Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jak przeglądać internet nie zostawiając śladów. Czyli korzystaj z forum bez obawy.


coolboy

Recommended Posts

Witam, dla zainteresowanych i zdających sobie sprawę z zagrożeń jakie w naszym Państwie może nieść przeglądanie typu stron jak nasze forum, przedstawię (jeżeli jeszcze ktoś tego nie zna) sposób w jaki bezpiecznie, nie pozostawiając śladów, z ukrycia możemy przeglądać strony internetowe.
Nadmienię jeszcze że poruszyliśmy ten temat na shoutbox, i padła sugestia żebym opisał zasadę i możliwość wykorzystania programu do maskowania w sieci (z sugestią przyklejenia tematu ).
Istnieje na świecie wolny projekt zwany „TOR PROJECT”. Opracowany dzięki temu został program który korzysta z wolnej sieci tworzonej przez użytkowników tego właśnie projektu. Łącząc się programem „Tor”, który możemy pobrać ze strony torproject.org (klikając na przycisk Download Tor, na następnej stronie Download),łączymy się do sieci Tora, i jesteśmy widoczni z innym adresem IP niż mamy od operatora internetu.
Oczywiście proszę nie myśleć że po pobraniu programu jesteśmy już bezpieczni, musimy jeszcze go zapisać na dysku i uruchomić. Uruchomienie pobranego pliku .exe spowoduje rozpakowanie zawartości w miejscu gdzie plik jest zapisany. Róbcie wszystko z domyślnymi ustawieniami, ale możecie też zmienić ścieżkę na taką jaką chcecie.
Po rozpakowaniu pojawi się folder „Tor Browser”. W nim jest plik „Start Tor Browser.exe” z ikonką cebulki. Możecie utworzyć sobie skrót do tego pliku w miejscu gdzie będzie Wam wygodnie odpalić przeglądarkę.
Odpalamy przeglądarkę i pojawi się okno jak poniżej, czekamy na uruchomienie przeglądarki.
post-35446-0-96449900-1334779488_thumb.p

Po pomyślnym uruchomieniu przeglądarki i połączeniu do sieci Tora dostaniecie komunikat jak na załączonym obrazku. Congratulations. Your browser is configured to use Tor.
post-35446-0-58157100-1334779714_thumb.p

Widzicie jeszcze adres IP z którym jesteście widoczni po połączeniu z siecią Tor’a. Porównajcie z adresem z jakim jesteście widoczni jak nie jesteście podłączeni do Tor’a, np. twojeip.wp.pl
Korzystając z tej przeglądarki nie wskazujecie geograficznej lokalizacji z jakiej korzystacie z internetu. Ze względów bezpieczeństwa nie działają wszystkie wtyczki, które mogą zdradzić naszą lokalizację. Ale jak widać na obrazku poniżej na forum trawka.org można się zalogować i pisać na shoutbox. Działają gify na stronie.
post-35446-0-13572600-1334779809_thumb.p

To co nie działa ma taką ikonkę
post-35446-0-95473000-1334779841_thumb.p

Zwróćcie uwagę jeszcze na lewy górny róg przeglądarki
post-35446-0-80226900-1334779872_thumb.p

Te ikonki świadczą o bezpiecznym połączeniu

Zamknięcie przeglądarki zamyka Tor’a.
Wszystko działa wolniej przez Tor’a, ale coś za coś.
Ja jak korzystam z Tor'a to mam wyłączone wszystkie programy którę łączą się do internetu. Ale niby na stronie jest napisane że zabezpiecza też komunikatory, trzeba by poczytać. Jak pierwszy raz się brałem z Tor'a to poczytałem, i pisali że uruchamianie innej przeglądarki w trakcie działania Tor'a może nas odkryć, więc jak przeglądam to forum i inne, to korzystam tylko z przeglądarki Tor'a.

Mam nadzieję że nie zaplątałem za bardzo i każdy zrozumie przedstawione kroki, i że będą widoczne obrazki które załączyłem
Miłego Torowania
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zdziwił byś się Lord. Jako provider internetowy miałem kontakty ze służbami od namierzania rzezimieszków. Chłopaki mają łeb na karku.

Np. temat pobieraczka był popularny swego czasu, i elegancko namierzali kolesi.

Ale wracając do sensu Tora i tego typu programów, warto by się było umijętnie chować. Więc jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje i sprawdzone rozwiązania to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W sieci nie będziesz nigdy całkiem bezpieczny-nienamierzalny nawet najwięksi hakerzy wpadali. Choc funkcjonuje powiedzenie, że najlepsi hakerzy to ci, o których istnieniu nikt nie wie.
Jeśli ktoś myśli, że będzie miał problemy idące za przeglądaniem takiego jak to forum to sie nazywa egocentryzm. Nie otwierajcie się w sieci za bardzo, rozsądek podstawą.
A co do ściągania plików łamiesz prawo jeśli masz go na swoim nośniku dłużej niż 24h. To jest sposób na obejście prawa, usuwać nie później niż po upływie 1 doby z dysku. A za chwilę można ściągnąć go znowu i tak w kółko. Z tego miejsca pozdrawiam konsekwentych i wytrwałych.
A tora sobie daruje, nie chce być szufladkowany z popaprańcami. Ale chwali Ci się to, że zadałeś sobie trochę trudu by to opisać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skąd wiesz jakie są zalecenia komendy głównej? No dobra, może gdzieś można o tym wyczytać...
Co mogą zrobić te przebiegłe osobniki, jaki pożytek z tej rangi mogą zrobić?
Racja, że infiltracja jest możliwa, ale niebezpieczna tylko gdy będziesz sie chciał ustawić z takim użytkownikiem, zrobić interes nielegalny. Inaczej wydaje się być nieszkodliwy. Może się mylę .
Wg mnie niewiele zdziałają przeglądając forum, gdy nie jesteś ekshibicjonistą, zachowujesz prywatność, ostrożność, proszę wyprowadź mnie z błędu jeśli zbłądziłem smile.png
Fotki obowiązkowo powinny być z nickiem forum, nie wszystkie ale z powiedzmy box, weg, flo, harv. Poprostu trzeba dowieść, że rośliny są własne. Tylko w OutCupie jest to wymagane i to jest błąd. Ale w razie przypału nie powiesz wtedy, że jaranie nie było twoje, a fotki z tureckiego forum smile.png

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

jak mnie niedawno na komendzie pytali o pestkashop.pl :-) i na koniec powiedzieli że 'internet jest monitorowany'a nie mówie już o tym że miałem rewizje w domu.

No ładnie kurza twarz.

Dodam odnośnie Tora że na ima***ack poprzez tora można spokojnie ładować pliki i nie trzeba się logować, tak jak to jest bez tora.

pozdrawiam

 

 

Admin: formowa galeria jest bezpieczniejsza

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...

Powtórzę setny raz, nie ma się czego obawiać, serwer stoi w Holandii więc podlegamy pod ich prawo, a wedle prawa holenderskiego nie robimy nic złego.

Przez 7 lat prowadzenia forum nigdy nie dostałem ani nie słyszałem o przypadku zatrzymania za udzielanie się na forum. Ponieważ nie łamiemy prawa.

Jest jeszcze coś takiego jak wolność słowa. A kto o tym nie wie ten nie czytał regulaminu forum.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś obawy proszę pisać, postaram się wyjaśnić i rozwiać wszelkie mylne teorie spiskowe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...

Jak ktoś chce być bezpieczny to niech nie uruchamia kompa i nie wychodzi z domu , komórki też odradzam hehe

A tak serio to rozwiązanie z Torem wydaje jest ok , tylko strasznie muli kompa. Chyba gra nie warta świeczki, jak ktoś będzie chciał (i umiał) to i tak wyszpieguje w necie co chce 
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

Dodam jeszcze coś z innej beczki ale także w kwestii bezpieczeństwa w sieci.

 

 

Od zawsze każdemu powtarzałem, by nie zakładał w sieci żadnych kont społecznościowych. 

 

Jak wiecie istnieje facebook trawki, ha nawet nieźle mu idzie bo co nie wejdę to jest pełna lista osób do dodania. (wchodzę na moment z bezpiecznych łączy :) i pamiętajcie... zawsze trzeba się wylogować ! )

 

Uważam że jest to głupota siedzenie na takich portalach gdy ma się związek z czymś nietolerowanym przez Polski rząd.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+