Skocz do zawartości
oferta nasion marihuany i konopi 1 plus 1

growshop grower.com.pl

Dawid górnik

Użytkownik
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dawid górnik

  1. 54 Dzień Dziś dziewczyny zostały trochę ogolone bo już się niezły busz zrobił, przeszkadzało mi to też w podlewaniu. Po obcinaniu podlane po 2l na głowę.
  2. 47 Dzień Podlałem dziś dziewczyny jednak z wszystkimi nawozami które zaleca producent na ich obecnym etapie życia. Jako wodę bazową używam wody ze stacjonarnego filtra który daje wodę o parametrach 0,3 EC ( powinien robić 0 ec ale kupiłem używkę i ma trochę już zajechane filtry, używam też tej wody do nawilżacza) ewentualnie jak nie zdążę naszykować sb tej wody z filtra to mam zawsze zapas wody demiralizowanej ze sklepu. A ogólnie w dni w których nie podlewam z nawozami używam odstanej kranówy o EC 1.0. Po dodaniu nawozów wyszło EC 1.4, pH ustawiłem na 6.2, ogólnie dostały po 2l na głowę z tym że zawsze SB robię litr więcej i patrzę które piją bardziej a które mniej bo nie wszystkie robią to równo i resztę rozlewam po tych bardziej spragnionych. I tak np dwa GLOOKIES mimo że są w mniejszych donicach piją więcej od pozostałych i ogólnie są największe najlepiej idą. Dziś też powycinałem podkładki pod donice z kratki trawnikowej parkingowej dzięki czemu będzie lepszy przepływ powietrza dla korzeni i też przy runoffie donice nie będą stały w wodzie. Ogólne warunki jakie mam w growboxie to temp. 27-28 C, 65% wilgotności, vpd 1.2-1.3, światło około 550ppfd, 35 DLI. Zaopatrzyłem się jakiś czas temu w opryskiwacz 20l na akumulator co bardzo usprawnia podlewanie ( polecam bo nie trzeba dymać ręcznie, akumulator na jednym ładowaniu wytrzymuje bardzo długo, już kilka razy podlewalem i nawet jedna kreska poziomu nie spadła) dodatkowo ma możliwość ustawienia mocy spryskiwania, przy kilku panienkach to naprawdę duża wygoda. Jedyny minus że miał podziałkę co 5l i musiałem sb sam wlewając co litr markerem namalować kreski żeby podziałka była co litr. Mierniki mam od Milwaukee, bardzo dobry sprzęt, dokładny, nie wymaga częstej kalibracji bo trzyma poziom.
  3. 45 Dzień Dziewczyny już po ostatnich korektach naginaniach, teraz już tylko do góry i tak za 2-3 tygodnie zrobię im flipa, jeszcze zobaczymy jak będą szły narazie miejsca w boxie jest sporo. Oczywiście nie wszystko poszło idealnie, przy naginaniu jednego szczytu w glookies złamał się pękł praktycznie całkowicie, trzymał się tylko na kawałki skórki ale skleiłem prowizorycznie plastrami i związałem bandażem i po 2 dniach na farcie szyt wstał, chyba się zregenerował 😁. Poza tym w Permanent marker jeden z 8 szczytów jakiś taki niedorobiony jest, słabszy od reszty, słabiej idzie. A z kolei w Cookies Haze trafiło się jakieś nasionko ze słabą genetyką, rośnie trochę jak mutant no ale zobaczymy co z tego wyjdzie. W Tropicanna bannana jednak zrezygnowałem z 12 szczytów i będzie tak jak u reszty 8, z tą różnicą że u niej zostały szczyty z 1 i 3 węzła głównego bocznego odrostu a u reszty z 1 i 2. I ogólnie każdy z 8 szczytów na wszystkich dziewczynach miał już usunięte odrosty i liście z 1 węzła także trochę stresu dziewczyny w ostatnim czasie przeszły więc teraz oczekuje że ostro pójdą do góry. Ostatnie podlewanie to sama woda + calmag i alg-a-mic, następne będzie też sama woda + calmag i wjedzie już krzem. A później to już wjedzie cały zestaw według tabelki producenta. Narazie dostają po 2l i starcza im to na 3-4 dni. A to Glookies po złamaniu A to Cookies Haze, dziwnie wygląda jakaś słaba genetyka się trafiła, strasznie nie równo idą u niej te szczyty, przy niej jedynej będzie jeszcze potrzebna lekka korekta.
  4. 36 DZIEŃ Równo tydzień po pierwszym cięciu dziewczyny dziś przeszły przez kolejne. Ogólnie celem jest po 8 głównych szczytów. Wyjątkiem będzie tropicanna bannana przy której spróbuję zrobić 12 szczytów, po 6 na stronę, wytworzyła ona na 2 głównych odrostach krótkie międzywęźla więc spróbuję zrobić na 12 😛 Tropicanna banana
  5. Nie, nie używałem, pierwszy raz o tym słyszę, może przy następnej uprawie przetestuje 😛
  6. Dzień 32 4 dni po pierwszym cięciu. Dziś dostały po 1,5l wody z alg-a-mic od biobizz i katana roots od shoguna na wzmocnienie regenerację, pH 5.9
  7. Tak, dokładnie. Jeszcze mam pytanko czy mogę teraz przy podlewaniu dać im na regenerację w jednej pożywce katana roots od shoguna i alg-a-mic od biobizz czy lepiej nie mieszać mineralnych z organicznymi? Ogólnie od początku uprawiane są na mineralnych od shoguna.
  8. Dzień 26 Dziś było podlewanie samą wodą bo niektóre mają jak by przypalone końcówki liści delikatnie, dostały po 1,5l. Światło teraz ustawione na 520ppfd, 33 DLI. Za 2 dni przeprowadzka do dużego boxa.
  9. 21 DZIEŃ. Niestety podczasz przesadzania miałem duży problem z wyjęciem bryły korzeniowej z małej doniczki, jako pierwsza poszła TROPICANNA BANANA, mocno pokiereszowałem jej bryłę korzeniową i korzenie, dotychczasz szła najlepiej z wszystkich 6 i była największa najbardziej rozwinięta. Tak wygląda po 2 dniach od przesadzenia, mocno dostała w kość, mam nadzieję że to wytrzyma i się jeszcze odbuduje bo najbardziej mi na niej zależało. Przy następnych już rozcinałem nożem doniczki i było ok. Jak sądzicie będzie coś z niej jeszcze?
  10. Dziewczyny mają już 18 dni, w tym tygodniu muszę je przesadzić do docelowych donic materiałowych 20l, być może uda się to zrobić jutro. Przy przesadzeniu będę korzystał z mikroryzy od GREAT WHITE PREMIUM, posypując bryłę korzeniową.
  11. Witam, trochę z opóźnieniem przez brak czasu, dziewczyny mają już 18 dni, na razie siedzą w boxie 90x90 ale niedługo zostaną przerzucone do docelowego boxa 1,2x1,2x2, lampa SF G5000 480w. Będzie to moja druga uprawa, przy pierwszej popełniłem sporo błędów, oby teraz poszło lepiej💪 Ziemia od biobizz light mix. Nawozy mineralne cały zestaw od shogun. Spróbuję im zrobić trening mainelinig. Pierwszy dzień zaczął się 26.04.2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+