Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Kwasy humusowe - jakie preparat jest najlepszy?


babilon_szuka_ganji

Recommended Posts

Powiem Ci, że możesz mieć racje, bo humistar bazuje na leonardycie, podczas gdy wszystkie popularne produkty typu biohumus są uzyskiwane z wermikompostu.

 

BioBizz Top Max czy AN Fulvic acid to nic innego jak ekstrakty z leonardytu.

 

Z drugiej jednak strony, preparaty typu Biohumus zawierają także pewne dawki organicznego nawozu oraz co najważniejsze, pożyteczne bakterie, które pod wpływem fermentacji powodują m.in. puchnięcie butelki.

 

Mam też mindfuck, ponieważ niektóre źródła podają, że Humistar zawiera nie tylko kwasy fulwowe i huminowe, ale także potas (K2O) w ilości 5%, co jest dla mnie zniechęcające.

 

Nadmienię tylko, że dzięki naszemu kochanemu prawu, nie mogę już uprawiać medycznej ganji i skupiam się tylko na uprawie różnych roślin legalnych - głównie wolno rosnących.

Dlatego też taka zawartość potasu byłaby niewskazana.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nadmienię tylko, że dzięki naszemu kochanemu prawu, nie mogę już uprawiać medycznej ganji i skupiam się tylko na uprawie różnych roślin legalnych - głównie wolno rosnących.

Dlatego też taka zawartość potasu byłaby niewskazana.

Tutaj ( o ile pamiętam ) nic się nie zmieniło :) Od lat ( o ile mowa o PL ) chyba 90 tych ;) Ja powiem Ci , że kwestia prawna u nas w kraju mnie nie interesuje :) Bo rządy się zmieniają a sytuacja pozostaje bez zmian.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hey, mam prośbę.

Czy ktoś z was mógłby wziąć czystą wodę (np. źródlaną lub dobrą kranówę, jeżeli taką dysponujecie), zmierzyć jej pH, po czym dodać do niej jedną rekomendowaną dawkę Humistaru / Biohumusu Extra lub podobnego preparatu i raz jeszcze zmierzyć pH?

 

Jestem ciekaw jak dane produkty wpływają na kwasowość roztworu.

Podobno skoncentrowany Humistar ma pH 13 (tak wynika z broszury), co bardzo mnie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+