Skocz do zawartości
nasiona marihuany

seedbay

Wiąz drobnolistny od kilku tyg choruje - liście zmieniają kolor i spadają


Recommended Posts

Opublikowano

Mój wiąz choruje, nie wiem dlaczzego.

 

Liście brązowieją, żółkną, pojawiają się na nich zielone kropki - różnie.

Przede wszystkim spadają i roślina cały czas, systematycznie traci listki.

 

O co chodzi?

Podejrzewam przelanie, nadmiar substancji, wariacje z pH.

post-42274-0-27507700-1426598601_thumb.j

post-42274-0-35924600-1426598606_thumb.j

post-42274-0-03669100-1426598610_thumb.j

post-42274-0-52098800-1426598613_thumb.j

Opublikowano

wlasciwie to wszystko i nic. tak jak na poczatku podejrzewalem ze ten rodzaj drzewka zrzuca listki na zime. a wiec jest to normalne...

poczytaj moze ci pomoze ta informacja: dodam ze to nie ja pisalem hehe zerznalem z neta...:

 

Cytat

 

Charakteryzujący się drobnymi listkami wiąz w stanie naturalnym występuje między innymi w Chinach i Japonii. Gatunek ten w zależności od klimatu w jakim żyje jest wiecznie zielony, zrzuca część lub wszystkie liście na zimę. Ze względu na tą właściwość może być hodowany wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Zaleca się aby wiązy hodowane były na zewnątrz, ponieważ pora zimowa pozwala na odpoczynek oraz pomaga w pozbyciu się ewentualnych chorób lub szkodników. Wiązy hodowane jako outdoor są po prostu silniejsze i bardziej odporne. Jeśli wiąz rośnie przez cały rok w mieszkaniu, dobrze jest zimą ustawić go w pomieszczeniu o temperaturze ok. 10-15 st. C.

Wiązy powinny stać w pełnym świetle, w miejscu nasłonecznionym, jednak unikać należy bezpośredniego nasłonecznienie latem, gdyż promienie słoneczne są wtedy zbyt silne. Jeśli stoją na zewnątrz, zimą koniecznie należy je zabezpieczyć przed silnym mrozem na który są  wrażliwe. Podłoże należy utrzymywać stale wilgotne, ale nie zalane. Latem podlewamy codziennie ( w czasie dużych upałów konieczne może być kilkukrotne podlewanie w ciągu dnia ). Korzystne jest zraszanie.  Nawożenie rozpoczynamy od początku sezonu wegetacyjnego, a kończymy wczesną jesienią (co dwa tygodnie). W przypadku hodowli wewnątrz wiosną i latem co dwa tygodnie, a jesienią i zimą co miesiąc.
Gatunek ten przesadzamy każdego roku. Drzewka starsze niż dziesięcioletnie rzadziej.
Cięcie: pozwalamy pędom rosnąć na kilka centymetrów, po czym  przycinamy pozostawiając zazwyczaj dwa trzy liście (chyba, że utrzymanie kształtu korony wymusza dłuższe lub krótsze cięcie), co pozwala osiągnąć gęste ulistnienie i prowokuje roślinę do bardziej intensywnego rozwoju. 
Rozmnażamy przez sadzonki zielne i zdrewniałe latem lub korzeniowe zimą.

 

 

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+