Jump to content
centrummarihuany

thc-thc

ganjafarmer

Czy nasiona konopi rosną lepiej niż sadzonki (klony) ?


Recommended Posts

 

Hodowcy konopi mają dwie możliwości rozpoczęcia uprawy: skorzystanie z nasion konopi lub sadzonek. Nasiona konopi można łatwo kupić online i dostarczyć do domu. Ponadto, pozostają stabilne w chłodnym miejscu przez lata, dzięki czemu łatwo jest je przechowywać. A jeśli uprawa konopi w twoim kraju jest nielegalna, z łatwością schowasz je w bezpiecznym miejscu. Z kolei, sadzonki to miniaturowe rośliny, genetycznie tożsame z rośliną-matką.                                                                               

Daje to absolutną pewność co do rodzaju/jakości zbiorów. Jednakże, sadzonki mogą być trudne do zdobycia, mogą mieć zmienną jakość i mogą przenosić szkodniki/choroby. Zarówno sadzonki, jak i nasiona konopi mają swoje plusy i minusy – które podejście najbardziej Ci odpowiada? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Uprawa konopi z nasion vs. sadzonek

Nasiona konopi są szeroko dostępne w wielu krajach i można je kupić, zarówno w sklepie, jak i w Internecie, bezpośrednio z banku nasion lub od dystrybutora.

Wielu hodowców domowych na całym świecie przechowuje w lodówce kolekcję swoich ulubionych nasion konopi. Kiedy chcą rozpocząć uprawę, wybierają preferowaną odmianę i rozpoczynają kiełkowanie. Nasiona konopi zapewniają dużą wygodę dla hodowcy domowego.

Uprawa konopi z sadzonek, również daje pewne korzyści. Dzięki wybraniu tej metody uprawy, wszystkie twoje rośliny będą tożsame genetycznie, co oznacza, że będą miały te same potrzeby żywieniowe, cechy wzrostu oraz termin zbioru. Jednakże, nabycie sadzonek nie należy do najłatwiejszych. Nie każdy hodowca zna firmy, dostarczające sadzonki elitarnych roślin matecznych. W przeciwieństwie zakupu sadzonek, nabycie nasion konopi przez Internet jest łatwe dla każdego.

Zalety roślin konopi wyhodowanych z nasion

Cannabis-grown-from-seeds

Dla wielu hodowców, nasiona konopi wydają się bardziej naturalnym sposobem na rozpoczęcie uprawy. Kiełkowanie nasion to pierwszy krok w ekscytującej i ostatecznie niezwykle satysfakcjonującej podróży. Możesz cieszyć się obserwowaniem, jak twoje nasiona wytwarzają sadzonkę, która następnie wyrasta na dojrzałą roślinę. Wielu hodowców uważa, że już sam proces uprawy konopi jest terapeutyczny i satysfakcjonujący, nie mówiąc o kosztowaniu własnoręcznie wyhodowanych pąków!

Silniejsze rośliny i różne fenotypy

various-autoflowers-grown-from-seeds

Jeśli użyjesz nasion konopi z jednego szczepu, wyniki będą genetycznie podobne (ale nie identyczne). Wielu hodowców uważa, że rośliny konopi wyhodowane z nasion mają większą wytrzymałość w porównaniu z sadzonkami.

Pojawianie się różnych fenotypów, możliwe podczas uprawy nasion konopi, stanowi niewątpliwie ciekawe zróżnicowanie. Te subtelne różnice w smaku, działaniu i aromacie stanowią miły dodatek i interesującą niespodziankę. Dla niektórych hodowców ta dodatkowa różnorodność jest mile widziana. Fenotypy z dominującą indiką lub sativą oferują hodowcy satysfakcjonujący wybór i różnorodność doświadczeń. Wielu hodowców potwierdza, że obserwowanie, jak nasiona konopi wyrastają na całkowicie gotową do zbioru roślinę daje im ogromną satysfakcję

Niektórzy hodowcy, wręcz preferują uprawę, podczas której otrzymują pomieszczenie, pełne zróżnicowanych genetycznie roślin. Jeśli podzielasz te potrzeby, nasiona konopi mogą być lepszym wyborem niż sadzonki.

Lepsza odporność na szkodniki i choroby

Nasiona konopi to niesamowite pakiety informacji genetycznych, które wyrastają na kompletne rośliny dzięki informacji genetycznej, zawartej w DNA. Te czysto genetyczne elementy budulcowe są wolne od jakichkolwiek szkodników czy chorób.

Równocześnie, sadzonki mogą niestety przenosić szkodniki i choroby na inne rośliny, jeśli pochodzą od niewiarygodnego dostawcy. Genetyka może być również nietożsama z obiecaną, jeśli rośliny pochodzą od niegodnego zaufania źródła.

Nawet zdrowo wyglądające sadzonki mogą przenosić szkodniki/choroby, które mogą mieć katastrofalne skutki na całą uprawę. Jest to szczególnie niebezpieczne jeśli jesteś wielkim, licencjonowanym hodowcą z kilkoma tysiącami roślin.
Równocześnie, nasiona konopi są w pełni sterylne i wolne od takich problemów.

Dutch Passion dostarcza nasiona konopi wielu poważnym, licencjonowanym hodowcom konopi na całym świecie. Nasiona te są dostarczane z certyfikatami fitosanitarnymi potwierdzającymi, że nasiona są wolne od szkodników/chorób. Proces produkcji nasion i świadectwa fitosanitarne są zatwierdzane przez holenderskie Ministerstwo Gospodarki. Kupując nasiona od Dutch Passion, możesz być pewien, że otrzymujesz najlepszą genetykę, wyprodukowaną zgodnie z najwyższymi standardami!

Lepsza wydajność

Zwłaszcza hodowcy outdoorowi będą argumentować, że nasiona konopi, a nie sadzonki, są najlepszym sposobem na wyhodowanie majestatycznych roślin, gwarantujących zbiory rzędu kilograma (lub dwóch) suchych pąków.

Ekonomicznie

Rywalizacja między dostawcami nasion konopi zapewnia konkurencyjny rynek. Oznacza to, że najlepsze firmy nasienne bardzo poważnie traktują swój zawód, rywalizując o cenne puchary konopi. Jednakże, mimo wszystko należy zachować ostrożność, bowiem wciąż istnieją niewiarygodni dostawcy nasion. Producent, który zdobył kilka pucharów konopi stanowi niewątpliwie godnego zaufania sprzedawcę. Pamiętaj o tym, podejmując decyzje zakupowe.

Szeroki wybór

Nasiona konopi są dostępne w wielu wersjach. Hodowcy ze starej szkoły chętnie sięgają po regularne nasiona konopi, które produkują mniej więcej taką samą liczbę roślin męskich i żeńskich. Wielu wybiera fotoperiodyczne nasiona feminizowane lub nasiona automatyczne, które słyną z szybkości uprawy i wygody. Poziomy THC w najlepszych odmianach automatycznie kwitnących sięgają 25-30%, podobnie jak w przypadku najlepszych na świecie feminizowanych wersji.

 

Wady roślin konopi wyhodowanych z nasion

Nasiona konopi oferują hodowcom wiele wspaniałych korzyści, ale są też pewne drobne wady, które często nie są omawiane.

Brak pewności, czy twoja roślina jest męska czy żeńska

Sadzonki oferują identyczną kopię rośliny macierzystej, zazwyczaj jest to stabilna, wydajna samica o wysokiej zawartości THC i wyjątkowym profilu terpenowym. Z kolei, nasiona feminizowane w 95% przypadkach rodzą rośliny żeńskie, ale zawsze istnieje niewielkie ryzyko pojawienia się rośliny hermie lub męskiej.

Jednakże, kupując feminizowane lub automatycznie kwitnące nasiona konopi z pewnego źródła, Twoje szanse na sukces są zmaksymalizowane i możesz spać spokojne, wiedząc że twoje nasiona wyrosną na zdrowe samice.

Sadzonki dostarczają przewidywalną genetykę konopi

Sadzonki są genetycznie identycznymi kopiami rośliny rodzicielskiej. Wielu profesjonalnych, licencjonowanych hodowców preferuje jednorodność upraw, dzięki której wypełniają swoje pomieszczenie uprawne identycznymi roślinami. Potrzeby żywieniowe roślin są wówczas identyczne przez cały cykl wzrostu, podobnie jak ich wysokość i objętość.

Ponadto, plony ze wszystkich roślin można zbierać w tym samym czasie – to atrakcyjna kombinacja korzyści dla profesjonalnego hodowcy. Co więcej, licencjonowanym hodowcom konopi zależy na tym, aby wyprodukować rośliny o identycznym smaku, aromacie i działaniu, ponieważ zazwyczaj sprzedają oni swoje wszystkie swoje produkty hurtowym nabywcom korporacyjnym. Tacy nabywcy preferują jednorodną uprawę roślin o identycznych pąkach.

Nasiona konopi mogą oznaczać powolny początek uprawy

Making-marijuana-clones-is-easy

Nasiona konopi potrzebują kilku dni, zanim wykiełkują, a następnie kolejnego tygodnia lub dwóch, aby stać się ugruntowanymi sadzonkami. Równocześnie, ukorzenione sadzonki są lata świetlne do przodu. Są jak miniaturowe rośliny konopi, całkowicie zdolne do samodzielnego funkcjonowania.

Kiełkowanie nasion to bardzo subtelny proces

Jeśli kupujesz nasiona konopi od godnego zaufania dostawcy, powinieneś uzyskać 90-95%+ wskaźników kiełkowania, które zostały sprawdzone i zweryfikowane w testach kontroli jakości. Jednakże, wciąż istnieje wiele firm nasiennych, dostarczających nasiona niskiej jakości. Takie firmy nie mają jakiejkolwiek wiedzy na temat pochodzenia oraz genetyki sprzedawanych nasion – oferują lub odsprzedają nasiona na rynku hurtowym, nie mając pojęcia o ich prawdziwej genetyce.

Prawdopodobnie, kupujesz niewielką ilość nasion konopi rocznie. Zatem, sensowni jest nabyć je od godnej zaufania firmy nasiennej, z ugruntowaną historią niezawodnej obsługi klienta i być może kilkoma pucharami konopi za swoje wyjątkowe odmiany.

Równocześnie, jeśli znasz dostawcę, który dostarczy Ci sprawdzone sadzonki z najwyższej jakości rośliny matecznej, Twoja uprawa będzie zdecydowanie szybsza i bardziej spójna. Nie będziesz musiał czekać, aż nasiona wykiełkują i przekształcą się w silną sadzonkę.

Nasiona konopi oferują zróżnicowane wyników uprawy

Different-varieties-and-phenos-cannabis

Dzięki szerokiej gamie fenotypów, nasiona konopi dają zasadniczo podobne wyniki genetyczne, ale nie identyczne kopie. Zróżnicowanie fenotypowe może wskazywać na różne reakcje roślin na warunki środowiskowe, przynosząc różnej wielkości rośliny, o zróżnicowanej wydajności oraz różnej zawartości kannabinoidów i różnym profilu terpenowym. Dla wielu hodowców, jest to niewątpliwa zaleta, dzięki której mogą doświadczyć prawdziwej różnorodności w obrębie jednej uprawy.

Jednakże, jeśli stawiasz na uprawę genetycznie jednorodnych roślin (np. aby uprościć proces uprawy i wyprodukować rośliny o podobnej wielkości), sadzonki będą prawdopodobnie lepszym wyborem.

Nasiona vs. sadzonki konopi do uprawy w pomieszczeniu lub w plenerze

Nasiona konopi są w wielu krajach łatwe do zakupu i łatwe do przechowywania (w lodówce). Ponadto, nic nie przebije wygody kiełkowania nasion w ramach zapotrzebowania. Równocześnie, sadzonki mogą być bardzo trudne do zdobycia, chyba że posiadasz szeroką sieć kontaktów w branży. Ze względu na nielegalność konopi indyjskich w wielu krajach, hodowcy domowi dość często nie chwalą się swoja pasją, zatem trudno jest im tworzyć zwartą sieć społeczną.

Kupuj nasiona konopi od wiarygodnych firm nasiennych!

Niewielu hodowców ma na tyle szerokie kontakty w branży, że są w stanie zdobyć wysokiej jakości sadzonki elitarnych roślin matecznych, które będą w 100% wolne od szkodników i chorób.

Dlatego też, większość hodowców domowych, przechowuje w lodówce kolekcję swoich ulubionych nasion konopi do przyszłych upraw. Prawdopodobnie, zakupisz w tym roku zaledwie kilka paczek nasion, dlatego też przeprowadź dogłębną analizę rynku i zamów swoje nasiona od godnego zaufania, doświadczonego dostawcy nasion.

 

https://dutch-passion.com/pl/blog/czy-nasiona-konopi-rosną-lepiej-niż-sadzonki-n1065

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

centrummarihuany

thc-thc

grower


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+