Skocz do zawartości
oferta nasion marihuany i konopi 1 plus 1

growshop grower.com.pl

ElElDee

Użytkownik
  • Postów

    71
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Treść opublikowana przez ElElDee

  1. Zauwazyłem takie kropki na lisciach, o ile te pierwsze 3 widzialem wczesniej i byłem przekonany, ze to wina skraplajacego się nawilżacza + lampy, która wypaliła dziure na kroplach wody, tak z tym drugim liściem troszkę się zaniepokoiłem. Tylko na Mimosie zauwazyłem takie zmiany, na dwoch listkach. Jesteście mi w stanie powiedzieć od czego to może być?
  2. Aktualizacja Dzień: 17, od przebicia kiełków. Podlane: Po 250ml na roślinkę. ActiVera Alg-a-Mic Root Juice Bio-Heaven Mieszanka Mikoryzy i Trichodermy + bakterie Światło: 35%, 60cm Temperatura i wilgotność: Dzień: 24-26c 65-70% Noc: 21-23c 60-65% Siemanko, wrzucam kolejne fotki, młode wypiły te 150ml jak bimberek z kieliszka. Ziemia strasznie sucha, woda wypita to znaczy, że korzenie rownież ładnie się rozwijaja (chyba, że się myle.) Aktualnie Mimosa ma 16cm wysokości, God i Cake są delikatnie niższe. Kolejne podlewanie bedzię najprawdopodobniej 20 dnia, zobacze jak poradzą sobie teraz. Zbiłem juz troche wilgotność, bo w sumie trochę się zapomniałem, ze już mają ładne wachlarze i piją korzeniem, a liścmi się bedą chłodzić. Grzyki robią swoje, nawet jak delikatnie chce sprawdzić wilgotność podłoża to czuć, że wszedzie z góry leca już korzenie. Na Mimosie są 3 kropki na dolnym liściu, nawilżacz się skroplił i przypaliło delikatnie od lampy, ale już jest przestawiony, żeby więcej mi tak nie robił. Nie zauwazyłem innych dolegliwości, liście mają ładny i jednolity kolor, łodyga rośnie i grubnie zdrowo, zwiększyłem moc wyciągu i wentylatora, żeby lepiej mieszał powietrze w boxie. Jakieś kolejne porady? Bio Grow kiedy dodawać? Uprzedzając pytania, te dwie doniczki w tle, są postawione do eksperymentu, wrzuciłem tam dwa automaty, jak się przebiją i bedą rosły to najmocniejszy zostanie w boxie, drugi pójdzie do znajomego. Widziałem też, że dużo osób daje kubeczki przeźroczyste na kiełki, to żeby zachować wilgotność?
  3. To dzieki Waszej pomocy, dziekuje bardzo za kazde porady. 🫡🫡
  4. Siemano, po ile ml wody je podlales, wygladaja na przelane? Lampy nie są za słabe jak na taką powierzchnie?(chodzi mi o kwitnienie) Na forum jest masa doświadczonych growerów, więc Ci pomogą, ale na moje amatorskie oko to dostaly za duzo wody. Temperatura powinna być na poziomie 26 - 30 stopni w dzień w aktualnej fazie wzrostu - z tego co pisali koledzy pod moją fotorelacją. Powodzenia.
  5. Aktualizacja Dzień: 15, od przebicia kiełków. Podlane: Po 150ml na roślinkę. ActiVera Alg-a-Mic Root Juice Bio-Heaven Mieszanka Mikoryzy i Trichodermy + bakterie Światło: 35%, 60cm Temperatura i wilgotność: Dzień: 24-27c 75-80% Noc: 21-23c 65-70% Ładnie wypiły ostatnią mieszankę, ziemia zrobiła się dosyć sucha więc postanowiłem podlać wiekszą ilością wody, stopniowo zwiększając dawkę. Odczekam 3-4 dni i będe monitorował jak sobie radzą poradzą z taką ilością wody. Na moje oko, powtarzam - oko amatora, rosną bardzo ładnie, zero przebarwień na liścicach, intensywny zapach, liście mają normalną fakture. (Jeżeli widzicie coś, czego ja jeszcze nie dostrzegam to proszę bardzo o poradę). Lekko podniosłem wysokość lampy, żeby ich nie skarłowacić, bo zaczynają intensywnie budować kolejne piętra.
  6. Cos na ochrone przed przędziorkami i innymi gadami? Bo zrobi sie cieplo, to dziadostwo sie pobudzi. Mam lepy rozwieszone, ale nie wiem czy na to dziadostwo podziala. slyszalem o roztoczach, ale je trzeba wypuscic przed tymi dziadami.
  7. obserwuję cały czas. Aktualnie wygladaja na zdrowe i zadowolone z warunków.
  8. No to teraz zostało tylko czekać i karmić co jakiś czas. Temperatura ustabilizowana, nawilżacz ogarnięty, wysokie co2 wyjaśnione. Dzieki wielkie.
  9. heja, jako nowy w gronie chcialbym zapytac czy te lepy faktycznie dzialaja? U mnie wisza, na razie sa czyste, moze przez to ze jest zima i dziadostwo spi, ale zrobilem sobie zabezpieczenie na przyszlosc. Bardzo ładne roslinki swoja droga. + pytanie o lampy, jaka moc maja?
  10. Jedynie mi to co2 troche oczy męczy, bo wydaje mi się, ze jest o kilkaset jednostek za wysokie. No ale, wietrze kilka razy dziennie, tak zeby wymienic powietrze i zeby temperatura się trzymała.
  11. ja mam polączone przez główny sterownik, czujnik od razu dostaje informację z jaka lampa ma do czynienia, tylko ze musi być kompatybilna. Z tego co widze, to mierzy chyba co 2/3 sekundy.
  12. Dałem po 0.5 zalecanej dawki. Fakt, sa strasznie gęste. Trzymam sie zasady "lepiej przesuszyć, niż przelać i dać za mało nawozów niż za dużo". No ja ogólnie staram się wszystkie porady słuchać i wyciągnąć złoty środek. Chciałbym, żeby pierwsza foto zakończyła się pięknymi topkami, cudów nie oczekuje, bo doświadczenie zerowe, ale z Waszą pomocą nie zginę 😄
  13. trzyma 350ulmol, bo mam czujnik pod moj sterownik.
  14. A ten wentylator dac na wieksza moc? Czy zostawic wiaterek delikatny jeszcze?
  15. Aktualizacja Dzień: 12, od przebicia kiełków. Podlane: Po 100ml na roślinkę. ActiVera Alg-a-Mic Root Juice Mieszanka Mikoryzy i Trichodermy + bakterie Światło: 35%, 55cm Temperatura i wilgotność: Dzień: 24-26c 75-80% Noc: 21-22c 65-70% Na moje amatorskie oko rosną zdrowo, jest to dopiero drugie podlanie, bo piły przez liście, a ziemia długo trzymala dobrą wlgotność. Odczekam 3-4 dni, sprawdze wilgotność ziemi i w razie potrzeby podleje kolejna dawka 100ml z takim samym dodatkiem + dodatkowo dodam Bio-Heaven. Jak myślicie, po kolejnym podlaniu podnieść moc lampy na 40%? Myślę też nad zwiększeniem mocy wentylatora, aktualnie działa na 10% z efektem naturalnego wiatru, żeby wzmocnić łodygi. Dziękuje bardzo za wszystkie porady, jesteście naprawdę pomocni. 🫡
  16. klasa sama w sobie, milky way bardzo smaczny, mialem kiedys okazje sprobowac. gratki
  17. okej, czyli juz nic nie kombinowac, bo te 26 wystarczy. Klasa
  18. Stary ja dopiero doczytałem że ty masz problem taki że lubisz chłodno w pokoju a w Boże chcesz 27 stopni? No to będziesz miał ciężko to zrobić lobię zimno, tak o rzuciłem info. Aktualnie mam grzejnik włączony cały czas xD przestawiłem się dla dobra roślin. Chodziło mi głownie o to jak go dogrzać, bo mimo odkręconego grzejnika nie chciało wbić powyżej 26c, o to jest właśnie ta cala rozkmina
  19. No grzejnik mam rozkręcony cały czas na fulla, żeby w boxie było jak najcieplej. Tylko przy wietrzeniu jest problem. Pobawię się ustawieniami okna i cyrkulacji w namiocie, żeby miały ciepło i był dostęp do świeżego powietrza. Pomysle jesscze o przemeblowaniu, lub przeniesieniu boxa.
  20. koledzy, nie kloccie sie. Czytam kazdy komentarz i jestem bardzo wdzieczny za chec pomocy totalnemu amatorowi. Postaram się cos wykombinowac z waszych porad. Dzieki wielkie za pomoc. 😄
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+