Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

zółte liscie , plamki , zachamowany wzrost prosze o pomoc


lesny167

Recommended Posts

no ok, sprawdź czy poprawnie działa.

Wsadź go do wody którą podlewasz. Pownien pokazać cos około 7.5, bo mniej więcej tyle ma cisowianka. Jak pokarze dobrze, to szukamy problemu dalej.

aczkolwiek wydaje mi się to dziwne, że podlewasz już jakiś czas ziemie wodą o wysokim ph i ph ziemi się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

przenawożenie raczej nie. Przynajmniej ja tam nie widzę widocznych oznak przenawożenia.

Jak dla mnie to przelanie. Teraz bez hps i keramzytu wyraźniej wszystko widać.

Pamiętaj, że konopie wolą susze niż bagno.

Czyli jak podlewasz, to raz na dłuższy czas, ale porządnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

oj daj jej wyschnąć i to dobrze.

Jak widzę to nie są doniczki, tylko wiaderka przerobione na doniczki. Mam nadzieje, ze zrobiłeś tam dziury? ale duuuże dziury. Bo kilka małych to zdecydowanie za mało.

no i podlewanie co 3 dni tak wielkich donic z tak małymi roślinkami to zdecydowanie zbyt często. Zasada jest prosta: jest sucho podlewasz.
A jak ogarnąć czy jest sucho? podnosisz donice i jak jest lekka to podlewasz, jak jest ciężka, to nic nie robisz.

Ta z canadą w tle tez nie wygląda najlepiej. pozdejmuj ten keramzyt narazie. Wysypiesz jak rośliny podrosną i będą dużo szybciej zużywały wodę.


Daj im kilka dni i zobaczymy co będzie. Ale gdyby się pogarszało, to pisz od razu.
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość Bonawentury

Mi natomiast nie do konca wydaje sie iż jest to przelanie, chociaz tez może miec to jakis związek, aczkolwiek bardziej stawiam na azot, a raczej jego niedobór chociaz bardzo żadko wystepuje owy niedobór u tak mlodych roślin
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no tak, bona, ale szczerze ja nigdy nie spotkałem tak małych roślin w tak dużych donicach, żeby brakowało im azotu. To jest prawie niemożliwe. Prawie, bo wszystko może się wydarzyć. Jednak jeżeli ziemia nie była piaskiem (w domyśle uboga w s. odżywcze), to jest to bardzo mało prawdopodobne.

Bona zerknij jeszcze jak wygląda ziemia po zdjęciu kermazytu. To takie małe bagienko. dlatego na 99,9% to przelanie. ten 0,1% zostawmy na braki w pożywieniu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość Bonawentury

Leśny na złe zdjęcia patrzysz, nie o łodygi chodzi
Zdjęcia zostały usuniete.
Co racja to racja Lampa z tym niedoborem, raz tylko sie z nim spotkałem u ziomka który użył ziemi z poprzedniego grow i roślina chwile po wyjściu z ziemi zaczełą bardzo podobnie zółknąc. Nie widząc, a pamietając rośline z posta tam gdzie jest 5 linków, miała bardzo wyprostowana liście aczkolwiek żółty szczyt. Przelane mają zazwyczaj opadniete liście, aczkolwiek możliwe ze poprotu wraca do zdrowia stąd taka poprawa. Poczekajmy na nowe fotki, a wszystko sie wyjaśni.
Trzeba brać pod uwage nawet te 0.1% jak przy pestkach femi gdzie chłop tez sie pojawić może
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie no jasne, wszystko sie może zdarzyć. Z matką naturą nigdy nie wygrasz. Jednak najpierw stestujmy te bardziej prawdopodobne możliwości.

Edit: Leśny, dopiero teraz wyłapałem. woda o ph 5.0 to zbyt kwaśna woda. zmieszaj ta nową i ciowianke, tak żeby powstał ideał. Masz działający phmetr, to możesz sie bawić.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+