Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawa


xmaster

Recommended Posts

Witam:) mam do was pytanie. Chciałbym zrobić tak:

Chciałbym zrobić box, na maxa go ocieplić jak dom :D wstawić świetłówki oraz wiatraczki aby była cyrkulacja powietrza. W tym pomieszczeniu, gdy teraz na dworze jest 0 stopni tam jest 10. Jak uważacie ? myślę, że jak mocno go ocieplę, świetlówki się nagrzeją to z 20-25 stopni będzie. Czy to nie za mało ?

Jaka jest optymalna temparatura ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć. Spróbuj jak chcesz. Ocieplaj steropianem, do środka możesz dać zwykłą żarówkę bardzo mocno się grzeją (tylko do podwyższenia temp) np do puszki ją włożyć i położyć na mnie boxa, ciepłe powietrze poleci do góry, podniesie to temp otoczenia. Świetlówki są dobrym rozwiązaniem policz sobie na kalkulatorze lumenów czy Ci wystarczy lumen na taką powierzchnie pudła.

20-27C jest ok, optymalnie to 25C :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 Wpierw podaj wymiary boxa, ale raczej samymi świetlówkami nie ogrzejesz go. Co do optymalnej temperaturze, to każdy ma swoje zdanie. Ja przy wegu trzymam 27-29 stopni i 75-80% wilgotności  oraz 31 stopni przy flo (40-50% wilgotności).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no i pamietaj ze jak wylaczysz lampy to temp mocno spadnie, czyli albo musialbys miec automaty i jechac 24/0  albo garnac jakies ogrzewanie na noc jezcze

 

przy zewnetrznej temperaturze boxa 17 stopni, temp. w nocy spada mi z 31 do 20 stopni wewnatrz boxa, a jest on w domu. Jeżeli postawisz boxa na outcie, to albo wstawisz grzejniczek, albo samo ocieplenie nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+