każda
>30000 lumen z odległości ok. 50cm
Wymiary panelu: 40 x 21 x 6 cm
Wbudowany zasilacz: AC 85-265V
Żywotność diod : >50000 godzin 
Certyfikaty: CE/RoHS/FCC
Waga: 3.5kg
 
9 PASM KOLORÓW: 
Red 630nm 60 leds
Red 660nm 10 leds
Blue 460nm 10 leds
Blue 450nm 4 leds
Orange 610nm 5 leds
White 14000K 2 leds
White 6500K 2 leds 
UV 380-400 nm 1 leds
Real IR spectrum 730nm 1 leds
Roślina pochłania 100% światła LED a z HPS tylko 10%, dzięki temu rośliny lepiej rosną i owocują.
Czerwone, niebieskie , pomarańczowe ,białe UV I IR fale są do wzrostu wegetacji i kwitnienia roślin.
Oszczędność około 80% na energii elektrycznej
Żywotność ponad 50.000 godzin
Diody czerwone odpowiedzialne za proces kwitnienia, niebieskie za wzrost wegetatywny
Wbudowany system chłodzenia
Wbudowany zasilacz, proste podłączanie bezpośrednio do AC-85/230V
Brak konieczności instalowania dodatkowych odbłyśników
Obszar oświetlenia zależy od wysokości umieszczenia lampy 
W zestawie kabel zasilający 
Wszystkie surowce spełniają wymogi ochrony środowiska
Światło lamp LED GROW może być stosowane na trzy różne sposoby:
1. Aby zapewnić idealne światło potrzebne roślinie do prawidłowego rozwoju.
2. W celu uzupełnienia światła słonecznego, zwłaszcza w miesiącach zimowych.
3. Aby wydłużyć długość "dnia" w celu wywołania konkretnej fazy wzrostu, bądź kwitnienia.
KORZYŚCI
Koszty eksploatacji
Główną zaletą zastosowania lamp LED GROW jest niski koszt ich eksploatacji. Lampy zużywają około 80% mniej energii elektrycznej, niż lampy sodowe. Koszty zakupu powinny zwrócić się po około 5 miesiącach intensywnego użytkowania. Żywotność lamp LED GROW to średnio 50.000 godzin – jest od 10 do 50 razy dłuższa, niż żywotność typowej lampy sodowej.
Koszty związane z zakupem
Choć początkowe koszty zakupu mogą być wyższe, niż porównywalne żarówki sodowe, rzeczywiste koszty są często niższe, ponieważ w przeciwieństwie do świetlówek i lamp metalowych lampy LED nie potrzebują balastu do pracy - eliminuje to powtarzające się koszty z domowych upraw. Brak dodatkowych kosztów zakupu odbłyśników. Lampy LED posiadają wbudowany system rozpraszający światło.
Korzyści dla środowiska
Diody LED zużywają o wiele mniej prądu, niż standardowe żarówki, co prowadzi do znacznego zmniejszenia kosztów energii. Diody LED wymagają znacznie mniej energii do produkcji światła, niż inne źródła zmniejszając tym samo negatywny wpływ na środowisko. Świetlówki zawierają rtęć i metale ciężkie, które zostały uznane przez rząd Stanów Zjednoczonych jako związki niebezpiecznie wpływające na środowisko. Nasze oświetlenie LED nie zawiera rtęci i metali ciężkich – spełnia wszystkie wymogi ochrony środowiska.
Minimum ciepła
Lampy LED podczas pracy emitują bardzo niską temperaturę, dodatkowo lampa chłodzona jest wbudowanym systemem wentylatorów. Lampy działają na kilka stopni powyżej temperatury pokojowej, co zmniejsza koszty zakupu dodatkowych urządzeń chłodzących.
RATIO
Jak wiemy HPS, żarówki i lampy fluorescencyjne emitują wszystkie rodzaje spektrum światła widzialnego. LED GROW dostarcza najbardziej odpowiedniego spektrum światła wykorzystywanego przez rośliny do efektywnego i zdrowego wzrostu.
Czerwone i niebieskie światło jest niezbędne dla wzrostu roślin. Powszechnie wiadomo, że chlorofil, który jest zawarty w zielonych częściach rośliny przeprowadza fotosyntezę. Czerwona i niebieska długości fal jest najbardziej istotna w tym procesie. Najnowsze badania wskazują, że idealny bilans to 92% czerwonych i 8% niebieskich diod LED.
ŚWIATŁO CZERWONE
Czerwone światło w absorpcji widma (630nm) przyczynia się procesu fotosyntezy. Światło to w połączeniu z niebieskim wpływa na fazę kwitnienia. Może być również stosowane w wyższych dawkach, aby pobudzić rośliny do owocowania.
ŚWIATŁO NIEBIESKIE
Niebieskie światło jest odpowiedzialne przede wszystkim za wzrost wegetatywny. Długości fali światła niebieskiego to (460nm). Zielony kolor chlorofilu spowodowany jest wysoką absorpcją w niebieskiej części spektrum światła i jest niezbędny do zdrowego morfologicznie wzrostu roślin.
Ponieważ rośliny przyswajają tylko mały procent pełnego spektrum światła chlorofil jest zielony z ważnego powodu, rośliny wykorzystują ten kolor jako blokadę aby usunąć 95% szkodliwych długości fal światła. Czerwone i niebieskie oświetlenie ma tak wąskie pasmo, że jest całkowicie wchłaniane przez roślinę.
CERTYFIKATY
Nasze produkty są szeroko stosowane do wszystkich rodzajów szklarni, projektów przemysłowych, ogrodów zimowych, domowych upraw. Naszym celem jest dostarczyć Państwu najbardziej wiarygodnych i najwyższej jakości produktów oświetleniowych. Oferowane przez nas lampy posiadają wszystkie potrzebne certyfikaty CE, FCC, ROHS.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5170510277

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jasne. I dlatego walisz IDENTYCZNE 3 posty z rzędu. A wykonać własny panel da się mniejszym kosztem.  Max 600zł korzystając z ledów 3W- 1W będą tańsze. Przy założedniu, że nie kupi się okazyjnie driverów i radiatora. Jak się kupi okazyjnie to całość można złożyć za 250-300zł. Pomijam już kwestię, że skłądając samemu wiesz, co wkładasz w środek (czyli np ledy Epistar), a 95% takich paneli ma po prostu LEDy "noname", których parametry są w głównej mierze życzeniowe i teoretyczne.

I zamiast pisać 3 TAKIE SAME posty na dzień dobry zakłada się od razu temat i pisze "mam do sprzedania" albo "korzystam z" i przy tym drugim wariancie- z uzasadnieniem i porównaniem do Twoich własnych upraw na LED i HPS. Zacząłeś od wklejenia 2 identycznych postów, do losowych tematów. Potem założyłeś topic z dokładnie taką samą wypowiedzią. Nie wiem czemu to niby miałoby służyć jak nie próbie napędzenia klienteli allegrowiczowi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@greenmouse - daj sobie z tym Panem spokój ;) Kupił kilka szt. na ebayu i teraz chce popchnąć z zyskiem dla siebie :)

link do ebaya:

http://www.ebay.co.uk/itm/300W-LED-Grow-Light-IR-Full-Spectrum-Panel-For-Medical-Flower-Plants/251602597814?_trksid=p2045573.c100034.m2102&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D29666%26meid%3D5694179884914dcb99654822be15b713%26pid%3D100034%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D251689940937

 

licząc funa po 5,7 to i tak przytuli jakieś 225 zetek na czysto ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

po 1 to nie mój sprzet na allegro

a po 2 to mam to w du...

haha

ja kupiłem i jestem zadowolony w 100% ryzykowałem ale sie opłaciło

HPS 450-500W sie chowa :)

kup w sklepie za 1200zł tam dopiero przycinke robią

@greenmouse - daj sobie z tym Panem spokój ;) Kupił kilka szt. na ebayu i teraz chce popchnąć z zyskiem dla siebie :)

link do ebaya:

http://www.ebay.co.uk/itm/300W-LED-Grow-Light-IR-Full-Spectrum-Panel-For-Medical-Flower-Plants/251602597814?_trksid=p2045573.c100034.m2102&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D29666%26meid%3D5694179884914dcb99654822be15b713%26pid%3D100034%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D251689940937

 

licząc funa po 5,7 to i tak przytuli jakieś 225 zetek na czysto ;)

 

HAHA to nie taki model i to gów.. jakieś, made in china

z tego co widze na ebay to tyle samo co na allegro kosztuje ten model tylko ze z UK to jeszcze wysyłka kosztuje do 45funtów

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja kupiłem i jestem zadowolony w 100% ryzykowałem ale sie opłaciło

HPS 450-500W sie chowa :)

kup w sklepie za 1200zł tam dopiero przycinke robią

Pyszczku kolorowy ja jestem świeżo po konstrukcji własnego panelu więc ściemy mi nie wciśniesz. Szukania i zdobywania wiedzy na temat LEDów, paneli, barw etc mam za sobą rok. Natomiast wszelkie chińskie panele no-name to właśnie nic innego jak tania chińszczyzna, w którą nie warto inwestować. Poczytaj sobie amerykańskie fora, gdzie ludzie ten temat przerabiali i dzielili się spostrzeżeniami i wiedzą. I tak- opłaca się albo zrobić własny panel albo skorzystać z tych droższych, za to markowych.

 

Idealna długość fali dla roślinek to:

czerwona: o długości fali 655-660nm (czyli Deep Red)

niebieske: o długości fali 450-465nm (czyli Royal Blue)

 

zachwalane na aukcji jako idealne to:

czerwona: o długości fali 630nm (czyli red zwnay czasem "He-Ne Laser" red)

niebieska: o długości fali 460nm (czyli Royal Blue)

 

I teraz tak- deep red są jednymi z cięższych do znalezienia, tak aby miały zakres fali faktycznie oscylujący w okolicach 660nm. A już szczególnie w sensownej cenie. Nie są tak łatwo dostępne jak zwykłe redy z długością fali w okolicach 630nm, na których oparty jest ów panel z allegro. Royal Blue dla odmiany drogie nie są, znaleźć się je zazwyczaj bez specjalnego problemu da, ale też i stosuje się ich ułamek w porównaniu do czerwonych. Większość kupnych paneli/świetlówek chińskich korzysta właśnie ze spectrum red. Oczywiście absolutnie nie oznacza to, że nic pod tym nie wyrośnie. Ale też nie jest to światło idealne.

 

A jak tak Ci to tak niesamowicie poprawiło jakość uprawy to pokaż mi zdjęcia swojej własnej uprawy spod HPS i tej spod kupionego na allegro panelu LED. Najlepiej ta sama odmiana, w formie growloga, z porównawczymi zdjęciami poprzedniej spod HPSa w podobnych dniach życia roślinek.

Pochwal się swoimi osiągnięciami a nie reklamuj allegrowicza to może zmienię zdanie na Twój temat.

Z mojej strony tyle. Naganiaczy nie cierpię i alergicznie na nich reaguję.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

HAHA to nie taki model i to gów.. jakieś, made in china

z tego co widze na ebay to tyle samo co na allegro kosztuje ten model tylko ze z UK to jeszcze wysyłka kosztuje do 45funtów

Model ? Odpuść sobie wciskanie ludziom farmazonów!! A ten co kupileś to gdzie był robiony ?!

Wszystko idzie z jednej fabryki ! Na ebayu jest też ten sam "chłam" który tak zachwalasz. A cena i tak jest niższa.

Może zapodaj reklame na OLX może kogoś na to złapiesz ? ;)

O i jeszcze jedno  "HPS 450-500W sie chowa"  - tiiaaaaa..... 

 

@greenmouse - nie daj się podpuścić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+